Otwórz samorozpakowujący się plik .exe


3

Mam samorozpakowujący się plik exe, który jest chroniony hasłem, czy ktoś wie o programie, który to otworzy? Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę po prostu uruchomić bootcamp, ale wygodnie byłoby tego nie robić.


2
Czy próbowałeś Stuffit ze sklepu z aplikacjami? Crossover Mac to także bardzo cienka warstwa emulacji „Windowsa” do wina, która może załatwić sprawę w przypadku zwykłego pliku exe, w którym dostajesz klucz szyfrujący w zamian za hasło.
bmike

Dam im szansę. Próbowałem The Unarchiver, który powinien obsługiwać samorozpakowujące się pliki exe, ale nie próbowałem Stuffit ani crossover mac.
bmbaeb,

@mike, prawdopodobnie powinieneś zamienić swój komentarz w odpowiedź. Próbowałem tego i zadziałało to dla mnie.
Juan A. Navarro

@ JuanA.Nararro Mam mnóstwo odpowiedzi, jeśli podejmiesz i odpowiesz, a ja głosuję za twoją odpowiedzią. :-)
bmike

Odpowiedzi:


1

Niektóre samorozpakowujące się pliki można również rozpakować za pomocą wiersza polecenia „rozpakuj”. Wystarczy otworzyć Terminal, przejść do katalogu z rozszerzeniem .exe i spróbować uruchomić unzip -t filename.exe. Powinieneś zobaczyć listę plików w .exe. Jeśli nie, to podejście nie zadziała. Jeśli to zrobisz, możesz utworzyć katalog, a następnie wyodrębnić pliki, coś w rodzajumkdir extracted && unzip /path/to/file.exe


0

Ok, tak rozwiązałem problem. Zgodnie z radą bmike poszedłem do App Store, szukałem i zainstalowałem Stuffit. Po otwarciu programu Stuffit otwiera się cel, w którym można przeciągnąć i upuścić plik skompresowany jako plik wykonywalny systemu Windows. Przynajmniej dla pliku, który mam, załatwiłem sprawę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.