Czy w OS X lepiej jest umieszczać aplikacje w katalogu / Aplikacje czy w ~ / Aplikacje?


18

Zauważyłem, że instalatory pkg i oczywiście aplikacje zainstalowane z App Store) umieszczają aplikacje w pliku / Applications, ale Steam zwykle umieszcza je w ~ / Applications. Obie działają, a obie są zapisywalne przez użytkownika, ale czy są okoliczności, w których jedno powinno być zrobione nad drugim?
Jestem jedynym użytkownikiem tego komputera, pomijając udostępnione foldery, wyłączyłem dostęp dla gości.

(pochodzi od użytkownika Linuksa, więc możliwość zapisywania folderu głównego wydaje się nieprawidłowa, chyba że moje uprawnienia są błędne od samego początku)

Odpowiedzi:


7
  1. Domyślnie rootkatalog nie powinien być bezpośrednio zapisywalny, przez użytkownika innego niż root, bez pytania o zgodę innych użytkowników w Finderze i / lub korzystania sudoz wiersza poleceń.

  2. Z IMO /Applicationsnależy korzystać w ~/Applicationswiększości aplikacji, ponieważ jest to domyślna lokalizacja. Ponadto z pewnością nie chcę nadmuchać mojego folderu domowego za pomocą aplikacji. Lubię trzymać Dane użytkownika oddzielnie od systemu operacyjnego i aplikacji, ma to logiczny sens z wielu powodów.


Nie miałem na myśli samego katalogu głównego, miałem na myśli katalogi pierwszego poziomu w katalogu głównym (tj. / Etc, / usr, / bin). Ale wygląda na to, że powodem jest to, że mój użytkownik jest w grupie administracyjnej, a tylko root i grupa administracyjna mogą pisać do / wykonywania w / Applications. Ale dziękuję za podpowiedź, od teraz umieszczę aplikacje w folderze / Applications. Po prostu było źle.
eggbertx,

@Josh, takie katalogi, które /etc, /usr, /binnie powinny być bezpośrednio zapisywane przez konto administratora, powinny nadal pytać o zgodę w Finderze lub konieczność korzystania sudoz wiersza poleceń.
user3439894,

@Josh, porada nie na temat, ale nie ma ważnego powodu, aby twoje codzienne konto znajdowało się w grupie administracyjnej. Zalecam utworzenie co najmniej dwóch użytkowników - jednego z administratorem, a drugiego bez niego i używanie poświadczeń administratora tylko po wyświetleniu monitu. Myślę, że w Linuksie musisz być w grupie, aby sudo; ale okna dialogowe hasła w OS X pozwalają również określić użytkownika (z uprawnieniami administratora). Na poziomie terminalu musisz „su (your-admin-user)”, zanim sudo zrobi cokolwiek, ale to tylko niewielka niedogodność.
Kent,

Tak naprawdę nie odkryłeś, dlaczego domyślna lokalizacja jest automatycznie lepsza. A jakie są liczne powody, dla których dane użytkowników powinny być przechowywane oddzielnie od plików systemu operacyjnego?
bdesham,

1
Jeszcze jedna ważna rzecz to bezpieczeństwo. Potencjalne złośliwe oprogramowanie nie może modyfikować plików (w tym aplikacji) przechowywanych w katalogach systemowych. Aplikacje w katalogu użytkownika nie mają takiej ochrony.
el.pescado,

41

Nikt do tej pory nie zauważył, że / Aplikacje są użyteczne dla wszystkich i ~ / Aplikacje są tylko dla tego użytkownika.

Niektórzy instalatorzy zapytają, czy chcesz zainstalować dla tego użytkownika, czy dla wszystkich. W ten sposób może się różnicować.

Będzie to jeden z powodów, dla których Steam się tam instaluje, ponieważ jest to licencja na użytkownika.

Licencjonowanie aplikacji Apple, chociaż „na identyfikator” nie uniemożliwia wszystkim użytkownikom komputera dostępu do aplikacji zakupionych na innym koncie użytkownika, więc wszystko inne zwykle wchodzi w tryb / Aplikacje domyślnie.

Oczywiście, jeśli jesteś jedynym użytkownikiem maszyny, rozróżnienie staje się dyskusyjne.


Wpisujesz znacznie szybciej niż ja!
Scott Porter,

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Brawo, proszę pana, sam nie powiedziałbym tego lepiej.
Oxcug,

Przepraszam, nie sądziłem, że to oczywiste potrzebne wskazanie!
user3439894,

1

Uważam, że jest to kwestia uprawnień. OSX to system wielu użytkowników, każdy użytkownik może mieć własne aplikacje, pliki i foldery. Oto, co Apple mówi o użytkownikach:

Standardowy użytkownik: Standardowi użytkownicy są konfigurowani przez administratora. Standardowy użytkownik może instalować aplikacje i zmieniać ustawienia na własny użytek. Standardowi użytkownicy nie mogą dodawać innych użytkowników ani zmieniać ich ustawień.

Zarządzany użytkownik: użytkownicy zarządzani za pomocą kontroli rodzicielskiej mogą uzyskiwać dostęp tylko do aplikacji i treści określonych przez administratora zarządzającego użytkownikiem. Administrator może ograniczyć kontakty użytkownika i dostęp do strony internetowej oraz nałożyć ograniczenia czasowe na korzystanie z komputera.

https://support.apple.com/kb/PH18891?locale=en_US

Myślę, że ~ / Aplikacje będą dostępne tylko dla konkretnego użytkownika. Jeśli masz 3 użytkowników, będą / Aplikacje, Użytkownik A / Aplikacje, Użytkownik B / Aplikacje, Użytkownik C / Aplikacje. Użytkownik A nie będzie miał dostępu do UserB / Applications lub UserC / Applications. Wszystkie 3 będą miały jednak dostęp do / Aplikacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.