Co się stało z oknem Findera „żelki” w OS X Lion?


16

Przed aktualizacją do Lion za każdym razem, gdy montowałem obraz dysku (.dmg), okno wyskakujące Findera zawsze zawierałoby trochę „żelki” w prawym górnym rogu, które zmieniałoby to okno w „pełne” okno Findera z lewym panelem, umożliwiając szybki i łatwy dostęp do możliwości wysunięcia obrazu dysku.

Gdzie jest moja cholerna galaretka?

Nie wiem, czy ta funkcja została całkowicie usunięta z systemu operacyjnego, czy tylko została wyłączona. Czy istnieje sposób na odzyskanie tego? Tęsknię za żelkiem!


Tutaj nazywa się to „pastylką do ssania” ... apple.stackexchange.com/questions/10858
GEdgar

Odpowiedzi:


19

Galaretka została całkowicie usunięta w lwie. Jednak naciśnięcie klawisza Opt-Cmd-T lub opcji menu Widok - Pokaż pasek narzędzi osiągnie to samo.

Tęsknię też za żelkiem!


3
Używam opt-cmd-T dla najwyższej stawki, opt-cmd-S dla bitów bocznych. Szkoda, że ​​nie było tam kapsułki!
Paul Eccles,

Dobra uwaga, Paul. W innych kontekstach, w których żelki przełączały pasek narzędzi, opt-cmd-T jest tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać tę funkcjonalność.
dan8394,

Podziękowania dla Paula i wjv za wskazanie skrótu paska narzędzi. Jest to w rzeczywistości bardziej precyzyjna funkcjonalność, którą dała meduza i odpowiednio poprawiłem swoją odpowiedź.
dan8394,

Pokrewne opcje można również znaleźć w części „Widok” na pasku menu u góry.
Randy6T9,

Złóż to pod irytacją Lwa.
Paul Eccles,

6

Zauważ, że pastylka do ssania lub „jellybean”, jak ją nazywasz, służyło do pokazywania i ukrywania paska narzędzi. Przed Lionem zrobił dokładnie to samo, co skrót klawiaturowy cmd-opt-T, i ten skrót obowiązuje w Lionie.

Lion dodaje nowy skrót cmd-opt-S, który przełącza tylko pasek boczny (który w każdym przypadku jest wyświetlany tylko wtedy, gdy pasek narzędzi jest już obecny).


2

Został całkowicie usunięty w Lwie.

Aby wysunąć obrazy dysku, zwykle po prostu przeciągam ikonę z tytułu okna do kosza. Szybki i prosty. Możesz także kliknąć tło okna prawym przyciskiem myszy i wysunąć je za pomocą menu kontekstowego.


+1 za wskazówkę po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Użyję tego, gdy klawiatura będzie zbyt daleko.
deizel

0

Możesz także wysunąć za pomocą skrótu klawiaturowego:

  1. Wybierz okno Findera obrazu dysku (kliknij tło, aby odznaczyć cokolwiek).

    Okno Findera pokazujące obraz dysku bez zaznaczenia

  2. Naciśnij Command+, Eaby wysunąć obraz dysku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.