Czy mogę zmienić jasność na dodatkowym wyświetlaczu?


111

Mam MBP z dodatkowym wyświetlaczem. Czy możliwe jest, aby klawisze jasności (F1 i F2) zmieniały zarówno wyświetlacz główny (ekran laptopa), jak i wyświetlacz dodatkowy (zewnętrzny monitor VGA podłączony przez port Thunderbolt z adapterem)? Jeśli nie, to czy można zmienić jasność na wyświetlaczu dodatkowym?


1
Jaka jest marka i model zewnętrznego wyświetlacza i jakie są sposoby połączenia? (VGA, Thunderbolt, DVI, Mini DisplayPort). Podczas zadawania pytań zawsze pomocne jest podanie pełnej specyfikacji.

Chcę rozwiązać ten sam problem, ale z monitorem Mini DisplayPort. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: apple.stackexchange.com/questions/61045/... Nic dziwnego, że Apple nie obchodzi standardów.
Erika

Zmień poprawną odpowiedź na tę z największą liczbą głosów pozytywnych, aby ludzie na pewno ją zobaczyli. Dzięki!
Edward Anderson,

2
Użyj mojego własnego widelca Jasności Menuletu , obsługuje on automatyczną regulację w oparciu o ambient light sensor github.com/MuhammadHewedy/BrightnessMenulet
Muhammad Hewedy

Odpowiedzi:


60

Jednym z moich ulubionych narzędzi do tego celu jest Shades, który jest „oprogramowaniem do darowizn”.

Możesz dostosować każdy monitor osobno, a także ustawić dla nich skróty klawiaturowe.

Jeśli chcesz rozwiązanie wiersza polecenia, znalazłem brightness.c który skompilowany czysto przy użyciu:

gcc -std=c99 -o brightness brightness.c -framework IOKit -framework ApplicationServices

Umożliwi to ustawienie jasności dla dowolnego monitora.

Inne narzędzie dostępne na: Kontrola jasności wyświetlacza wiersza poleceń dla systemu macOS lub po prostu brew install screenbrightness.


Naprawiono (ponownie). Przepraszam.
TJ Luoma,

2
Dzięki za stały link. Działa to jednak tylko z wyświetlaniem mojego laptopa na mojej konfiguracji poniżej 10.8. Kiedy próbuję ustawić zewnętrzny, mówi „nie udało się ustawić jasności wyświetlacza 0x4246511 (błąd -536870201)”
Joshua Goldberg,

Martwy link do wstępnie skompilowanej wersji.
Daniel Pendergast

1
Udało mi się skompilować jasność. C dobrze, i działa na wbudowanym monitorze. Podobnie jak @JoshuaGoldberg, błądzi po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza.
senorsmile

1
Pamiętaj, że ta odpowiedź ma 4 lata. Istnieje nowsze narzędzie dostępne na github.com/nriley/brightness lubbrew install screenbrightness
TJ Luoma

131

Jeśli naciśniesz Control- F1lub Control- F2jasność na dodatkowym wyświetlaczu dostosuje się. Przetestowałem to na moim MacBooku Air 2011 13 ”i 27” Thunderbolt Display.

Ważne uwagi: Aby działały skróty klawiaturowe, musisz podłączyć kabel USB z wyświetlacza do Macbooka Pro. Działa to tylko w monitorach Apple.

Jeśli używasz MacBooka z paskiem dotykowym, działa to w przypadku „jaśniejszych” / „mniej jasnych” przycisków paska dotykowego, ale NIE w przypadku suwaka jasności paska dotykowego .


Nie mam wyświetlacza Thunderbolt. Mam standardowy monitor VGA, ale spróbuję.
daviesgeek,

2
Na moim Macu Pro (z dwoma wyświetlaczami DVI) 10.7.4 to nie działa.
Ken

5
Działa to na moim MacBooku Pro z podwójnym wyświetlaczem Thunderbolt.
łódź do włosów

23
Myślę, że to nie działa z wyświetlaczami innymi niż Apple.
Enrico Susatyo

2
Wszystko, co zrobiłem, to wybranie ikony jabłka w lewym górnym rogu monitora.
user1380540

16

Inną opcją jest suwak jasności , bezpłatny w App Store.


3
wydaje się ustawiać tę samą jasność na wszystkich ekranach
ina

Wow, działa jak urok nawet dla makr z uszkodzoną dyskretną kartą gfx, kiedy nie można zmienić jasności za pomocą standardowych klawiszy,
Skarab

Na dzień dzisiejszy kontroluje tylko jasność głównego monitora. Myślę, że problem Iny został zgłoszony jako błąd i może „naprawili” go. Dla mnie ustawienie wszystkich ekranów na tę samą jasność to prawidłowe zachowanie.
Craig Jacobs

Piękna mała aplikacja - robi dokładnie to, czego potrzebuję. Gotowy.
scottperezfox

12

Niestety komputery Mac nie mają dostępu do ustawień jasności zewnętrznego wyświetlacza. Na większości wyświetlaczy można to kontrolować tylko za pomocą fizycznych przycisków / menu na samym wyświetlaczu.

Zgadzam się, że to byłaby świetna funkcja do zobaczenia, ale tak naprawdę nie jest teraz możliwe kontrolowanie jasności za pomocą kabla wideo.

Pamiętaj, że nie mogę wypowiadać się w sprawie Apple Cinema Cinema i Thunderbolt; Nie próbowałem tego i może być inaczej.


Tak, mówię o standardowym monitorze VGA. Dzięki!
daviesgeek,

9

Jeśli korzystasz z Apple Cinema Display, możesz kontrolować jasność, o ile podłączysz kabel USB wyświetlacza do komputera Mac. Powoduje pojawienie się suwaka „Jasność” na panelu sterowania ekranu w Preferencjach systemowych „Wyświetla”. Niestety F1 i F2 nie zmieniają ustawień jasności na ekranie zewnętrznym.


Macbook Pro (2015) z zewnętrznym 24-calowym wyświetlaczem Cinema używa sterowania F1 / F2 tylko wtedy, gdy podłączony jest USB. Samo połączenie piorunem nie wystarczy, aby F1 / F2 działało.
RussellAlbin

9

Lunar to nowa (bezpłatna) aplikacja, która pozwala automatycznie synchronizować jasność wyświetlacza systemu z jasnością zewnętrznego monitora.

Dzięki Lunar możesz używać standardowych kontrolek wyświetlacza (i klawiszy klawiatury!), Aby jednocześnie regulować jasność na głównym i zewnętrznym wyświetlaczu, co jest dokładnie tym, czego chciałem. Obsługuje również dostosowywanie zakresów / przesunięć jasności i kontrastu, aby uzyskać dokładnie pożądany poziom.


4
nie mogę uwierzyć, że nikt nie ocenił tej odpowiedzi, bo jedyna odpowiedź zadziałała dla mnie. dziekuję Dziekuję Dziękuję!
Ezeewei

Wszystkich tu rozwiązań, to wydaje się być jedyną opcją, która wspomaga regulację jasności wbudowany w MacBooka wyświetlacz oraz zewnętrzna non-Jabłko monitorować jednocześnie .
Igor

Lunar można teraz znaleźć na: lunar.fyi
Paul

5

Jeśli masz wyświetlacz Apple Cinema i dostosowujesz jasność za pomocą panelu preferencji „wyświetlacze”, zwróć uwagę, że panel preferencji pojawi się zarówno na ekranie głównym (ekranie kinowym), jak i na MBP. Pozwala ustawić osobno jasność.


4

Screen Dimmer nie jest darmowy (2 USD), ale jest jedynym narzędziem, jakie udało mi się znaleźć, które obsługuje wiele monitorów (do 3).

Wygląda miło i elegancko przez krótki czas, kiedy go użyłem. Siedzi w pasku menu i ma prosty suwak i selektor monitora, a także skróty klawiszowe do zwiększania / zmniejszania jasności.

Moje 3 zewnętrzne wyświetlacze to nie Apple (1 Dell z Displayport, 1 Samsung z Displayport-> DVI i 1 stary Acer 19 "z HDMI-> DVI) na MacBooku Pro Retina 15" z 10.8.2.

edytuj: W przypadku pytania PO nie powinno to mieć znaczenia, ale fyi dla 3 monitorów - wydaje się, że zezwala tylko na jedną kombinację monitorów do ściemniania (tj. nie można całkowicie przyciemnić osobno - to działa dla mnie, ponieważ używam go do ściemniania 2 boczne monitory, aby nie odwracały uwagi od głównego środkowego monitora)

edit2: Wygląda na to, że strona nie działa, więc tutaj jest link do App Store . Warto też pamiętać, że pozwala ściemnić do 3 monitorów, ale pamiętaj, że MacBook jest liczony jako 1, jeśli jest otwarty. Jeśli masz 3 elementy zewnętrzne, oznacza to, że nie możesz przyciemnić skrajnie prawej. Ale możesz po prostu zamknąć MacBooka, a następnie przyciemnić wszystkie 3 elementy zewnętrzne.


3

Mam dwa ekrany podłączone do mojego Mac Pro. (Działa to również w przypadku MacBooka Pro.) Mam USB na pierwszym ekranie podłączonym do komputera Mac. Drugi ekran ma złącze USB podłączone z tyłu pierwszego ekranu (adapter ekranu drugiego ekranu używa przedłużacza, aby dostać się do komputera Mac - możesz również użyć przedłużacza USB, aby dostać się z tyłu komputera Mac).

Gdy oba ekrany komunikują się z komputerem Mac za pośrednictwem ekranu, a także USB, F1a F2jasność kontroluje przyciemnianie pierwszego wyświetlacza, Ctrl+ F1i Ctrl+ F2kontrolują drugi ekran. W ogóle nie trzeba się rozłączać.


3

Niezwykle prosty program o nazwie Brightness Control ściemnia dla mnie wiele monitorów zewnętrznych od 2006 roku. Nadal działa dobrze na OS X 10.11 w 2016 roku.

Aplikacja Brightness Control.app

Jedyną wadą jest to, że nie można jednocześnie uruchomić f.lux . Jeśli masz tylko jeden monitor zewnętrzny, możesz użyć Shady, aby przyciemnić go bez wychodzenia z f.lux.


Shady wydaje się przyciemniać tylko jeden ekran w systemie OS X 10.11 (jeśli podłączysz monitor po tym, jak Shady już działa, spowoduje to przyciemnienie głównego ekranu, co nie rozwiąże problemu). Ponowne uruchomienie Shady po podłączeniu zewnętrznego monitora wydaje się wymuszać zmianę jasności na wyświetlaczu dodatkowym.
zwycięzca

1
Moje nawyki trochę się zmieniły. Teraz przyciemniam swój wbudowany wyświetlacz za pomocą elementów sterujących na klawiaturze (wolę przyciemnić podświetlenie niż półprzezroczysta nakładka), a do zewnętrznych wyświetlaczy używam innego starożytnego programu o nazwie ScreenShade . Uczciwe ostrzeżenie, oryginalna witryna hosta została przejęta przez złośliwe oprogramowanie, więc nie pozwól jej otworzyć samouczka w Internecie. Lubię ScreenShade za elastyczność wyboru monitora i skróty klawiaturowe (opcja-plus i opcja-minus).
duozmo

Wygląda na to, że występuje problem z CTRL + <strzałka w lewo / w prawo> do przełączania Spacji na głównym ekranie podczas korzystania z ScreenShade.
zwycięzca

@victor Hmm, dziwne. Nie miałem tego problemu. Powiedziałbym, że dwukrotnie sprawdź skróty klawiaturowe w Ustawieniach OS X> Klawiatura> Skróty> Kontrola misji. W przeciwnym razie nie mam pojęcia ... aplikacja pochodzi z 2008 roku, więc nic dziwnego, że jest trochę szalona.
duozmo

Przełączono klawisz skrótu „Przesuń w lewo spację” i ponownie uruchomiłem ScreenShade, teraz działa dobrze.
zwycięzca

2

Mam 2 wyświetlacze piorunów podłączone do mojego MBP. Musiałem podłączyć tylko jeden monitor na raz, aby wyregulować jasność. Potem ponownie je połączyłem i wszystko było w porządku. Szkoda, że ​​panel sterowania nie pokazuje suwaka jasności na obu wyświetlaczach, ale jest to proste rozwiązanie.


2

Istnieje wiele odpowiedzi tutaj, ale jedna nie została wymieniona (chociaż ma tylko ograniczone zastosowanie - musisz mieć pod ręką drugą klawiaturę). Kiedy mam drugi wyświetlacz podłączony do mojego MBP, a druga klawiatura jest podłączona , a następnie klawisze funkcyjne wbudowanej klawiatury laptopa kontrolują wbudowany (główny) wyświetlacz LCD laptopa, a klawisze funkcyjne zewnętrznej klawiatury działają jako dodatkowe.

W przypadku zmiany, dotyczy to 10.6.8.


To zadziałało dla mnie dla ostatnich kilku wersji OSX (Mavericks, Yosemite).
ericsoco,

2

Mam MBP na początku 2011 roku podłączony do wyświetlacza LED i wyświetlacza Thunderbolt i używam wyświetlacza thunderbolt jako rozszerzonego pulpitu.

W ten sposób możesz dostosować jasność na drugim ekranie.

  1. Naciśnij cmd+ F1. Spowoduje to odbicie lustrzane wyświetlaczy.
  2. Naciśnij F1lub, F2a oba ekrany zwiększą lub zmniejszą jasność.
  3. Po zakończeniu naciśnij cmd+, F1a ekrany powrócą do trybu rozszerzonego pulpitu.

Ok, to boli, jeśli jesteś podobny do mnie i masz skonfigurowane elementy na obu ekranach, ale znalazłem za pomocą „cieniowania” drugi monitor zawsze wyglądał na przyciemniony i nie miał takiej samej jasności jak ekran główny.


2

Wypróbowałem większość innych sugerowanych rozwiązań. W najnowszej High Sierra z zewnętrznym wyświetlaczem innym niż Apple przez USB-C te sugestie nie zadziałały. Natknąłem się na aplikację o nazwie EasyOnTheEyes, która faktycznie załatwia sprawę. https://itunes.apple.com/ca/app/easyontheeyes/id799584781?mt=12 . Od jakiegoś czasu nie był aktualizowany, ale nadal działa.2

Wiedząc, że to pytanie jest dość stare, chcę Cię poinformować o https://github.com/the0neyouseek/MonitorControl, który jest open source, dobrze utrzymany i bardzo przydatny. wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz kontrolować jasność, kontrast lub głośność bezpośrednio z menuletu lub za pomocą natywnych klawiszy klawiatury. Klawisze klawiatury wyświetlają nawet natywny system operacyjny.


1

Otwórz Preferencje systemowe; Kliknij Wyświetlacze; W menu w lewym dolnym rogu kliknij Pokaż wyświetlane na pasku menu; Gdy pasek menu ma małą ikonę monitora, kliknij go i wybierz Otwórz preferencje wyświetlania;

Wszystkie monitory będą miały menu Preferencje połączone z tym konkretnym obiektem.


1

Jeśli korzystasz z 24-calowego wyświetlacza piorunowego z kablem USB oprócz kabla piorunowego, musisz mieć oba podłączone . Następnie Ctrl + F1 i Ctrl + F2 powinny działać.


0

Po eksperymentowaniu z wieloma klawiszami skrótu znalazłem rozwiązanie. Używam podwójnego ekranu z 27-calowym komputerem iMac, który jest podłączony do 27-calowego ekranu Thunderbolt.

Użycie cmd+ F1(wyświetlacze lustrzane) spowoduje także powielenie jasności ekranu od ekranu 1 do ekranu 2.

Teraz możesz przyciemnić drugi ekran za pomocą F1

Powtórz cmd+, F1a drugi ekran powróci do ostatniej jasności. Teraz możesz przyciemnić ekran iMaca za pomocą klawiszy jasności.


Nie działało dla mnie ...
Mazyod

2
Cmd + F1 odzwierciedla cały ekran, a nie tylko jasność.
thSoft

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.