W swoim haśle umieściłem emoji, a teraz nie mogę zalogować się na swoje konto w Yosemite


207

Chciałem sprawdzić, czy możliwe jest użycie emoji w haśle do mojego konta w OS Yosemite. Działało, ale nie zdawałem sobie sprawy, że ekran logowania ma tylko natywne klawiatury, więc nie mogę tam pisać emoji.

Tak więc sytuacja jest taka, że ​​znam swoje hasło, ale nie mogę go wpisać. Maszyna uruchomiła się ponownie do Recovery HD i nie widzę tam sposobu na włączenie klawiatury emoji. W efekcie, ponieważ FileVault było włączone, nie mogę łatwo przywrócić hasła.

Widzę tutaj trzy możliwe opcje, ale chętnie usłyszę cokolwiek innego:

 1. Znajdź sposób wpisania emoji w polu hasła, byłoby to idealne.
 2. Uzyskaj dostęp do mojego konta z zewnętrznego komputera, który pozwoli mi wpisać moje hasło stamtąd, aby móc wpisać emoji (nie jestem pewien, czy coś takiego istnieje)
 3. Przywróć hasło, mimo że korzystałem z FileVault.

3
Inną opcją może być użycie „uciekającego Unicode” (wyszukaj) lub podłącz dysk wewnętrzny do innego komputera Mac i odblokuj go.
John Keates

7
Czy Apple Store mógłby ci w tym pomóc? Wiem, że przeciętna technologia nie będzie wiedziała, jak pomóc, ale być może uda się przekazać ten problem komuś, kto może wiedzieć.
Thunderforge

5
Czy nie możesz podłączyć VNC do urządzenia i użyć telefonu do wpisania hasła?
ʰᵈˑ

4
Czy działa tryb pojedynczego użytkownika? Uruchom komputer i jak tylko usłyszysz dźwięk rozruchowy (nie wyciszaj głośności przed wyłączeniem), naciśnij Cmd + S. Jeśli ekran zmieni kolor na czarny i pojawi się konsola, odpowiedz „tak”. Pytam, ponieważ istnieje sposób na wymuszenie resetowania hasła (trochę niepewne, jeśli haker ma fizyczny dostęp do twojego komputera) za pomocą SUM, o ile NIE ustawiłeś hasła oprogramowania układowego. Jednak nie mam włączonej funkcji FileVault i nie chciałem publikować odpowiedzi, których nie można zastosować.
Arc676,

34
Jest to zdecydowanie błąd na komputerze Mac: umożliwia ustawienie hasła, ale nie pozwala go wprowadzić.
jvriesem

Odpowiedzi:


158

Jeśli w prawym górnym rogu ekranu logowania dostępne są „Inne źródła wejściowe”, wybierz jedno o nazwie Wejście szesnastkowe Unicode. Można go użyć do wprowadzenia emoji (lub dowolnego innego znaku) w polu hasła, o ile znasz numer szesnastkowy znaku Unicode. Numer ten można znaleźć w przeglądarce znaków lub w Internecie.

Niektóre przedmioty, które znajdziesz w kategorii „emoji”, mają numery szesnastkowe Unicode zawierające zaledwie 4 znaki, takie jak Samolot U + 2708 ✈. Za pomocą klawiatury do wprowadzania szesnastkowego Unicode wprowadzasz to, przytrzymując klawisz Option podczas pisania 2708.

Inne emoji mają liczby szesnastkowe Unicode z 5 znakami, takie jak Grinning Face U + 1F600 😀. W tym celu musisz znaleźć dwa odpowiadające im kody heksadecymalne UTF-16 (czasami nazywane „surogatami”), konsultując się z programem Character Viewer lub korzystając ze źródła internetowego, takiego jak fileformat.info. Dla 1F600 są to D83D i DE00. Możesz wprowadzić 1F600, przytrzymując klawisz opcji podczas pisania D83DDE00. Możesz zobaczyć dwie kropki w polu, ale wciąż jest to tylko jedna postać.


Potrafię potwierdzić, jeśli go masz, możesz zmienić na Unicode Hex i wpisać je. Ale jeśli nie masz jeszcze zalogowanych użytkowników, dane wejściowe nie będą dostępne u góry ekranu logowania. Czy istnieje sposób, aby go tam dostać, jeśli go brakuje.
markhunte

29
To najlepszy sposób na rozwiązanie mojego problemu. Próbowałem użyć układu klawiatury Hex Code, aby wstawić emoji razem z facetem z działu wsparcia Apple. Próbowaliśmy jednak użyć formatu podobnego do U + 1F600, więc wpisywaliśmy inny znak specjalny, a nie emoji. Obaj nie wiedzieliśmy, że musimy użyć kodu szesnastkowego UTF-16. Dzięki Tom! 😊👍
Artiom Dashisnky

65

Rozwiązałem to za pomocą rozwiązania zaproponowanego przez Apple Support, oto kroki, które zrobiłem:

 1. Zainstaluj OS X na dysku zewnętrznym z trybu odzyskiwania (Cmd + R podczas uruchamiania).
 2. Uruchom z dysku zewnętrznego.
 3. Zainstaluj klawiaturę Hex / Emoji, aby móc wpisać odpowiedni znak.
 4. Przejdź do Narzędzia dyskowego, wybierz zablokowany dysk. Przejdź do Plik -> Wyłącz szyfrowanie.
 5. Wprowadź tutaj swoje hasło i pozostaw je na kilka godzin, ponieważ odszyfrowanie potrwa chwilę i nie ma żadnych oznak postępu.

  Trwa deszyfrowanie dysku

 6. Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania. Idź do terminala i uruchom hasło resetowania .

 7. Wybierz dysk i utwórz nowe hasło dla swojego użytkownika.
 8. Uruchom ponownie i użyj nowego hasła, aby się zalogować.

Kiedy mówisz „Klawiatura heksadecymalna / emoji”, czy mówisz o klawiaturze o nazwie „hexex Unicode” lub o przeglądarce znaków (lub emoji i symbole w niektórych menu)?
Tom Gewecke

1
Specjalnie dla mojego problemu zainstalowałem niestandardową klawiaturę, którą zbudowałem i użyłem do wpisania oryginalnego hasła (możesz je pobrać tutaj, jeśli jesteś zainteresowany emojikey.xyz/pages/install ).
Artiom Dashisnky

Dzięki za te informacje! Nie ma w nich nic „hex”. Czy kiedykolwiek próbowałeś klawiatury Apple Unicode Hex Input do wprowadzania emoji na ekranie logowania?
Tom Gewecke

3
Nie miałem problemu z wpisaniem emoji jako hasła logowania. Zastanawiam się, czy doradca wiedział, że nie możesz po prostu wpisać 5 kodów po opcji, musisz sprawdzić dwa składniki i wpisać je osobno. Na przykład emotikon emoji 1f600 jest wpisywany jako d83d, a następnie de00.
Tom Gewecke

2
Nazywa się to formatem „utf-16 hex”. Można go znaleźć w Character Viewer lub w internecie, np fileformat.info/info/unicode/char/1f600/index.htm
Tom Gewecke

30

Ponieważ masz Filevault - dzięki temu Twoja sytuacja jest niepewna i nieco delikatna.

Dobra wiadomość, Apple wyłączył wpis emoji w okienku hasła dla 10.11 El Capitan - Nie mogę wkleić ani pobrać emoji w okienku preferencji Użytkownicy i Grupy.

Oficjalnym sposobem firmy Apple na obejście tego jest kliknięcie przycisku? w polu hasła i zresetuj hasło. Jeśli używałeś klucza odzyskiwania - możesz go wprowadzić bez potrzeby używania kluczy emoji. Jeśli korzystasz z AppleID, możesz to wprowadzić bez potrzeby emoji.

odblokowanie przechowalni plików

Z wyjątkiem tego, że jeśli masz bieżącą kopię zapasową (lub możesz zakończyć pracę, jeśli jesteś zalogowany), najszybszym sposobem jest wyczyszczenie komputera Mac, a następnie przywrócenie kopii zapasowej. Możesz wybrać nowe hasło do nowego konta administratora, a następnie zaimportować pliki użytkownika.

Jeśli masz włączoną funkcję ssh lub pulpit zdalny, a komputer Mac jest nadal zalogowany na koncie, możesz zalogować się na komputerze Mac z innego komputera Mac przez sieć. To nie zadziała, jeśli ponownie uruchomiłeś komputer Mac, a rozruch HD Recovery czeka na ekranie odblokowania Filevault.

Jeśli masz drugie konto administratora z włączoną funkcją FileVault, możesz ponownie uruchomić komputer i użyć tego hasła, aby odblokować dysk, a następnie zresetować hasło na koncie głównym. Na koniec możesz uruchomić system do odzyskiwania HD lub Internetu i ponownie zainstalować system operacyjny na dysku USB. Następnie możesz zamontować dysk przechowalni plików i mieć emoji, aby odblokować wolumin i utworzyć nowe konto administratora za pomocą różnych sztuczek / procedur podobnych do korzystania z trybu pojedynczego użytkownika w celu usunięcia pliku .AppleSetupDone .


2
Niestety wszystkie te opcje są nieistotne, ponieważ jestem wylogowany z systemu. Najwyraźniej nie zdawałem sobie sprawy, czym jest FileVault, kiedy go włączyłem, więc tak naprawdę nie pamiętam, co tam zdefiniowałem :(
Artiom Dashisnky

1
@ArtiomDashisnky tak - najlepsza jest ta opcja - Uruchom, aby odzyskać i zainstalować OS X na zewnętrznym napędzie / urządzeniu USB. Stamtąd możesz dostać się na dysk, odblokować go i usunąć jeden plik, /var/db/.AppleSetupDonektóry pozwoli ci utworzyć nowe konto administratora z hasłem, które możesz wpisać. Następnie możesz zmienić główne hasło za pomocą nowego konta administratora. Może być konieczne całkowite usunięcie przechowalni plików - nie jestem pewien, czy w ten sposób możesz przyznać drugiemu administratorowi uprawnienia do odblokowania.
bmike

@bike To nie będzie działać z FileVault, ponieważ jest zaszyfrowane - na nowym koncie brakuje informacji niezbędnych do odszyfrowania dysku. Musi zresetować hasło z instalacji dodatkowego systemu operacyjnego, co byłoby trudne, ponieważ musiałby również ponownie zaszyfrować klucze użyte do odszyfrowania dysku (przy użyciu nowego hasła).
Zenexer

@Zenexer Prawdopodobnie wykonam dokładne kroki później dzisiaj, jeśli będzie zainteresowanie i zaktualizuję moją odpowiedź. Zrobiłem to wcześniej bez użycia klucza odzyskiwania - gdy masz już system operacyjny i podstawowy wolumin pamięci - możesz wprowadzić prawidłowe hasło. OP zna hasło - używa tylko znaków, domyślna klawiatura rozruchowa nie zezwala na wejście.
bmike

@bike Tak, sztuczka polega na tym, że musisz gdzieś wprowadzić istniejące hasło. Całkowite zresetowanie hasła bez wprowadzania istniejącego hasła prawdopodobnie zrujnuje jego szanse na odzyskanie czegokolwiek.
Zenexer

9

Dodając do odpowiedzi bmike, jeśli nie możesz tego zrobić i nie masz ostatniej kopii zapasowej, możesz spróbować podłączyć dysk do innego komputera i zamontować wolumin, aby zapisać pliki. Najwyraźniej możesz to zrobić zarówno w systemie Mac , Windows, jak i Linux .


Dzięki, to jest opcja, którą próbuję teraz przetworzyć, ponieważ znam swoje hasło Próbuję zainstalować system Mac OS na zewnętrznym dysku i uzyskać dostęp do moich danych z tego miejsca. Wierzę, że będę mógł tam wpisać emoji.
Artiom Dashisnky

1
Tak - jest to najlepsza opcja, ponieważ można ponownie zainstalować nowy system operacyjny na dysku zewnętrznym bez potrzeby emoji. Możesz też ustawić komputer Mac w trybie dysku docelowego i udostępnić wolumin pamięci masowej na innym komputerze Mac, co jest równoważne, ale wymaga innego procesora.
bmike

6

Można użyć ssh, telnet, vnc/ rdp, Back to My Mac lub podobnych metod, pod warunkiem, że są włączone i / lub dostępne.

Możesz także loginużyć guestkonta domyślnego lub dowolnego userkonta zwykłego , jeśli jest dostępne. Następnie:

Uruchom CLI Terminal.app; rodzaj passwd <username>; enter ⎆/ return ⏎; (gdzie <username>jest nazwa konta, z którego zablokowano dostęp ...)

Zostaniesz poproszony o podanie problematycznego hasła. Naciśnięcie + + spaceotworzy narzędzie Unicode, które pomoże Ci wprowadzić znaki emoji.

Jeśli się powiedzie, otrzymasz możliwość wprowadzenia nowego hasła. Wpisz nowe hasło po raz drugi (w celu weryfikacji) i to powinno załatwić sprawę.


1
„... pod warunkiem, że są włączone i / lub dostępne.”
tjt263

Poza tym pytanie dotyczyło: poświadczeń logowania do konta użytkownika, a nie haseł oprogramowania układowego ani kluczy szyfrowania dysku twardego.
tjt263

4

To idzie w parze z odpowiedzią @TomGewecke.

Jeśli widzisz menu wprowadzania w prawym górnym rogu ekranu logowania.

Może to być spowodowane tym, że jest to inny zalogowany użytkownik. (Szybkie przełączanie użytkowników).

Jeśli użytkownik jest już zalogowany, menu wprowadzania zawsze będzie wyświetlane, nawet jeśli żaden z użytkowników nie ma włączonej opcji wyświetlania na pasku menu.

Ale jeśli nie ma już zalogowanych użytkowników, menu nie zostanie wyświetlone, chyba że wcześniej uaktywniłeś menu wprowadzania, aby wyświetlało się w oknie logowania.

Jeśli chcesz, aby układ klawiatury (menu wprowadzania) wyświetlał się w oknie logowania, niezależnie od tego, czy zalogowali się inni użytkownicy z szybkim przełączaniem użytkowników. Korzystanie z konta administratora:

 • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
 • Wybierz Opcje logowania.
 • Zaznacz opcję Pokaż menu wprowadzania w oknie logowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Następnie, gdy w oknie logowania:

kliknij menu Wejście (pokazuje nazwę aktualnie wybranego źródła wejścia obok ikony klawiatury) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz żądane źródło wejścia lub układ klawiatury. Jeśli nie widzisz szukanego źródła wejściowego, przesuń wskaźnik na Inne źródła wejściowe, a następnie wybierz źródło wejściowe z wyświetlonej pełnej listy.

Dokument Apple

(pierwotnie nie widziałem wejścia Unicode Hex. Ponieważ robiłem to z ScreenSharing, a wejście Unicode Hex znajdowało się na dole, ale na moim ekranie. Więc za pierwszym razem tęskniłem)


3

Nawet jeśli jesteś zablokowany, powinieneś nadal mieć dostęp do części Ustawienia ułatwień dostępu w Preferencjach systemowych. W takim przypadku możesz przejść do Preferencji klawiatury i dostosować zewnętrzne źródła wejściowe. Oznacza to, że możesz dodać / włączyć „Unicode Hex Input”. Ponadto zaznaczenie „☑︎ Pokaż menu wprowadzania na pasku menu” pozwoli ci „⌨ Pokaż przeglądarkę znaków” i wprowadzić różne znaki Unicode i Emoji.


1
Jak to ma działać? Możesz otworzyć panel ułatwień dostępu za pomocą Fn + Option + Command + F5, ale jest on rozebrany i nie pozwala na dostęp do niczego przydatnego. Nie możesz uzyskać dostępu do Preferencji systemowych.
Zenexer

OP skomentował, w którym powiedział, że spróbował wejścia Hex Unicode, ale nie powiódł się. Więc nie musi go dodawać. Powinien działać zgodnie z moimi własnymi testami, jeśli wiesz, jak go poprawnie używać.
Tom Gewecke

Nie przeczytałem każdego komentarza w wątku tbh. Właśnie odpowiadałem na oryginalne pytanie. Niezależnie od tego, jestem pewien, że starałem się, aby dotyczyło ono jak największej liczby osób. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.
tjt263

Nie pomaga nikomu, jeśli tak jak Zenexer mówi, że w rzeczywistości nie można uzyskać dostępu do prefs systemowych / klawiatury / źródeł wejściowych. Czy on ma rację?
Tom Gewecke

-1

Nie jestem użytkownikiem komputera Mac, więc może to być nonsens. Ponieważ jednak sytuacja jest desperacka, i tak ją przedstawię.

Wejście szesnastkowe Unicode

Możesz użyć tego narzędzia w systemie OS X do generowania wielu znaków Unicode poprzez ręczne wprowadzenie kodu szesnastkowego. Inne opcje obejmują zapisywanie plików edytorów tekstu jako tekstu Unicode lub UTF.

 1. Upewnij się, że aktywowałeś klawiaturę Unicode Hex Input. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję Aktywuj klawiatury.

 2. Otwórz aplikację obsługującą Unicode HexInput, taką jak TextEdit. TextEdit jest zainstalowany w systemie OS X i można go otworzyć z Docka lub folderu Aplikacje.

 3. Przełącz klawiatury na Hex Unicode z menu rozwijanego ikony flagi w prawym górnym rogu. Jeśli opcja Hex Unicode jest wyszarzona, oznacza to, że jesteś w aplikacji, która nie obsługuje tego narzędzia. Uwaga: większość obecnych aplikacji obsługuje tę klawiaturę, ale niektóre stare wersje oprogramowania mogą nie.

 4. Aby wprowadzić określony znak, przytrzymaj klawisz opcji, a następnie wpisz czterocyfrową wartość szesnastkową Unicode (np. 044D = cyrylica э). Wykresy zawierające wartości Unicode dla różnych skryptów są dostępne na stronie www.unicode.org/charts.

http://symbolcodes.tlt.psu.edu/keyboards/mackey.html#unihex


1
To nie jest totalny nonsens, po prostu nie ma znaczenia mówienie o otwieraniu aplikacji, gdy pytanie dotyczy tego, jak wprowadzić coś na ekranie logowania.
Tom Gewecke

Byłoby to idealne w sytuacji, w której działał system operacyjny, ale w takim przypadku prostą odpowiedzią jest użycie klawiatury Emoji.
bmike

@bmike Testowałem tworzenie i logowanie do kont testowych z emoji w haśle za pomocą klawiatury Hex Unicode. Działa dobrze. Zastanawiam się, czy OP po prostu nie używał poprawnie klawiatury.
Tom Gewecke

@TomGewecke Poproszę o odpowiedź na pytanie, jeśli możesz dowiedzieć się, jak wprowadzić emoji na ekranie odblokowania FileVault. To byłby materiał złota / nagrody.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.