Uaktualnienie z systemu Mac OS X 10.6.8 „Snow Leopard” do systemu OS X 10.10 „Yosemite”; App Store zajmuje ponad 20 godzin


9

Mam stary komputer Mac, obecnie z systemem Mac OS X 10.6.8 „Snow Leopard”, który muszę uaktualnić do systemu OS X 10.10 „Yosemite”. Ma 8 GB pamięci RAM.

„O tym Macu” zawiera następujące informacje:

Mac OS X Wersja 10.6.8
Procesor: 3,6 GHz Intel Core i5
Pamięć: 8 GB 1333 MHz DDR3

„Więcej informacji” daje mi (między innymi):

Nazwa modelu: iMac
Identyfikator modelu iMac 11,3

Najpierw zrobiłem „Aktualizacje oprogramowania”, które były gotowe za kilka minut.

Kiedy próbuję zaktualizować Yosemite, dostaję obracający się kursor i tak pozostaje. Pomyślałem, że to może być po prostu ogromne pobieranie, więc zostawiłem to włączone na noc. Następnego dnia, po ponad 20 godzinach, nadal widziałem obracający się kursor.

Ten komputer Mac należy do miejsca pracy. Wyszukiwarka internetowa kazała mi sprawdzić zakładkę „Zakupy” w App Store, ale do tego potrzebuję hasła mojego szefa. Wolałbym tego nie potrzebować.

Mam uprawnienia administratora na komputerze.

Znalazłem komunikaty konsoli, ale jedyne, co tam widzę, to „To nie jest kontekst bitmapy. Wymuszanie formatu docelowego na ARGB_8 dla CG_Context”.

Przejrzałem tę odpowiedź, ale okazało się, że CRL jest już ustawiona na „off”.

Łączność sieciowa wydaje się OK. Regularne przeglądanie działa dobrze.

Więc - bez dostępu do rejestru zakupu maszyny, ale z uprawnieniami administratora, jak mogę zobaczyć, co się dzieje? Idealnie, jak mogę zaktualizować tę maszynę do Yosemite?

Edytować:

Problem wydaje się dotyczyć App Store. Próbuję zainstalować bezpłatne narzędzie (Kofeina) i mam ten sam problem: obracający się kursor, ale brak rzeczywistych postępów.


@sl - Dobra robota. Dam ogólną odpowiedź, a później możesz popracować nad szczegółami lub szczegółami.
bmike

Odpowiedzi:


2

Jeśli żądany komputer Mac działa wolno, zawsze możesz użyć innego komputera Mac do pobrania instalatora systemu OS X.

  1. Utwórz konto gościa na tym komputerze Mac i zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora AppleID, ponieważ będziesz chciał zmienić hasło swojego szefa i uzyskać wszystko pod kontrolowanym przez siebie identyfikatorem.
  2. Przejdź do App Store i pobierz instalator - ale nie uruchamiaj go.
  3. Skopiuj tę aplikację instalacyjną na dysk USB i przenieś ją na powolny komputer Mac.

Wolny komputer Mac prawdopodobnie potrzebuje kopii zapasowej i możliwego narzędzia dyskowego do naprawy struktury katalogu.

W najgorszym przypadku możesz zamówić nośnik USB od Apple - zadzwoń pod numer sprzedaży w swoim kraju i poproś o zakup nośnika zamiast pobierania. Często pomogą ci dostatecznie bezpłatnie zaktualizować komputer Mac.

Gdy uruchomisz instalację, możesz /var/log/install.logsprawdzić, czy postęp się powiódł lub zawiesił.


Dzięki. Sam nie jestem użytkownikiem Apple, ale niektórzy są tutaj. To nie sam Mac jest powolny, tylko zawiesza się aktualizacja. Zobaczę, skąd mnie biorą porady od ciebie i @Oyebode.
SL Barth - Przywróć Monikę

@SLBarth Rozdzielenie pobierania i aktualizacji umożliwia sprawdzenie dzienników instalacji. Zedytuję mój post, aby wskazać Ci je. Pozdrowienia i dzięki za pozostanie z nami i próbowanie pomocy
bmike

Dzięki za wszelką pomoc. Miałem nadzieję, że skończę to w piątek, ale nie zdążyłem tego zrobić na czas. Mam teraz tydzień wolnego, więc jak na ironię muszę to zostawić na chwilę po „podziękowaniu za pozostanie z nami”. Głosuję za tym, co pomogło do tej pory i prawdopodobnie będę w stanie przyjąć odpowiedź w przyszłym tygodniu.
SL Barth - Przywróć Monikę

1

Wystarczy pobrać samodzielny instalator systemu Yosemite. Jest dostępny jako aplikacja i możesz go łatwo uruchomić na starym komputerze Mac, aby go zaktualizować. Możesz go pobrać tutaj http://www.macupdate.com/app/mac/48498/os-x-yosemite . zwróć uwagę, że niektóre modele komputerów Mac nie obsługują tej aktualizacji, takie jak komputery PC ... pełna lista obsługiwanych modeli znajduje się tutaj http://www.apple.com/osx/how-to-upgrade . Tak długo, jak masz uprawnienia administratora (hasło) systemu,


Nie jestem pewien, czy jest to najlepszy sposób na kontynuację. Zaproponuję alternatywną metodę.
bmike

0

Wystarczy sklonować z innego komputera Mac przy użyciu wymaganej wersji, której szukasz.


1
Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie jest, jeśli chcesz wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przejrzyj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

0

Zawsze powinieneś widzieć ciągłe zapewnienie postępu (jak powiedziałeś; pokrętło) przy każdym pobieraniu - lub wyjdź i zacznij od nowa, dokonując pewnych zmian, wyborów lub korekt w danych wejściowych. Jeśli rzecz wydaje się martwa w ciągu 5 minut, wykop ją i zacznij od nowa. 20 godzin pobierania to całe albumy na Napsterze z modemem telefonu stacjonarnego. Życie jest krótkie, a czas skończony

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.