Zamontowany obraz jest pusty w Finderze


1

Zdecydowałem się ponownie zainstalować MacOS X od podstaw.

Ponownie uruchomiłem mój Mac Cmd + R , a następnie użyłem Narzędzia dyskowego do utworzenia .dmg obraz dysku na dysku USB.

Następnie ponownie uruchomiłem komputer i sprawdziłem, czy mogę zamontować obraz dysku. Potwierdzenie tego zajęło trochę czasu (250 GB), ale w końcu zamontowano go dobrze i widziałem, że wszystkie pliki są tam.

Następnie ponownie uruchomiłem Cmd + R ponownie sformatował wewnętrzny dysk twardy i ponownie zainstalował system MacOS 10.10.

Teraz, kiedy ponownie podłączę dysk USB i ponownie zamontuję obraz dysku (pomijając weryfikację), chociaż Cmd + ja mówi, że jest prawie pełny (pozostało 2 z 250 GB), wydaje się, że zawiera tylko garść pustych folderów: aplikacji, biblioteki, systemu, użytkowników.

Korzystając z Findera, tak jakby wszystkie moje dane zostały utracone.

Jednak podczas korzystania z Terminalu mogę przeglądać cały dysk: wszystkie pliki są tam i mogę je skopiować z powrotem na dysk wewnętrzny przy użyciu cp.

Dlaczego Finder pokazuje puste katalogi? Czy jest to konsekwencja pominięcia weryfikacji dysku?


1
Wyświetlanie Findera jest asynchroniczne, a czasami odświeżanie obrazu folderu przesuwa się tak daleko w dół kolejki priorytetów, że znika. Spróbuj ponownie uruchomić Findera (opcja cmd esc dla okna dialogowego).
Wayfaring Stranger

Ponownie uruchomiłem mac całkowicie, ale ten sam wynik!
Benjamin

1
Ponowne uruchomienie komputera Mac powoduje wyświetlenie wszystkich urządzeń sieciowych. Ponownie uruchom Finder może dają różne wyniki. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​cała sprawa jest dość podejrzana, dlatego jest to komentarz, a nie odpowiedź.
Wayfaring Stranger

Restartowanie Findera pomogło mi (nie można było zobaczyć zawartości DMG i niektórych folderów, chociaż zdarzały się na moim wewnętrznym SSD).
kervich
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.