Biały ekran Hang Mac Pro


0

Czytanie powiązanych postów wydaje się, że mam mieszankę problemów innych. Ale ostatnim ciosem było podłączenie tabletu nextbook, aby pobrać niektóre pliki pdf, a NASTĘPNIE uruchomiłem stary Mac Pro 2008 z Yosemite 10.10.3 lub 4, nie mogę sobie teraz przypomnieć, ponieważ nie mogę tego sprawdzić. „Zakładam”, że tablet podłączony do komputera podczas rozruchu pomylił sekwencję uruchamiania?

Próbowałem każdej konfiguracji klucza startowego na oficjalnej liście Apple, z wyjątkiem wypróbowania kilku opcji „przez Internet”, tj. „Opcja D: Test sprzętu Apple / Diagnostyka Apple przez Internet”, „Command-Opcja-B Uruchomienie z Odzyskiwanie systemu OS X przez Internet ”, ponieważ mój modem przewodowy znajduje się na komputerze, którego używam do uzyskania pomocy. Wyłączę to i wypróbuję teraz, ale jeśli to nie zadziała, co nie jest prawdopodobne, nadal jest zawieszone na białym ekranie. Wcześniej czarny ekran również się zawieszał i ciągle się uruchamiał, sporadycznie ... jeśli to może przyczynić się do tego problemu. Dzięki.

Odpowiedzi:


1

Próbowałeś już zresetować pamięć NVRAM?

Zaskoczyło mnie, ile problemów to „naprawia”: https://support.apple.com/en-us/HT204063

Włącz komputer Mac.

Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command-Option-PR natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania.

Przytrzymaj te klawisze, aż komputer uruchomi się ponownie i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.

Puść klucze.


Dziękuję, Jaime Santa Cruz. Tak, zrobiłem to, ale myślę, że zrobiłem to niepoprawnie. Trzymanie i dźwięki. Będę mógł spróbować jeszcze raz w środę i odpowiem RSVP. Dziękuję bardzo!
suz

Jaime Santa Cruz: Udało mi się dotrzeć do tej nocy i niestety to nie zadziałało. Zrobiłem to dwa razy, aby się upewnić, a za drugim razem HD zaczęło wirować szybko / głośno, więc przycisk zasilania został wyłączony, zanim wybuchł. Zrobiło to dla mnie kilka razy wcześniej, kiedy próbowałem różnych rzeczy. Tak więc nadal otrzymuję logo Apple, pasek postępu ma szerokość około 1/4 do 1/3, a następnie zatrzymuje się, biały ekran, ze wskaźnikiem w lewym górnym rogu. Wiesz, dlaczego to zrobiłoby podłączenie tabletu nextbook? Sprzedawca powiedział mi, że mogę pobrać pliki pdf z mojego komputera Mac. ? Dzięki.
suz

gah, formatowanie nie powiodło się ... spróbujmy jeszcze raz ... Musiałem ponownie znaleźć stronę, ale myślałem, że pamiętam, że istnieją opcje diagnostyczne offline: (from support.apple.com/en-us/HT201255 ) Shift Start w trybie awaryjnym. D Uruchom program Apple Hardware Test lub Apple Diagnostics, w zależności od używanego komputera Mac. Command-R Uruchomienie z OS X Recovery. (ten może niewiele pomóc, ale myślę, że pamiętam, że była tam opcja „naprawy”.
s1ns3nt

Jaime Santa Cruz: Dziękuję. Spróbuję jeszcze raz. Po wypróbowaniu wielu wydrukowałem nawet oficjalną listę „Kombinacje klawiszy startowych dla komputerów Mac” z działu wsparcia Apple i wypróbowałem je wszystkie, z wyjątkiem tych, które wymagały połączenia z Internetem, którego używam teraz, aby uzyskać pomoc z AD / ty. Skończyło się zawieszeniem białego ekranu, ale spróbuję ponownie powyższe zgodnie z twoją sugestią. Potem będę musiał zmienić połączenie internetowe i wypróbować AHT lub AD Startup Option-D przez Internet ... ALE nie będę wiedział, co zrobić, kiedy tam dotrę, chyba że są instrukcje. Dzięki!
suz

Gdzie poszedł mój komentarz? Próbuję ponownie: dzięki. Oto lista oficjalnej kombinacji Apple Startup Key dla komputerów Mac, którą wydrukowałem po wypróbowaniu niektórych, które znalazłem gdzie indziej. Potem ponownie przejrzałem całą listę, z wyjątkiem tych, które wymagają połączenia z Internetem, które jest oczywiście na tym komputerze. Spróbuję jeszcze raz, ale jeśli przejdę do AHT / AD, a nawet OS X Recovery, nie będę wiedział, co robić. Podłączę internet do MacPro2008 z białym ekranem i zrobię Option-D i Comman-Option-D przez Internet i zobaczę. MP2012, na którym jestem teraz, jest na sprzedaż.
suz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.