Wysokie użycie procesora przez proces o nazwie PTPCamera


15

Na moim Macbooku Pro (Retina, połowa 2012 r.) Jest proces nazywany PTPCamera, zużywa dużo czasu procesora. Już zabiłem ten proces, ale pojawił się natychmiast.

85% zużycia procesora zjada moją baterię, więc byłbym szczęśliwy, gdyby ktoś mógł pomóc 😊

Dowiedziałem się, że proces ten jest „procesem przesyłania obrazu do aparatu”, w skrócie PTPCamera, zostanie on uruchomiony przez iPhoto.app, a także z nowszym Photo.app. Ale nadal nie wyjaśnia wysokiego zużycia procesora bez podłączonego telefonu.

Do czego więc służy ten proces i jak mogę kontrolować jego zachowanie? Ktoś jeszcze ma ten problem i jak go rozwiązałeś?


Jaka wersja / wersja OSX?
bmike

@bike wydarzyło się na mojej 10.10.4 (14E46) produktywnej maszynie z publiczną wersją beta iOS9, nie stało się (jeszcze) 10.11 ElCap.
bMalum

Odpowiedzi:


18

Znaleźliśmy więc rozwiązanie:

  1. Podłącz swój iPhone / Camera i ponownie otwórz Photos.applubiPhoto
  2. Zamknij iPhotolubPhotos.app
  3. Odłącz swój iPhone / aparat
  4. Otwórz Photos/iPhotoponownie

teraz proces PTPCamera powinien zostać zakończony z wdziękiem i nie będzie się pojawiał ponownie w zajętej pętli oczekiwania.

Ty nie musisz zrobić, to kroki cały czas, konieczne jedynie w celu zakończenia procesu wdzięku i kopać go z ciężkim stanie oczekiwania. Jak dojść do tego stanu, my (AppleDev i ja) nie wiemy.


1
Pracowałem również dla 10,7 Lwa.
DA Vincent

1

Właśnie zauważyłem ten sam problem z publiczną wersją beta El Capitan build 15A243d podczas podłączania iPada 3 w celu naładowania i zgłosiłem go Apple.

W moim przypadku nie miałem ani iTunes, ani zdjęć, a także wybrałem iPada, aby „Nie ufać” komputerowi, ponieważ chcę tylko ładować iPada. Wygląda to na błąd. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione w późniejszej wersji.

Siła na razie wyjdź z procesu.


Witamy, aby zapytać inaczej! Jeśli masz NOWE pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Jeśli masz wystarczającą reputację, możesz głosować za pytaniem. Możesz też „oznaczyć” gwiazdką jako ulubioną, a będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich nowych odpowiedziach.
Jaime Santa Cruz,

Ile procesora zużywa na twoim komputerze - czy odradza się natychmiast?
bMalum

0

Kiedy mi się to przydarzyło i otworzyłem iPhoto, okazało się, że iPhoto próbowało wyświetlić zdjęcia na moim iPadzie, ale nie udało się tego. Wydaje się więc, że jest to związane z tymczasowym niepowodzeniem pobierania zdjęć

Zamknąłem iPhoto, odblokowałem iPada, odłączyłem iPada i ponownie włączyłem iPada i wszystko było w porządku (PTPCamera spokojnie utrzymywała 0% wykorzystania procesora). Wątpię, by miało to związek z odblokowaniem iPada, ale nie jestem do końca pewien. Można to naprawić przez ponowne włączenie.


-3

Zmusiłbym po prostu wyjść z tego procesu, a jeśli to nie zadziała, stworzę skrypt wiersza poleceń, aby stale wysyłać polecenie „zabicia”.


Ten proces jest jednak potrzebny w przypadku iPhoto.
Spotlight

Cóż, to nie rozwiązuje problemu - tylko objaw.
bMalum

Czy powtórzenie zabójstw, które twierdzi producent, może poprawić urządzenie z iOS lub bazę danych zdjęć? Wygląda na młot kowalski, gdy wymagana jest
mucha wodna
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.