Czy podczas parowania urządzenia z klawiaturą Bluetooth (podobną do Yosemite) można pominąć numer pin?


3

Zamówiłem jeden z tych urządzeń Vicro Technilogy Ltd. Bluetooth Mini GamePad (PA-BK11) od Amazon.

Mini gamepad na pęku kluczy

Jest wyświetlany jako „Gamepad Bluetooth” w panelu preferencji systemu Bluetooth z ikoną klawiatury. Mogę kliknąć „sparuj”, w którym to momencie prosi mnie o wpisanie 6-cyfrowej liczby.

Czy jest jakiś sposób na sparowanie go bez wprowadzenia wymaganego numeru PIN? Nie mam szczęścia Googling ten. Jest jeden lub dwa artykuły na temat osiągnięcia tego samego w Linuksie, ale nic na Mac.

Kontroler nie jest niczym specjalnym, ale jest wystarczająco mały, aby zmieścił się w rękach moich dzieci, gdy grają w gry Nintendo, czego nie może zrobić żaden inny kontroler, nawet jeśli poprawnie się sparują.

[edytuj] Od tego czasu próbowałem tego z nowszym (2014) komputerem iMac w pracy. Chociaż zarówno ja, jak i mój własny komputer (model z 2009 r.) Używają Yosemite, 2014 iMac nie wymaga wpisania kodu PIN. Według Apple.com mój Mac ma Bluetooth 2.1.

Odpowiedzi:


2

Wspominasz o „6 cyfrach”, ale z tego, co rozumiem na temat parowania gamepadów Bluetooth w Mac OS X, powinien to być 4-cyfrowy PIN.

Niezależnie od tego możesz wprowadzić dowolną serię cyfr z głównej klawiatury systemowej i powinna ona działać. Spróbuj czegoś takiego jak 0000/ 000000lub 1234/ 123456i powinno być możliwe sparowanie bez problemu.


1
Widzisz zdjęcie, które załączyłem. Nie ma klawiszy numerycznych. Tylko przyciski, a jeśli są przypisane do dowolnego klawisza numerycznego, nie byłem w stanie tego ustalić.
John O

1
@JohnO Proszę przeczytać moją edycję… Po prostu użyj klawiatury głównej, aby wprowadzić cyfry.
JakeGould,

1
Jeśli spróbuję, usłyszę dźwięk „uderzenia” przy każdym naciśnięciu klawisza. Brak szczęścia.
John O

0

Miałem podobny problem z klawiaturą BK3001BA. Nie jestem pewien, czy to zadziała, biorąc pod uwagę, że mógłbym wprowadzić informacje, ale nie sparowałyby się one poprawnie po wprowadzeniu prawidłowego kodu PIN. Niezależnie od tego, otworzyłem Transfer plików Bluetooth i podłączyłem się do klawiatury, aby wysłać plik, i tym razem się połączyłem. Spróbuj i spróbuj. Może przypadkiem to zadziała.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.