Zatrzymaj automatyczne uruchamianie klienta Cisco AnyConnect Secure Mobility Client


23

Więc obecnie działam:

  • OS X 10.10.5
  • Cisco AnyConnect Secure Mobility Client 4.1.04011

Uruchamiam laptopa i AnyConnect działa. Wchodzę w Preferencje ... Użytkownicy i grupy i /Applications/Cisco/Ciscousuwam z mojej listy elementów logowania, a następnie wychodzę z AnyConnect.

Zamknij ... włącz komputer później, wrócił do działania i wrócił na moją listę elementów logowania.

Firma, dla której pracuję, korzysta wyłącznie z AnyConnect dla VPN.

Czy jest jakiś sposób, aby usunąć AnyConnect z mojej listy elementów logowania? Nie chodzi mi o to, że działa mi to w tle, ale jeśli jest w moim command+ tab, itd. ... i po prostu uważam to za denerwujące.


4
I nie mają wystarczająco dużo reputacji, aby dodać „prawdziwy” odpowiedź tak tutaj jest jeden wiersz, który pracował dla mnie z Mojave (i prawdopodobnych innymi): launchctl unload -w /Library/LaunchAgents/com.cisco.anyconnect.gui.plist. launchd.info jest przyzwoitym wprowadzeniem do launchctl, mogą być też inne.
MarcH

Odpowiedzi:


10

Wygląda więc na to, że jeśli zainstalujesz tylko klienta VPN, AnyConnect nie uruchomi się automatycznie.

Odinstalowałem AnyConnect (wersja 4.x), a następnie ponownie zainstalowałem, wykonując instalację niestandardową. Zainstalowałem tylko VPN , nie zainstalowałem:

  • Bezpieczeństwo w sieci
  • AMP Enabler
  • Narzędzie do diagnostyki i raportowania
  • Postawa
  • Postawa ISE

Teraz AnyConnect nie uruchamia się już automatycznie (tak!)

Wydaje mi się sens, ponieważ inne części instalowane domyślnie służą do „ochrony” twojego systemu.


Czy byłbyś w stanie powiedzieć, który z demonów w Library / LaunchDaemons jest tam? Mam ten sam problem i mam te: com.cisco.anyconnect.aciseagentd.plist com.cisco.anyconnect.ciscod.plist com.cisco.anyconnect.vpnagentd.plist
Throsby 29.04.16

To nie działa dla mnie przy użyciu wersji 4.4.
Anthony

10

Usunięcie następujących działało dla mnie.

  • /Library/LaunchAgents/com.cisco.anyconnect.vpnagent.plist
  • /Library/LaunchDaemons/com.cisco.anyconnect.gui.plist

To uniemożliwia AnyConnect dla mnie pracę.
Ryan

Rozumiem, że LaunchDaemons zaczyna się przy starcie, a LaunchAgents zaczyna się przy logowaniu. Czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo, jak ważne są LaunchDaemons lub jeśli moje zrozumienie jest nieprawidłowe?
MarcH

Właśnie usunięto com.cisco.anyconnect.gui.plistz /Library/LaunchAgents/pracy dla mnie. GUI nie uruchamia się już przy logowaniu, ale nadal mogę uruchomić aplikację w razie potrzeby.
Henrik

3

Doprowadzało mnie to do szału. W końcu odkryłem 3 pliki plist, które wydają się kontrolować to w / Library / LaunchDaemons. Ale nie mogłem zmienić parametru RunAtLoad na false, ponieważ nawet po zmianie uprawnień do plików nie mogłem zapisać plików plist. W końcu zmieniłem uprawnienia folderu do odczytu i zapisu i zastosowałem te zmiany do zawartych elementów, a na koniec mogłem edytować i zapisywać. Będę wiedział na pewno po następnym restarcie ... coś, co zrobię za kilka dni, ponieważ ponowne uruchomienie trwa wiecznie.


1

Zapomnij o trudnym usuwaniu list i tym podobnych, po prostu zmień nazwę Cisco AnyConnect Secure Mobility Client w Finderze, to wszystko.

Edycja: Dziwne, że otrzymałem głos negatywny, ponieważ właśnie go przetestowałem i działa bez żadnych problemów. Być może nie jest to piękne rozwiązanie, które rozwiązuje problem podkładu (z założenia?), Niemniej jednak ...?


Podstępne lub niefizyczne listy są oficjalnym i udokumentowanym sposobem konfiguracji automatycznego uruchamiania. Zamiast tego zalecamy zerwanie Any Connect, co może mieć niezamierzone konsekwencje.
MarcH

@MarcH, jak to się zepsuło, jeśli Johan nadal może go uruchomić?
Mars

"pracuje dla mnie!"
MarcH

@mars Cisco ma o wiele więcej funkcji niż wyświetlanie GUI. O ile każda pojedyncza funkcjonalność i konfiguracja nie została gruntownie przetestowana w tej konfiguracji, nadal klasyfikowałbym ją jako „ryzykowną”.
Fuzzy76,

@ Fuzzy76 to dobry punkt.
Mars,

0

To nie pozwolenie na sam plik uniemożliwia edycję, to zezwolenie na folder zawierający. Następnie ze względów bezpieczeństwa nie należy zmieniać uprawnień takich plików systemowych. Ale łatwo jest edytować te pliki: po prostu skopiuj je do innego miejsca, w którym masz uprawnienia do zapisywania plików, np. Na Pulpit, i tam edytuj pliki. Następnie przenieś je z powrotem z opcją zamiany i uwierzytelnienia jako administrator, a plik zostanie poddany edycji.

Nie widzę jednak tych trzech plików, o których zdaje się wspominać. W moim systemie znajduję się tylko „com.cisco.anyconnect.ciscod.plist” i „com.cisco.anyconnect.vpnagentd.plist” w katalogu „/ Library / LaunchAgents”. Być może, co ważniejsze, podczas ustawiania w tych dwóch plikach parametru „RunAtLoad” na „false” rzeczywiście zapobiega irytującej ponownej instalacji aplikacji „Cisco AnyConnect Secure Mobility Client.app” jako elementu logowania po ponownym uruchomieniu, powoduje to również, że VPN jest ogólnie niefunkcjonalny.

Czy ktoś znalazł rozwiązanie?


0

Udało mi się zatrzymać uruchamianie klienta podczas uruchamiania.

Osiągnąłem to, przenosząc folder Cisco z aplikacji do dowolnej innej lokalizacji, powiedzmy na przykład Desktop: sudo mv /Applications/Cisco/ /Users/{your-user}/Desktop/Cisco

Myślę, że nie ma to nic wspólnego z folderem docelowym. Wystarczy przenieść go z folderu Aplikacje, aby zatrzymać proces rozpoczynający się od jego znalezienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.