Czy mogę po prostu ręcznie usunąć poszczególne kopie zapasowe Time Machine z Findera lub wiersza poleceń?


10

Zmieniłem komputer Mac z systemem Snow Leopard na nową maszynę Lion. Ponieważ na starej maszynie było dużo cruft, skonfigurowałem nowy od zera, kopiując tylko dane, których potrzebuję. Nadal chcę zachować kopię zapasową Time Machine na moim starym komputerze na wypadek, gdyby coś mi umknęło. Ta kopia zapasowa obejmuje wiele miesięcy i jest ogromna. Naprawdę potrzebuję tylko najnowszej kopii zapasowej, a nie całej jej historii.

Czy bezpiecznie jest po prostu otworzyć pakiet czasowy Time Machine w Finderze lub w interfejsie CLI i usunąć najstarsze foldery? Czy powinienem używać do tego interfejsu lub narzędzia Time Machine? Nie chcę tego robić w widoku Starfield, ponieważ zajmie mi wieki, klikanie tam i z powrotem i usuwanie każdej kopii z osobna.


Uwaga - w przypadku osób z Lionem lub nowszym możesz użyć tmutil, aby usunąć pojedyncze kopie zapasowe (lub kopie zapasowe całego Maca) za pomocą jednego polecenia. Również dobre informacje o tym poście .
bmike

Czy nie jest lepiej usunąć wszystkie pliki kopii zapasowej i zacząć wszystko od nowa? Potrzebuję ponownie czasu na pierwszą kopię zapasową. Estuardo

Odpowiedzi:


10

tl; dr - Można bezpiecznie usunąć w dowolny sposób.

Jedynym możliwym problemem byłoby, gdyby Time Machine próbował wyciąć kopię zapasową w tym samym czasie, gdy usuwasz, więc może wyłączyć Time Machine na czas czyszczenia, jeśli nie używasz wbudowanego przycisku usuwania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Możesz użyć tmutil deletew Lion do bezpiecznego usuwania kopii zapasowych. Zaletą tego jest to, że usuwanie odbywa się w tle po cichu. Minusem jest to, że interfejs użytkownika nie jest szybki do usuwania więcej niż jednej migawki na raz. W praktyce musisz być obecny, aby uczestniczyć w wielokrotnym usuwaniu.

Nie martw się o to, w jaki sposób pliki są łączone lub przechowywane - tak, większość plików w większości kopii zapasowych to twarde linki, ale aby je wyczyścić, musisz usunąć folder po folderze. System poradzi sobie ze zmniejszaniem liczby linków, więc nie ma lepszego ani gorszego sposobu na przejście tutaj.

Można również bezpiecznie usunąć je za pomocą Findera lub w inny sposób - zachowaj cierpliwość, ponieważ każda kopia zapasowa zawiera pełny zestaw pozycji katalogu dla każdego pliku. Mój (najgorszy) rekord to 4 dni na usunięcie przez wyszukiwarkę partii niechcianych kopii zapasowych.

Dobrą radą może być rozpoczęcie od małej, jeśli nie możesz zostawić swojego Maca na noc.

Nie stracisz żadnych danych, chyba że usuniesz ostatnią kopię wersji jakiegoś pliku. Nie otrzymujesz żadnych ostrzeżeń, zostaną one usunięte - to samo, niezależnie od tego, czy korzystasz z samego Time Machine, Findera czy rmw jakimś skrypcie terminalowym.


Krótko mówiąc - dlaczego chcesz to zrobić? Time Machine automatycznie przycina stare kopie zapasowe, gdy zaczyna brakować miejsca. Bardzo mi się spodobało po prostu sklonowanie dysku Time Machine na tani zewnętrzny dysk USB i odłożenie go na półkę. (lub uczyń z niego dysk na półce i użyj go jako pretekstu do zdobycia nowego dysku). Być może jest to idealny werset „trzymaj szczura-trzymaj wszystko”, jeśli-nie-potrzebujesz-to-teraz-czas -to-usuń-to test dla użytkowników komputerów Mac.


Żeby potwierdzić, Lion's tmutilrównież poprawnie poradziłby sobie z kopiami Snow Leopard? Jak powiedziałem, stara maszyna już nie istnieje, ale chcę zachować jej kopię zapasową. Ta kopia zapasowa nie będzie już automatycznie przycinana, ponieważ żadna maszyna nie używa jej aktywnie. Nie mam jednak miejsca na utworzenie kopii zapasowej mojego nowego komputera, ponieważ stara kopia zapasowa zajmuje zbyt dużo miejsca.
deceze

Nie mogę sobie wyobrazić, że niepoprawnie obsługiwałoby kopie zapasowe SL, ale nie dam żadnych gwarancji. Po przeczytaniu kilku kolejnych informacji nie jestem pewien, czy można je bezpiecznie usunąć z Findera.
jtbandes

3
Zamierzam edytować odpowiedź @jtbandes dość mocno - absolutnie nie ma złego sposobu na usunięcie tych plików. Tak, korzystanie z wehikułu czasu lub skryptu powłoki rmmoże być szybsze i nie wiązać Findera przez wiele godzin lub dni, ale tak naprawdę zależy to od preferencji użytkownika. Niezależnie od tego, czy usuwasz twardy link czy ostatnią kopię pliku, każde usunięcie robi to samo na końcu. Nowa tmuitlwersja doskonale nadaje się do usuwania dowolnej wersji kopii zapasowych Time Machine.
bmike

Dzięki, bmike - jeśli jesteś pewien, że jest bezpieczny, cieszę się, że mam te informacje w mojej odpowiedzi :)
jtbandes

„jakikolwiek sposób wybierzesz” nie wydaje się być prawdą: kiedy nie używasz, tmutilwówczas usuwanie zagnieżdżonych katalogów może wpływać na INNE kopie zapasowe, ze względu na to, jak ciężkie linki działają. Zobacz Jak mogę usunąć pliki Time Machine za pomocą wiersza polecenia Super User.
Arjan

6

Time Machine obsługuje usuwanie migawek z Findera od 10.7:

Jak tmutil deleteto działa tylko z katalogów dla kompletnych migawek chociaż.

Nie wiem, dlaczego nie jest to normalnie dozwolone, ale możesz usuwać pojedyncze pliki za pomocą czegoś takiego sudo /System/Library/Extensions/TMSafetyNet.kext/Helpers/bypass rm -rf /Volumes/Time\ Machine/Backups.backupdb/Macintosh/2012-10-04-033043/HD/tmp.

Twarde linki nie przestają działać po usunięciu oryginalnych plików:

$ echo x > 1; ln 1 2; rm 1; cat 2
x

Jest inne podobne pytanie w Super User .


.../TMSafetyNet.kext/Helpers/bypass- Bardzo fajnie, nie wiedziałem o tym.
deceze

1
Zachowaj ostrożność, bypassaby to zrobić, wpłynie to również na INNE kopie zapasowe; zobacz Jak mogę usunąć pliki Time Machine za pomocą wiersza polecenia Super User.
Arjan

Ścieżka do pomocnika zmieniła się w ostatnim systemie operacyjnym. /System/Library/Extensions/TMSafetyNet.kext/Contents/Helpers/bypassRównież wzmocnię - bądź ostrożny i nie rób tego w swoim jedynym miejscu docelowym kopii zapasowej, na wypadek, gdybyś popsuł składnię lub usunięcie zajmie więcej, niż chcesz. Zdecydowanie lepiej jest przerzedzać całe interwały według mojego doświadczenia lub używać GUI do czyszczenia wszystkich wystąpień jednego dużego pliku / folderu.
bmike

3

Możesz kontynuować i usuwać starsze kopie zapasowe za pomocą Findera. Uważaj tylko, aby wszystkie pliki istniejące tylko w tych okresach tworzenia kopii zapasowych zniknęły. Usuwanie kopii zapasowych w poleceniu nie zachowuje plików ani nie łączy, ani nie łączy kopii zapasowych, jak w przypadku zwykłego czyszczenia maszyny Time Machine, aby zachować jak najwięcej plików w kopii zapasowej.

Time Machine BackUp widok przez Finder


MOCNO nie radzę tej metody. Ze względu na charakter przyrostowych kopii zapasowych niewielkie zmiany wprowadzone w plikach w usuniętym przedziale czasowym spowodują, że inne zmiany nie będą wystarczające do ukończenia pliku.
Alexander - Przywróć Monikę

PLIKI, KTÓRE ZOSTAŁY ZAPASOWANE W CIĄGU USUNIĘTEJ RAMY CZASU, NIE MOGĄ BYĆ ODZYSKANE W MASZYNIE CZASU. po prostu czułem, że powinienem powtórzyć lol
Alexander - Przywróć Monikę

1
Myślałem, że to nieprawda, ponieważ Time Machine używa twardych linków. Czy się mylę?
jtbandes

2
Rzeczywiście uważam, że @XAleX jest błędny, ponieważ pliki są zawsze zapisywane jako całość. Jedyną istotną rzeczą w przypadku kopii zapasowych Time Machine jest to, że wszystkie niezmienione elementy są na stałe połączone i nie są przechowywane dwukrotnie. AFAIK.
deceze

Jeśli więc nie zgadzasz się z tą metodą, chętnie przedstawimy rozwiązanie powyższego pytania.
Zręczny

0

Odradzam używanie Findera do usuwania kopii zapasowych, jednak z pewnością jest to możliwe z poziomu samego Time Machine. Kiedy jesteś w Time Machine, przejdź do okna Komputer, na pasku bocznym powinna być nazwa twojego komputera. Gdy jest to aktywne okno, ikona „Gear” na pasku narzędzi zmienia jego funkcjonalność. Idź „cofnij się w czasie” do daty, której już nie chcesz, i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz „Usuń kopię zapasową” z menu i wprowadź hasło administratora, jeśli zostaniesz o to poproszony, i pozwól Time Machine zrobić to samo. Dzięki temu Time Machine może zaktualizować swoją bazę danych i zachować nienaruszone łącza.


Dziękuję za odpowiedź, ale jak powiedziałem, zajęło mi to większą część dnia, ponieważ jest to strasznie powolny sposób usuwania więcej niż jednej kopii zapasowej. I, moim zdaniem, kopia zapasowa jest w zasadzie usuwana normalnie za pomocą Findera.
deceze

Wow, przepraszam, chyba nie przeczytałem pytania do końca. Ups
bringel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.