Czy mogę ładować iPhone'a za pomocą ładowarki do iPada?


29

Mam iPhone'a 4 i iPada. Ponieważ iPad naprawdę najlepiej ładuje się z ładowarki ściennej, trzymam go podłączoną, ale zwykle po prostu ładuję iPhone'a z komputera. Chociaż często, jeśli iPad jest naładowany, będę ładować iPhone'a za pomocą ładowarki ściennej.

Teraz przedstawiciel handlowy Apple powiedział, że usłyszał od kogoś, kto wypaliłby telefon, ponieważ ładowarka iPada ma 10 watów zamiast 5 watów. Prawdą jest, że jest to dwa razy więcej watów. Powiedziałem, że myślałem, że nie powinien wypalić telefonu, ponieważ urządzenie powinno pobierać tyle watów, ile potrzebuje, więc waty były nieistotne. Powiedział, że to ma sens, ale tak naprawdę nie wiedział.

Pomyślałem więc, że zapytam ekspertów. Czy ktoś miał iPada, który usmażył iPhone'a lub iPoda? Czy mam rację, rozumiejąc waty w ładowarkach? Czy jest jakieś oficjalne słowo o ładowarce iPada powodującej problemy z innymi urządzeniami? Czy już unieważniłem gwarancję?

Odpowiedzi:


24

Twoje założenie jest prawidłowe. Twój iPhone ma wbudowany inteligentny kontroler ładowania, który pobierze tyle, ile potrzebuje.

Oczywiście, zasilacz do iPada może dostarczyć dwa razy więcej energii niż potrzebuje iPhone, ale w żadnym wypadku nie powinien być niebezpieczny.

Nie wiem, czy jest na to „oficjalne” słowo, ale byłbym naprawdę zaskoczony, że unieważnia gwarancję. Inżynierowie Apple są bardzo inteligentni i wiedzą, że użytkownicy będą wymieniać zasilacze, jeśli uznają, że złącza są fizycznie kompatybilne (jak w tym przypadku).

Krótka historia, krótko: wszystko powinno być w porządku.


jednak ładowarka do iPoda może mieć wyższy koszt eksploatacji niż ładowarka do iPhone'a.

10

W sklepie Apple w Wielkiej Brytanii stwierdzono, że ładowarka do iPada działa dobrze na urządzeniach iPhone / Nano

http://store.apple.com/uk/product/MC359B/A?fnode=MTc0MjU4NjA&mco=MTc3Mzc5MDU


ale tylko ze stacją dokującą „Ładuje także iPhone'a i wszystkie modele iPoda ze złączem stacji dokującej”.
Metal Gear

1
Przez „złącze dokujące” rozumie się 30-stykowe połączenie. Nie wymaga „dokowania”. pl.wikipedia.org/wiki/Dock_connector
Alexander - Przywróć Monikę

5

TL; DR: Tak, możesz użyć ładowarki iPada, aby naładować iPhone'a.


Obowiązują podstawowe prawa elektryczne. Specyfikacja USB wynosi 5 woltów. Dotyczy to WSZYSTKICH urządzeń USB i ładowarek. Tak musi być, aby UNIWERSALNY (U) SERIAL (S) BUS (B) był UNIWERSALNY !! (Duh brzmi oczywisto i tak jest).

Twoja ładowarka może dostarczać 2 A przy 5 V => 10 W (W = V * A) Twoja ładowarka może być w stanie dostarczyć 3 A. Przy napięciu 5 V oznacza to, że jest on w stanie wytrzymać obciążenie (3 A * 5 V = 15 W.).

Prawo Ohma stwierdza, że ​​prąd = wolty / omy. Dlatego dla danej rezystancji (omów) i danego napięcia BĘDZIE dany prąd.

Powiedzmy, że Twój telefon ma rezystancję 10 omów. specyfikacja USB mówi, że napięcie zasilania USB wynosi 5 V, dlatego prąd pobierany przez telefon wynosi 5 V podzielone przez 5 omów = 1 A

Twoja ładowarka 10 W MOŻE (idealnie) zasilać 2 A przy 5 V, czyli 2 razy tyle, ile potrzebuje Twój telefon, ALE telefon pobiera TYLKO maksymalnie 1 A PONIEWAŻ to wszystko, czego potrzebuje i może pobierać ze względu na swój wewnętrzny opór i obwód ładowania, który ograniczy tym bardziej, gdy bateria się ładuje.

Więc dla faceta, którego przewody ładowarki płonęły; jedynym sposobem, aby to się stało, jest po pierwsze, jeśli przewody ładowarki są poważnie zaniżone, a pobierany prąd jest większy, niż są w stanie. Może się to zdarzyć tylko w przypadku zwarcia rezystancji na końcu, w którym podłączasz urządzenie. Ładowarka nie będzie winy. O ile ładowarka nie była wadliwa - wtedy uszkodziłaby każde urządzenie USB, do którego ją podłączyłeś.

Jeśli chodzi o telefon, który podobno spłonął na czarno. Znowu to samo. Ładowarka może dostarczać prąd TYLKO w zależności od jego możliwości i rezystancji obciążenia (telefon / iPad itp.). Urządzenie obciążające ma określoną rezystancję biegu jałowego i obwód ładowania do kontrolowania i ograniczania prądu ładowania. Ładowarka nie może dostarczyć więcej prądu niż pozwala na to prawo Ohma, a także więcej niż jest w stanie dostarczyć.

Wniosek jest taki, że albo twoja ładowarka była wadliwa, a jej napięcie wyjściowe było większe niż 5 V, co spowodowałoby (popchnęło) przepływ większego prądu niż było w stanie zapewnić urządzenie obciążające; LUB obwód ładujący urządzenia ładującego (telefon itp.) Był uszkodzony, co spowodowało, że pobierał (ciągnął) więcej prądu niż powinien.

Najważniejsze jest to, że gdy wszystkie urządzenia są sprawne funkcjonalnie i nie są uszkodzone, nie można wypalić go za pomocą ładowarki o wyższej mocy znamionowej.

Używanie ładowarki o niższej wartości znamionowej może spowodować przegrzanie ładowarki i być może jej awarię, ponieważ urządzenie ładujące będzie próbowało pobierać potrzebny prąd ładowania, ale ładowarka może dostarczyć tylko tyle, ile ma zapewnić.

Na przykład, jeśli masz ładowarkę, która może dostarczyć tylko 500 mA przy 5 V (tj. 2,5 W lub moc), to jeśli twój iPhone, iPad itp. ... próbuje pobierać 1A lub 2A itp. ... ładowarka może TYLKO dostarczyć maks. 0,5A, więc ponownie obowiązuje prawo Ohma.

Załóżmy jeszcze raz, że twoje urządzenie ładujące ma 5 omów. Pamiętaj o prawie Ohma V = I * R, dlatego jeśli I = 0,5 A i R = 5 Ohm, napięcie ładowarki spadnie do V = 5 * 0,5 = 2,5 V, ponieważ ładowarka może dostarczyć maksymalnie 500 mA, więc jeśli pobierzesz zbyt duży prąd napięcie spadnie.

Podejmij skrajność: w przypadku zwarcia zacisków ładowarki napięcie zwarcia wynosi 0 V, a prąd zwarcia wynosi 0,5 A, ponieważ rezystancja zwarcia wynosi 0 omów.


1

Obciążenia, takie jak telefon, pobierają tyle prądu, ile jest wymagane do ich rezystancji (patrz prawo Ohma). Posiadanie zasilacza, który może dostarczyć więcej prądu niż urządzenie może użyć, jest nie tylko możliwe, ale w zasadzie uniwersalne. Np. Ładowarka do MacBooka może dostarczyć 65 W mocy maksymalnej (przy stałym napięciu, oznacza to stały maksymalny prąd), ale przez większość czasu MacBook pobiera O DUŻO mniej mocy (a tym samym mniej prądu).

TL; DR: Tak, możesz użyć ładowarki iPada, aby naładować iPhone'a.


-1

Nie zaszkodzi twojemu iPhone'owi, jednak przy długim użytkowaniu i codziennym ładowaniu z większym natężeniem, szybciej uszkodzisz baterię i zacznie działać gorzej szybciej niż zwykle.

Zalecam ładowanie telefonu iPhone standardową ładowarką 1 A, która jest dołączona do telefonu iPhone. Jeśli jednak jesteś w potrzebie i potrzebujesz dodatkowej baterii szybko, to użycie większej ładowarki nie zniszczy twojego iPhone'a.

IPhone nie potrzebuje wymuszonych w nim 2,1 A, ale sobie z tym poradzi .

Ludzie twierdzą, że iPhone został zaprojektowany do obsługi ponad 1 ampera mocy, na przykład klocka iPada 2.1 amp. Tylko dlatego, że istnieje granica w wysokości, którą iPhone zaakceptuje, (nie jestem pewien, co to nieco ponad 2,1 ampera, jak sądzę), nie oznacza, że ​​wepchnięcie do niej więcej niż 1 amp nie spowoduje uszkodzenia wewnętrznych elementów. Układ zarządzania energią i bateria muszą pracować z większą mocą. (więcej ciepła, więcej zużycia) Ponadto użycie więcej niż 1 wzmacniacza spowoduje wzrost ogólnej temperatury iPhone'a, co nie jest dobre dla wielu części telefonu. (klej, plastik)

Tak, Apple podaje, że ładowarka iPada jest kompatybilna z twoim iPhonem. Działa i przez jakiś czas nie spowoduje zauważalnej szkody. Najgorszym scenariuszem dla Apple jest to, że idziesz i upuszczasz więcej pieniędzy na wymianę baterii. Więcej ciepła i więcej mocy nigdy nie jest dobrą rzeczą i spowoduje długoterminowe uszkodzenia i słabą wydajność baterii, z możliwością szybszego awarii innych rzeczy. Widziałem to wcześniej z moimi klientami. (Posiadam małą firmę naprawiającą iPhone'y) Rzeczy takie jak klej i plastik mogą się rozluźnić i poruszyć. Na ekranach czasami pojawiają się małe bąbelki, ekrany czasami się poluzowują i wymagają nowego kleju, aby zabezpieczyć je na swoim miejscu. Klienci, którzy mieli takie problemy, twierdzili, że regularnie ładują klocki iPada.

Źródło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.