Jakie są najlepsze narzędzia do klonowania dysku?


10

Pieniądze nie są przedmiotem. Chcę trochę idealnej kopii dysku twardego / partycji, która jest bootowalna (jest to możliwe) do użycia w trybie tworzenia kopii zapasowej .

Słyszałem o niektórych narzędziach, ale Twoje rekomendacje z jasnymi zarysami funkcji, które sprawiają, że są one przydatne jako rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, byłyby bardzo mile widziane.


O tak, oczywiście, dziękuję! Cudowna odpowiedź, dobrze zilustrowana. Przepraszamy za to, że nie zrobiłem tego wcześniej.
Swizzlr

Odpowiedzi:


20

Carbon Copy Cloner powinien wykonać zadanie.
CCC (Carbon Copy Cloner) tworzy bootowalną kopię zapasową i zachowuje wszystkie twoje pliki oraz w odpowiedniej hierarchii. Możesz także tworzyć przyrostowe kopie zapasowe (tworzy tylko kopie zapasowe elementów, które zmieniły się od czasu ostatniej kopii zapasowej). Możesz zaplanować regularne tworzenie kopii zapasowych CCC. CCC ma również możliwość tworzenia kopii zapasowych przez sieć. Lubię też powiadomienia Growl.

Carbon Copy Cloner

SuperDuper! to kolejna przydatna mała aplikacja. Używaliśmy go do tworzenia kopii zapasowych, zanim pojawił się Time Machine. Ma możliwość wykonywania przyrostowych kopii zapasowych, więc nie będziesz tworzyć kopii zapasowej całego dysku twardego; tylko zmienione dane. W przeciwieństwie do CCC kosztuje 27,95 USD.

Superduper!  główny ekran

Inną opcją byłoby rsync lub cp . Oba będą miały opcję wykonania doskonałej kopii zapasowej, w tym niewidoczne pliki. Rsync może również tworzyć kopie zapasowe przyrostowo, co oznacza, że ​​będzie tworzyło kopię zapasową tylko tych, które uległy zmianie. Za pomocą rsync i cp możesz również zaplanować tworzenie kopii zapasowych za pomocą uruchomionego lub crona .


możesz rozwinąć tę odpowiedź, aby odpowiedzieć na pytania PO dotyczące tego, co robi, co czyni ją świetną (przyrostowe kopie zapasowe, aktualizacje delta w stosunku do istniejących kopii zapasowych itp.).
Ian C.

Carbon Copy Cloner jest darmowy, podczas gdy niektóre inne wymienione tutaj programy kosztują pieniądze. Dzięki Carbon Copy Cloner programista prosi o darowizny za pośrednictwem PayPal, jeśli uważasz, że program jest przydatny. Podczas uruchamiania programu wyświetla reklamy kilku firm związanych z technologiami pamięci masowej.

Zauważ, że CCC może również wykonać klon na poziomie bloku, który zasugerował OP, z kilkoma ograniczeniami (chociaż sam tego nie próbowałem).
Reid,

10

SuperDuper Shirt Pocket to fajna aplikacja, ale jest droga.
28 USD, dostępna bezpłatna wersja próbna.

Jedna z jego dobrych cech: pozwala na tworzenie przyrostowej kopii zapasowej, która aktualizuje tylko zmiany.


Zarówno Carbon Copy Cloner, jak i SuperDuper robią dokładnie to samo, co Narzędzie dyskowe - tworzy bootowalną kopię zapasową. Powodem, dla którego są lepsi, są przyrostowe klony i dodana obsługa skryptów. Jeśli zależy Ci na którymkolwiek z tych świadczeń, zapłać za jedno lub oba. Jeśli nie, bezpłatne narzędzie dyskowe i wiersz poleceń asrzałatwią sprawę.
bmike

Chciałbym również polecić SuperSuper. Łatwo spłaca początkową inwestycję.
Kurt Trew,

1
To nie jest prawda. Carbon Copy Cloner kopiuje to, co uważa za „powinno” skopiować, i pomija niektóre pliki (np. Pliki wymiany) podczas kopiowania. Narzędzie dyskowe kopiuje wszystko, bit po bicie, zgodnie z pierwotnym pytaniem. Zobacz: help.bombich.com/kb/trou Rozwiązywanie problemów/...
zzz

5

Carbon Copy Cloner (CCC) bez wysiłku. Nawet firma Apple zaleca to i używa ich na swoich serwerach. Chociaż SuperDuper! jest odpowiedni dla standardowego Mac OS, nie jest zalecany przez ogólną populację dla OS Server.

Najnowsze CCC dodaje także świetne funkcje. Wykorzystaj 30 USD, które wydasz na SuperDuper! I przekaż to CCC. Tego używamy w terenie.


2

Clonezilla jest niesamowity. Darmowy, bootuje z cd / usb, współpracuje z win / mac / linux.

Świetne narzędzie do posiadania.


2

… Bit dla idealnej kopii… 

Narzędzie dyskowe

Jeśli chcesz bit-za-bit, użyj funkcji przywracania w Narzędziu dyskowym.

Jeśli Lion Recovery jest dostępny, możesz użyć Narzędzia dyskowego w Mac OS X Utilities.

Chociaż możesz korzystać z Narzędzia dyskowego w trybie tworzenia kopii zapasowych, nie używałbym go codziennie do tego celu.

Czy ważniejsze jest, aby kopia zapasowa była bootowalna, czy idealna bit po bicie?


Przypuszczam, że bootowalne jest naprawdę to, co mam na myśli, ale interesuje mnie wiele opcji. Czy istnieje sposób, aby to zrobić bez konieczności przechodzenia przez pośredni etap tworzenia DMG?
Swizzlr,

Nie mam zapasowego sprzętu do przetestowania tego, ale nie spodziewałbym się obrazu podczas kopiowania bloków. W tym folderze nagranie ekranowe pokazuje Narzędzie dyskowe kopiujące bloki z woluminu na wolumin, w przypadku gdy źródła nie można uruchomić.
Graham Perrin

0

Używamy Clonezilli w pracy. Tworzy dokładne klony naszych dysków i / lub partycji i zrzuca je na serwerze FTP.

Jest to również miłe, ponieważ otrzymujemy scentralizowane repozytorium obrazów dysków / partycji, które możemy dość szybko rozesłać do dowolnego z naszych urządzeń.


0

Lubię CCC, ale SuperDuper również działa świetnie. SuperDuper kosztuje prawie 30 USD, ale warto za to ogromny wysiłek włożony przez programistę w upewnienie się, że jest on zgodny z bieżącą wersją systemu OS X.

Najbardziej podoba mi się w Carbon Copy Cloner to, że jest bezpłatny (zachęca do darowizn) i ma bardzo łatwy w użyciu harmonogram, który przypomni Ci o włączeniu dysków, że musi wykonać zadanie, a kiedy je włączysz, robi to bez dalszych działań z twojej strony. Każdy z nich działa świetnie dla mnie.


1
Istnieje już odpowiedź CCC i odpowiedź Super Duper - dlaczego nie edytować ich w razie potrzeby, aby można je było usunąć, a odpowiedzi uprościć?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.