Wiele kont użytkowników w Safari jak w Chrome?


20

Uwaga: utworzenie osobnego użytkownika systemu nie jest dla mnie opcją.

W Google Chrome mogę utworzyć osobnych „użytkowników” i uruchomić nowe okno Chrome. Karty otwarte w tym oknie mają własne sesje (słoiki z ciasteczkami), które mogę przechowywać oddzielnie od sesji innych użytkowników.

Jest to dla mnie świetne, ponieważ jako programista mam osobistych i zawodowych „użytkowników” z osobnymi loginami do wielu takich samych usług.

Na przykład mam osobiste i służbowe konto Gmail - zamiast łączyć je w Gmailu, wolę je rozdzielić. W moim osobistym oknie Chrome loguję się do Gmaila, aby czytać osobisty e-mail. W moim roboczym oknie Chrome loguję się do Gmaila (Google Apps dla Twojej domeny), aby czytać służbowy e-mail.

Innym popularnym jest digitalocean, github i bitbucket. Mam konta osobiste dla każdego i konta robocze dla każdego. Przechowywanie tych rzeczy w osobnych oknach Chrome jest dla mnie bardzo pomocne.

Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, że Chrome zapisze dla mnie moje karty. Kiedy jestem w pracy, mogę zamknąć moje osobiste okno użytkownika i otworzyć moje okno pracy użytkownika. Będą tam wszystkie moje zakładki od czasu ostatniej pracy. Po zakończeniu pracy otwieram osobiste okno użytkownika i wszystkie moje osobiste karty są przywracane.

To powiedziawszy, Chrome to rozdęta świnia i wieje moją pamięć RAM i baterię. Na zupełnie nowym Macbooku Pro z uruchomionym Chrome mam około 4 godzin pracy na baterii. Po zamknięciu mogę zbliżyć się do 8 godzin.

Chciałbym porzucić Chrome i wypróbować Safari, ale bez takiej funkcji profilu użytkownika obawiam się, że nie będzie to dla mnie przydatne. Jeśli nie jest to możliwe, czy jest dostępna wtyczka / rozszerzenie?

Dzięki za wszelkie informacje.

Odpowiedzi:


10

Ja również szukałem tej umiejętności w Safari, ale ona po prostu nie istnieje. Za każdym razem, gdy pojawia się nowa wersja, przesłałem prośbę o ulepszenie na stronie opinii Apple Safari .


Dzieki za sugestie. Przesłałem żądanie funkcji.
Dziękuję

To znowu ta pora roku, mam nadzieję, że przesłałeś swoją opinię, zrobiłem :)
nute

3

SwitchUp nie jest już aktywnie obsługiwany, niestety, ale mam zalecenie, którego właśnie używam - 

https://developer.apple.com/safari/technology-preview/

Uruchom drugie safari :-) Technicznie byłoby to oprogramowanie w wersji beta, więc możesz napotkać problemy, ale jest to najbliższe osiągnięcie, jakie mogę osiągnąć (i tak, ograniczyłbyś się tylko do 2 profili).

Powodzenia!


To naprawdę niewiele pomaga, ponieważ zakładki są wspólne dla niebieskiego safari (standard) i fioletowego safari (podgląd technologii). Jeśli chcesz mieć dwie całkowicie odrębne tożsamości, to nie pomaga.
Andrew

2

Może SwitchUp jest rozwiązaniem dla Ciebie. Używam go od jakiegoś czasu i podoba mi się.

SwitchUp ułatwia tworzenie oddzielnych profili, dzięki czemu można używać aplikacji zarówno do domu, jak i pracy z różnymi kontami, ustawieniami i danymi. To jak środowisko dla wielu użytkowników dla każdej aplikacji.

Nie tylko dla Safari, ale także dla innych aplikacji :-) Chociaż możesz go używać tylko dla Safari ...


2
Czy możemy używać całego profilu jednocześnie z SwitchUp, tak jak w Chrome?
Mani

1

Otwórz kolejną kartę podczas przeglądania prywatnego. Pozwala mi zalogować się na jednej karcie z własnym Facebookiem, a na drugiej jako Facebook mojej żony.


Przydatne w wielu przypadkach, ale wiele witryn (np. Netflix) w ogóle nie będzie działać podczas przeglądania prywatnego. Dodatkowo możesz chcieć swojej historii itp.
odłóż
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.