Czy gry online wykorzystują dane?


8

Czy gry online wykorzystują moje limity danych? Wciąż brakuje mi danych i zastanawiam się, czy przyczynia się do tego gra.


6
Myślę, że możesz to przetestować samodzielnie, wyłączając Wi-Fi + komórkową transmisję danych i grając w grę. Chociaż z opisu „gra online” będzie przynajmniej korzystać z połączenia internetowego w dowolnym momencie (niezależnie od tego, czy jest to WiFi, czy komórka).
Andrew T.

Większość gier podłączonych do Internetu przesyła minimalną możliwą ilość danych (w celu zminimalizowania obciążenia serwera) przez sieć w postaci małych poleceń do aplikacji. Zasoby wizualne i audio są przechowywane lokalnie na urządzeniu, a sieć po prostu mówi im, gdzie mają być używane.
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


23

Przejdź do Ustawienia> Komórkowe i przewiń w dół. Aplikacja powinna zawierać dane komórkowe.

Jeśli nie wiesz, że ta opcja istnieje, prawdopodobnie nie zresetujesz jej, więc będzie ona reprezentować wszystkie dane komórkowe, z których korzystałeś przy pierwszym dodaniu swojego identyfikatora do urządzenia.

To powiedziawszy, powinno dać ci wyobrażenie o tym, jakie aplikacje są dużymi użytkownikami danych komórkowych.

Daje także opcję wyłączenia korzystania z danych komórkowych w zależności od aplikacji, dzięki czemu możesz kontrolować, które aplikacje mogą korzystać z komórkowego strumienia danych i które muszą czekać, aż urządzenie połączy się z Wi-Fi.


7

Jak już powiedziano, przejdź do Settings>, Cellularaby się o tym przekonać, ale pozwól mi również odpowiedzieć na twoje pytanie, ponieważ pozostałe dwie odpowiedzi ledwo go dotykają:

  • Wszystkie gry online oczywiście używają danych mobilnych, w przeciwnym razie nie mogłyby być „online”
  • Jeśli gra zawiera reklamy, wykorzysta dość znaczną ilość danych. (Kiedy miałem zaledwie kilkaset MB miesięcznie, był to wystarczający powód, aby kupić wersję bez reklam, w którą grałem)
  • Jeśli gra jest dosłownie na żywo, tak jak w grze, możesz zobaczyć, jak inni gracze poruszają się w czasie rzeczywistym lub podobnymi rzeczami, wtedy często wykorzysta sporą ilość danych. Dobrym tego przykładem są gry FPS.
  • Wszystkie inne gry zwykle używają stosunkowo niewielkiej ilości danych mobilnych, ale mogą istnieć wyjątki, w którym to przypadku przydatne jest użycie wbudowanych narzędzi do monitorowania.

2
To tylko anegdota, ale słyszałem horrory o darmowych grach i reklamach. Podobno niektóre z nich pobierają reklamy bez pokazywania ich tobie, tylko po to, aby zgłosić się do reklamodawcy, który mają. (Nawiasem mówiąc, to oszustwo, więc nie rób tego)
Stig Hemmer,


W przypadku gier takich jak Flappy Bird lub Ball King itp., W których jest to szybka gra, wtedy pojawi się reklama, zdecydowanie powinieneś wyłączyć ich zdolność do korzystania z danych komórkowych, aby nie zjadła ona Twojego limitu. Nadal możesz grać w normalny sposób, ale nie będzie to pobieranie danych w tle, aby wyświetlały się reklamy.
Zack,

7

Nowsze wersje iOS umożliwiają śledzenie danych komórkowych używanych przez każdą aplikację.

Otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do Komórkowe, a następnie przesuń w górę:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz zresetować licznik, jeśli chcesz śledzić użycie jednego dnia, a także możesz wyłączyć dane komórkowe dla danej gry, jeśli chcesz je odciąć, gdy nie masz Wi-Fi.

Ogólnie rzecz biorąc, większość gier ma dość nieszczęśliwe dane, ale przypuszczam, że niektóre darmowe gry stale śledzą wszystko lub pobierają poziomy. To naprawdę zależy od danej gry.


and then to UsageJednak nie ma podmenu Użycie, jest ono po prostu wymienione na ekranie Komórkowy obok suwaka „Zezwalaj na wykorzystanie danych komórkowych” dla każdej aplikacji.
Zack,

4

Tak, oczywiście, wykorzystuje dane. Jak myślisz, jak inaczej komunikuje się z serwerem i zapewnia synchronizację?

Myślę, że prawdziwym pytaniem jest, ile danych wykorzystuje.


1

Tautologia, prawda? Jeśli gra online nie wykorzystuje danych (połączenie sieciowe), jest to gra offline , prawda?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.