Gdzie mogę przeczytać pełną umowę EULA Lion?


11

Nie udało mi się tego znaleźć przez Google. W szczególności jestem zainteresowany przeczytaniem informacji o tym, czy licencja Snow Leopard jest niezbędna do zainstalowania Lion i nowych reguł wirtualizacji.

Czy ktoś ma link do tego?


Chciałem zapytać - dlaczego och, dlaczego chcesz przeczytać umowę?
Harv

1
EULA oznacza „umowę licencyjną użytkownika końcowego”. Jest to dokument prawny, na który użytkownik musi wyrazić zgodę przy zakupie lub instalacji aplikacji, i określa prawa i obowiązki wydawcy oprogramowania i nabywcy. Czy ktoś może mi teraz powiedzieć, jak mogę utworzyć nowy tag o nazwie „EULA”?

Pszenica - Właśnie utworzyłem tag (potrzebujesz wyższych punktów reputacji). Możesz go edytować wraz ze swoją definicją.
dan8394,

1
W zależności od jurysdykcji czytanie rzeczy jest mało przydatne. Umowy EULA są na przykład nieważne w Niemczech, chociaż nie powstrzymuje to amerykańskich firm przed przedstawieniem ich tak, jakby nie były.
René,

Odpowiedzi:


13

Wszystkie umowy dotyczące sprzętu i oprogramowania Apple można znaleźć na stronie : http://www.apple.com/legal/sla/

Oto prosty link do umowy Lwa .


Odpowiedzi na Twoje szczególne zainteresowania można znaleźć w § 2. B:

[…] Otrzymujesz ograniczoną, nieprzenoszalną, niewyłączną licencję:

(i) w celu pobrania, instalacji, używania i uruchamiania do osobistego, niekomercyjnego użytku, jednej (1) kopii Oprogramowania Apple bezpośrednio na każdym komputerze marki Apple z systemem Mac OS X Snow Leopard lub Mac OS X Snow Leopard Server („ Komputer Mac ”), którego jesteś właścicielem lub który kontrolujesz;

[…]

(iii) w celu zainstalowania, używania i uruchamiania maksymalnie dwóch (2) dodatkowych kopii lub wystąpień Oprogramowania Apple w wirtualnych środowiskach systemu operacyjnego na każdym komputerze Mac, którego jesteś właścicielem lub który kontrolujesz, na którym jest już uruchomione Oprogramowanie Apple.


Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Zastanawiam się, dlaczego mój Google go zawiódł!
dan8394,

3

Po zainstalowaniu Lion licencja (EA0730, poprawiona 2011-06-01) znajduje się w dokumentacji:

/Library/Documentation/License.lpdf

Informacje o wyszukiwarce dla wielojęzycznego pliku PDF


To, co zostało wyedytowane z mojej pierwotnej odpowiedzi, dotyczy tego, że Snow Leopard prawdopodobnie nie będzie warunkiem wstępnym w najbliższej przyszłości (obecnie Snow Leopard jest warunkiem koniecznym).
Graham Perrin

2
Licencję można także znaleźć poprzez About this Mac; gdzie jest to mały License agreementlink tekstowy na dole okna dialogowego.
Jari Keinänen,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.