Czy nadchodzące MacBooki oparte na Skylake będą obsługiwać wyświetlacze 5k?


2

Szczegółowe informacje o nadchodzących procesorach Skylake Intela wskazują, że obsługują one DisplayPort 1.2 i Thunderbolt 3, ale nie DisplayPort 1.3 ani DisplayPort 1.2a.

Czy Thunderbolt 3 obsługuje zewnętrzny wyświetlacz 5k?

W szczególności, czy ta przepustowość wystarcza do obsługi rozdzielczości 5k przy częstotliwości 60 Hz?

Aktualizacja, 16 stycznia 2016 r .: Zgodnie z tym artykułem MacRumors „Apple może poczekać, aż przynajmniej chipset Cannon Lake (który obiecuje obsługę SST 5K) w drugiej połowie 2017 r., Zanim wypuści ekran 5 Thunderbolt Display”


Jeśli chcesz, mogę edytować to, aby mieć jedno pytanie na temat, a następnie możesz przejść do zadawania innych pytań wąsko. Pytanie o to, co zrobi Apple, jest tutaj nie na temat, bez względu na to, jak dobre jest pytanie. Skupmy się na danych technicznych TB3 - jest niesamowity i nie sądzę, że mamy dobre odpowiedzi na pytania, które są świetną wiedzą.
bmike

1
Brzmi nieźle
pius

Odpowiedzi:


2

Wiele zależy od producenta monitorów. Najwyraźniej Intel wspiera to, ponieważ technologia wyświetlania idzie naprzód, a Apple jest wyraźnie na pokładzie.

Myślę, że wcześnie jest mówić o tym, co oznacza wyświetlacz 5k - więc wybacz mi, jeśli masz określoną rozdzielczość i monitor. Apple naciągnęło stemple, aby ich 5K iMac działał, ponieważ GPU / kontroler / kable są wewnętrzne i nie muszą współpracować. Branża będzie musiała nieco ustandaryzować, aby wszyscy czuli się komfortowo, mówiąc ogólnie wyświetlacz 5K.

Obecnie potrzebujesz dwóch kabli do wyświetlacza Dell 5K :

Niektóre wyświetlacze o rozdzielczości wyższej niż 4K wymagają dwóch kabli DisplayPort, aby podłączyć wyświetlacz w pełnej rozdzielczości. W systemie OS X Yosemite 10.10.3 lub nowszym 27-calowy wyświetlacz Dell UP2715K 5K jest obsługiwany na następujących komputerach Mac:

  • Mac Pro (koniec 2013 r.)
  • iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2014 i później)
  • MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.) Z AMD Radeon R9 M370X

To powiedziawszy, Mac Pro z końca 2013 r. Może obsługiwać trzy wyświetlacze 4K i nie ma żadnych ulepszeń Thunderbolt 3, więc jest dla mnie nie do pomyślenia, że ​​nie dostaniesz dwóch wyświetlaczy powyżej TB3 przy 5k i 60 Hz, co jest obecnie złoty standard dla przepływów pracy wideo wymagających wyświetlaczy o wysokiej k.

Ponieważ firma Apple nie opublikowała nic, co potwierdzałoby, że obsługuje 5K, będziesz musiał przeczytać liście herbaty i poczekać na wysyłkę wyświetlaczy i wysyłanie mikroukładów za pomocą Thunderbolt 3, aby się upewnić, ale nie widzę powodu, aby być pesymistycznym w kwestii tego, czego chcesz dzieje się na każdym komputerze Mac, który jest dostarczany tej jesieni, zakładając, że Thunderbolt 3 na fizycznym porcie USB-C jest częścią tego komputera.

Intel twierdzi , że dostajesz 2 wyświetlacze 4K na połączenie TB3 - więc przypuszczam, że wystarczy jeden TB3 na wyświetlacz 5K. Pojedynczy TB3 jest wymieniony jako DisplayPort 1.2, ale ma 8 linii DisplayPort 1.2 (HBR2 i MST), więc myślę, że to naprawdę w sądzie producenta monitora, aby uzyskać jak najwięcej ich 5K z jednego kanału Thunderbolt 3.


0

Państwo może prowadzić 5K monitora przez DisplayPort 1.2, ale to wszystko. Wynika to z faktu, że w porównaniu z DP1.2 wymaga 2x kanałów.

DisplayPort 1.3 umożliwia wyższą przepustowość (HBR3) i kompresję sygnału (DSC), umożliwiając tę ​​operację w jednym kanale.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.