Usługi Korzystanie z com.apple.geod


9

Zablokowałem ten com.apple.geodproces za pomocą zapory programowej, ale po 2 dniach nieprzerwanych 1 sekundowych prób właśnie to zrobiłem pkill.

Chcę wiedzieć, które usługi tego używają, aby w com.apple.geodmiarę możliwości móc je wyłączyć .

Edycja: Zdrap pkill. To nie trzymało go długo.


to usługi lokalizacyjne - preferencje> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność; ale nie jestem pewien, czy wyłączenie tego całkowicie zatrzyma proces.
Tetsujin,

2
@Tetsujin Wyłączanie usług lokalizacyjnych nie zatrzymało tego ... Ktoś naprawdę chce tych punktów danych
BAR

Apple (jak wspomniano w umowie licencyjnej na oprogramowanie Beta) wyraźnie informuje użytkowników, że raz dziennie zgłasza lokalizację urządzenia. Jeśli proces zostanie zatrzymany, uruchomi się ponownie i zostanie uznany za zawieszenie.
bret7600

Przeniosłem pliki pod inne nazwy i zabiłem procesy. Jeszcze nie wrócili.
jbg

@jbg Jakie pliki?
BAR

Odpowiedzi:


0

Utworzenie wyczerpującej listy wszystkich procesów, które wywołują określony interfejs API lub proces, byłoby technicznie trudne nawet dla jednego punktu wydania systemu MacOS. Będziesz albo potrzebował dostępu do kodu źródłowego wszystkich MacOS i każdej aplikacji - zarówno pierwszej, jak i trzeciej strony - lub będziesz musiał debugować / odtwarzać wstecz wszystkie procesy podczas ich działania i ujawniać te połączenia.

Aplikacja Little Snitch robi to dla stosu sieciowego - więc możesz mieć więcej szczęścia, blokując dostęp do sieci do serwerów Apple zamiast próbować lokalnie blokować połączenia z usługą.

Nawet jeśli chcesz przetwarzać wszystkie aspekty lokalizacji geograficznej na developer.apple.com - jest to powszechnie stosowane - znacznie większe niż tylko interfejs API Core Location - https://developer.apple.com/documentation/corelocation .

  • Pogoda
  • Kalendarz
  • Książka adresowa
  • Mapy
  • Siri
  • iCloud (znalezienie najlepszego centrum danych do wysyłania tras)
  • Sklep (jaki region geograficzny powinna zawierać twoja treść)
  • Strefa czasowa i nocna zmiana
  • Lokalizacja Safari

Zawsze używam Little Snitch. Dobra rada.
BAR
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.