aktualizowanie Pythona 3 na Macu


27

Chcę Python 3 (i nie chcę zadzierać z Pythonem pod OS X). Według:

https://docs.python.org/3/using/mac.html

Mogę zdobyć Python 3 i żyć długo i prosperować, ALE nie jest jasne, co się stanie, gdy chcę uaktualnić za pomocą następnego DMG. Jako przykład mogę powiedzieć, co dzieje się z R na OS X: dostajesz GUI w / Application i rzeczy w / Library / Frameworks. Podczas aktualizacji GUI jest uaktualniane, a nowy framework jest umieszczany w katalogu / Library / Frameworks, obok starego (istnieje ładne „bieżące” dowiązanie symboliczne, które zapewnia, że ​​stare rzeczy są ignorowane). Zawsze usuwam stare rzeczy, aby uniknąć gromadzenia się brudu i to wszystko. Czy takie podejście zadziałałoby w przypadku Phyton?

Odpowiedzi:


43

Osobiście korzystam z Homebrew, który jest bardzo miłym menedżerem pakietów. Jeśli chcesz to wypróbować, przede wszystkim upewnij się, że masz na komputerze Mac narzędzia wiersza polecenia XCode. Następnie zainstaluj Homebrew, pisząc

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

w terminalu. Homebrew umieści swoją „Piwnicę” (zestaw wszystkich pakietów zainstalowanych z Homebrew) w / usr / local / Cellar.

Teraz, jeśli chodzi o Python 3, po zainstalowaniu Homebrew po prostu wpisz

brew install python3

i zaczynamy. Python3 jest zainstalowany na komputerze Mac.

Uwagi:

  • ta wersja zostanie automatycznie uruchomiona zamiast wersji OS X (jeśli nie, po prostu uruchom brew link python3- spowoduje to dowiązanie python3 do / usr / local / bin /)
  • zaktualizować Pythona uruchom brew updatew Terminalu (spowoduje to aktualizację Homebrew), a następnie, brew upgrade python3jeśli komenda znajdzie nową wersję Python3brew update
  • na koniec możesz uruchomić, brew cleanup python3aby usunąć każdą starą wersję
  • z tym fantazyjnym menedżerem pakietów możesz także zająć się R.

1
Cytat: „ta wersja zostanie automatycznie uruchomiona zamiast wersji OS X (jeśli nie, po prostu uruchom„ brew link python3 ”- spowoduje to dowiązanie python3 do / usr / local / bin /)”. Właśnie tego NIE chcę. Używam Homebrew do innych rzeczy i nie jestem pewien, czy chcę pójść tą drogą ...
user1256923,

Może nie byłam taka jasna. Wersja OS X nadal będzie dostępna, ale domyślny kompilator zostanie ustawiony jako Homebrew-one. Jeśli tego nadal nie chcesz, to nie rozumiem. Podobnie jak w podanym przykładzie R, utworzy on także GUI i zaktualizowane zostaną również odpowiednie ramy. Przeprosiny.
AlessioX,

4
Ostatnią rzeczą, jaką mogę powiedzieć, biorąc pod uwagę, że HB będzie dowiązać symbolicznie do „/ usr / local / bin”, a oryginalne rzeczy Apple są w „/ usr / bin”, możesz ustawić i edytować priorytet, edytując swoje środowisko $ PATH: jeśli najpierw umieścisz „/ usr / local / bin”, będziesz mieć wersję HB, jeśli umieścisz „/ usr / bin” jako pierwszą, będziesz mieć wersję Apple. Dość irytujące, wiem, ale to jedyna opcja, jaka przyszła mi do głowy
AlessioX

2
Możesz także użyć brew unlink python3do usunięcia dowiązania symbolicznego. Teraz będziesz używać wersji osx podczas uruchamiania python. Aby użyć wersji brew, możesz na przykład nadal uruchomić /usr/local/Cellar/python3/3.3.2/bin/python3lub utworzyć dowiązanie symboliczne, ln -s /usr/local/Cellar/python3/3.3.2/bin/python3 /usr/local/bin/python-3.3.2a następnie uruchomić python-3.3.2. Możesz również zainstalować starą wersję formuł python3 z HB i używać ich wszystkich osobno. Sprawdzić to w jaki sposób to zrobić.
madmax1

2
Nie musisz łączyć python3, będzie on automatycznie dostępny jako /usr/local/bin/python3. A ponieważ OS X i tak nie jest dostarczany z Pythonem 3, nie zastępujesz żadnego preinstalowanego Pythona.
skrause,

20

Użyj Homebrew :)

brew install python3

Hombrew instaluje wszystko /usr/local/Cellari tworzy dowiązania symboliczne dla aplikacji /usr/local/bin. To będzie nie dotykać niczego innego w systemie. Jest wyposażony w polecenie czyszczenia parzenia, które automatycznie usuwa nieużywane lub nieaktualne aplikacje.

Aby go zaktualizować:

brew update
brew upgrade python3

Po uaktualnieniu zostanie automatycznie powiązany z najnowszą wersją i brew cleanusunie wszelkie pozostałości poprzedniej wersji.


2

Możesz użyć dystrybucji Anaconda. Jest to darmowa wersja Python 3 (i Python2). Pakiet Andaconda pozwala również aktualizować różne wersje Pythona, a po instalacji ustawia właściwą ścieżkę do Pythona. Anaconda jest dostarczana z Anaconda Navigator, która pomaga ładować pakiety Pythona, a także ze Spyder 3. Aplikacja typu Python IDE.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.