Zachowanie cmd + tab OSX z wieloma oknami i monitorami


13

Po przejściu na drugi monitor napotkałem nieoczekiwane cmd+tabzachowanie, które naprawdę wpływa na mój przepływ pracy:

W przypadku jednego monitora podczas cmd+tabprzełączania aplikacji OS X skupia się na ostatnim aktywnym oknie aplikacji, na którą się przełącza. W przypadku wielu monitorów OS X preferuje okna, które są na tym samym monitorze, co poprzednia aplikacja.

Dać przykład:

  • Rozważ umieszczenie Xcode na monitorze 1 i terminalu (okno A) na monitorze 2 i (okno B) na monitorze 2; fokus znajduje się w oknie terminala B
  • ty cmd+tabdo Xcode
  • Ci cmd+tabwrócić do terminalu, ale teraz Okno ma ostrości, a nie okna B

Takie zachowanie jest potencjalnie niebezpieczne, ponieważ zaczyna się wprowadzać polecenia do terminala, zanim zorientuje się, że fokus znajduje się w niewłaściwym oknie.

Moje pytanie brzmi: czy istnieje sposób, aby cmd+tabzawsze powracać do ostatniego aktywnego okna aplikacji, bez względu na to, na którym ekranie jest aktualnie fokus?


prefiksy systemowe> Kontrola misji ... czy masz zaznaczone „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”? To byłby mój główny podejrzany. Wyłączyłem ten dzień, gdy pojawił się w systemie operacyjnym.
Tetsujin

1
Dziękuję, że to rozwiązało problem już częściowo. Teraz pojawia się nowe pytanie, w jaki sposób mogę zachować pasek menu na drugim ekranie (i prawdopodobnie w stacji dokującej, ale to nie jest tak ważne)?
shiin

ahh - o ile wiem, nie jest to możliwe. Menu i stacja dokująca pozostają tam, gdzie są, na ekranie głównym. Dla mnie to nie jest problem, w rzeczywistości moja pamięć mięśniowa preferuje to w ten sposób, a poza tym jestem użytkownikiem rodzaju klawiszy. Może jest jakieś rozwiązanie innej firmy? Skusiłbym się, by poruszyć to jako nowe pytanie.
Tetsujin,

Ok, dodam to jako nowe pytanie. Czy mogę w jakiś sposób zaakceptować powyższą odpowiedź, ponieważ tylko skomentowałeś i nie odpowiedziałeś na pytanie w sensie wymiany stosów.
shiin

3
Posiadanie osobnych przestrzeni dla moich monitorów było wielką pomocą dla mojego przepływu pracy, w szczególności dlatego, że mogłem mieć program pełnoekranowy na jednym monitorze i nadal używać innego monitora do innych rzeczy (z wyłączoną opcją Wyświetlacze mają oddzielną opcję Przestrzenie na jednym monitorze sprawia, że ​​drugi staje się czarny). Będę wdzięczny za wszelkie poprawki, które pozwoliłyby mi zachować moje oddzielne przestrzenie ...
A.Wan

Odpowiedzi:


6

Preferencje systemowe> Kontrola misji ... odznacz „Ekrany mają oddzielne przestrzenie”
To byłby mój główny podejrzany. Wyłączyłem ten dzień, gdy pojawił się w systemie operacyjnym.

Z komentarzy to jednak wyłącza możliwość przenoszenia paska menu i dokowania na każdy ekran na zasadzie ad-hoc - co najlepiej najlepiej zadać jako osobne pytanie z prośbą o możliwe rozwiązanie innej firmy, ponieważ nie wiem, jak to zrobić rób to natywnie.


10

Konteksty oferują znaczną personalizację zachowania przełącznika okien macOS (skrót Alt-Tab), lokalizacji na wielu ekranach i wyglądu.

Zainstaluj Contexts.app. Uruchom. Następnie wybierz Panel -> „Pokaż panel włączony”, zgodnie z poniższym zrzutem ekranu, który pokazuje przełącznik na „Wszystkie ekrany” w ustawieniu poniżej. Możesz także ustawić wyświetlanie aktywne lub podstawowe, przy czym ten ostatni to ekran z paskiem menu, który można konfigurować.

To może, ale nie musi rozwiązać Twojego problemu, lub może stanowić jeszcze lepszą alternatywę. Sam lubię wyświetlać przełącznik na wszystkich wyświetlaczach.

Wszystkie wyświetlacze


W tej chwili wygląda to bardziej na ogólną rekomendację produktu niż na konkretną odpowiedź. Czy możesz zmienić swoją odpowiedź, aby pokazać, w jaki sposób aplikacja może być wykorzystana do rozwiązania problemu opisanego w pytaniu?
nohillside

Jest to rozwiązanie działające w dobrej wierze i jedyne, jakie znalazłem, rozwiązuje problem wyświetlania przełącznika na dowolnym monitorze. Zaktualizuję odpowiedź zgodnie z twoją prośbą. Jednak jestem teraz znacznie zdemotywowany religią StackExchange (to oczywiście nie pierwszy raz, kiedy widzę tego rodzaju opinie) na temat rekomendacji anty-produktowych. (Nie mam powiązań z kontekstami.) Czy apple.stackexchange.com jest rekomendacją firmy dla Apple? Więc ... Mam to z StackExchange. Tracisz teraz wiele moich przyszłych wkładów.
Johnny Utahh

Jeśli nadal będę mieć -1 głos na moją odpowiedź, planuję ją później usunąć.
Johnny Utahh

Dzięki za edycję. Przykro nam, ale tak właśnie jest, pamiętaj, że większość stron SE oferuje praktyczne rozwiązania. Dlatego opisanie, w jaki sposób konkretny produkt może być wykorzystany do osiągnięcia jakiegoś celu, jest zawsze lepsze niż po prostu usunięcie nazwy produktu (co czasem trudno odróżnić od spamu).
nohillside

1
Tak, myślę, że rozumiem twój punkt widzenia. A twój był najmilszym smakiem tej polityki StackExchange (co nazywam powyżej „religią przeciw rekomendacji produktu”), którą widziałem - więc pochwały dla ciebie, @nohillside. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że zasady te były na ogół egzekwowane inaczej niż się o to dbam; na innych arenach otrzymałem coś, co wydawało się atakiem, po prostu próbując dostarczyć pomocnych informacji. Twoja jest słomą, która łamie wielbłądy. Mój sposób na protest to stwierdzenie, że StackExchange prawdopodobnie skróci mój czas na wkład.
Johnny Utahh

1

W Sierra (nie jestem pewien co do starszych wersji OSX) można tymczasowo zablokować menu cmd + tab na określonym ekranie. Dock> ikona Findera> prawy przycisk myszy> Opcje> Pulpit na wyświetlaczu [n], gdzie [n] to liczba żądanych wyświetlaczy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.