W jaki sposób iOS i OS X wykrywają, gdy sieć Wi-Fi jest osobistym hotspotem?


31

Gdy dostępna jest sieć Personal Hotspot, wyświetla ikonę łańcucha link zamiast zwykłej ikony blokady na liście dostępnych sieci w iOS i OS X.

Lista wyboru sieci Wi-Fi w OS X.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób OS X rozróżnia te sieci? Czy w 802.11 określono, w jaki sposób hotspoty nadają swoje SSID inaczej?


5
Dałem ci + tylko dlatego, że rozśmieszyłeś mnie Eksplodowanym Ryżem :)
Ruskes

2
Brzmi jak okazja do wyrwania się z wireshark / rozwiązłego sniffera.
korty

Usunąłem swoją odpowiedź, ponieważ najwyraźniej osobisty hotspot iPhone'a nie jest siecią ad-hoc . Sądzę, że istnieją inne dane identyfikujące sieć jako osobisty hotspot, ale nie znam jeszcze odpowiedzi. (Jestem całkiem pewien, że nie jest on oparty na adresie MAC, jak sugeruje @emotality)
Josh

I BET istnieje Apple specyficzny IEEE802.11 Beacon przedłużenie ramy, która zapowiada uwięzi, tak jak inni (np Ciscos CCX). Niestety nie mam urządzenia do testowania.
Max Ried

Odpowiedzi:


7

Myślę, że to pytanie powinno zostać opublikowane na stronie Reverse Engineering Stack Exchange . Pytasz o szczegóły implementacji dotyczące czarnej skrzynki ...

W rzeczywistości trochę się przekopałem /System/Library/CoreServices/Menu Extras/AirPort.menui/System/Library/Frameworks/CoreWLAN.framework/

Istnieje prywatna metoda o CWNetworknazwie isPersonalHotspot:

char -[CWNetwork(Private) isPersonalHotspot](void * self, void * _cmd) {
    eax = [*(self + 0x4) objectForKey:@"IOS_IE"];
    eax = LOBYTE(eax != 0x0 ? 0x1 : 0x0) & 0xff;
    return eax;
}

Wygląda na to, że sprawdzam tylko niektóre identyfikatory. Myślę SFRemoteHotspotDevicei WiFiXPCEventProtocolmoże mam więcej szczegółów na niskim poziomie, ale nie sprawdziłem.

BTW, istnieje również właściwość umożliwiająca określenie, czy jest to sieć CarPlay

@interface CWNetwork : NSObject <NSCopying, NSSecureCoding>
... //redacted
@property(readonly) BOOL isPersonalHotspot;
@property(readonly) BOOL isCarPlayNetwork;
... //redacted

Apple kontroluje sprzęt, sterowniki i system operacyjny. Sądzę, że mogą z łatwością dodawać dodatkowe metadane podczas emisji sygnału WiFi, dzięki czemu Mac wie, czy dodać ikonę łańcucha, czy nie.

Jeśli ktoś wymyśli dokładnie, w jaki sposób Apple wykonał tę sztuczkę, daj mi znać. :)


0

Ikona łańcucha pokazuje, że połączenie internetowe jest mostkowane przez inne urządzenie. To nie jest specjalnie dla osobistych hotspotów.


Poza tym, że połączenia Wi-Fi prawie zawsze są mostkowane z innym urządzeniem sieciowym, nie wyjaśnia to tak naprawdę, dlaczego punkty aktywne utworzone na urządzeniach z Androidem nie są wyświetlane z ikoną łańcucha.
user3052786,

W systemie macOS Sierra punkty aktywne utworzone za pomocą urządzeń z Androidem wyświetlają ikonę łańcucha.
Suraj

-1

Apple rozmawia z Apple, znają własne produkty i wiedzą, kiedy jest to urządzenie Apple, czy nie. Apple może mieć własny zakres adresów MAC lub po prostu widzi wszystkie informacje o tym urządzeniu, tj .:

Jeśli przejdziesz do Informacje o tym komputerze Mac, raport systemu, sieć, Wi-Fi. Zobaczysz następujące szczegóły dotyczące tej sieci / urządzenia.

Szczegóły Wi-Fi

Sprawdź na interfejsach: typ karty, adres MAC lub ustawienia regionalne. Mogą to być wszystkie „identyfikatory Apple”. Tworząc punkt dostępu za pomocą iPhone'a, Apple postanowił udostępnić informacje Macowi, aby pokazać, że jest to urządzenie Apple.


Muszę powiedzieć, naprawdę wątpiłem, że na początku może to być możliwe, ponieważ żadna z tych informacji oprócz MAC nie jest udostępniana w 802.11, ale po przeczytaniu tego zaczynam myśleć, że twoja teoria może mieć jakąś wartość. Najwyraźniej pierwsza 3 oktety adresu MAC wskazują producenta urządzenia, a Apple używa oddzielnej części adresu MAC producenta we wszystkich swoich urządzeniach iDevices.
user3052786,

Teraz, gdybym mógł w jakiś sposób sfałszować BSSID punktu dostępu, aby pojawił się on jako iDevice, mógłbym potwierdzić lub obalić tę teorię ... Czy ktoś wie, jak można to osiągnąć? (A jeśli w ogóle można to osiągnąć?)
user3052786,

Lol nie Nie sądzę, że dobrym pomysłem jest zadawanie pytań o hakowanie tutaj: P, ale możesz oznaczyć odpowiedź jako poprawną, jeśli odpowiedziała na twoje pytanie. : D
emocje

Myślę, że tak nie jest. Nawet punkty aktywne utworzone za pomocą urządzeń z Androidem pokazują ikonę „łańcucha”.
Suraj,

Gdzie to się dzieje, Suraj Thapar?
Coroos,

-2

Również hotpoty w iOS są również identyfikowane jako 172.20.10.x.


1
Nie otrzymasz ruchu DHCP, chyba że masz powiązanie z AP.
Max Ried
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.