Zainstaluj El Capitan w Virtual Box do celów testowych


30

Zapisałem się do programu beta firmy Apple, ponieważ chcę przetestować oprogramowanie pod El Capitan. Dlatego chciałbym zainstalować El Capitan w Virtual Box.

Czy istnieje zalecany sposób na zrobienie tego? Jak rozumiem, muszę najpierw zainstalować Yosemite, a następnie uaktualnić do El Capitan w wersji beta?

Rozumiem, że muszę przekonwertować plik .app, który pobieram, na obraz rozruchowy, którego mogę użyć do zainstalowania go na maszynie wirtualnej - czy ktoś może wskazać mi wiarygodny (przetestowany) sposób, jak to zrobić?


Czy masz jakąś wersję OS X działającą w wirtualnym pudełku?
bmike

Cześć! Niestety instalowanie systemu Mac OS na wirtualnym urządzeniu narusza ich Zasady użytkowania i narusza zasady Ask Different. Musisz nam przynajmniej zainstalować system operacyjny na fizycznym komputerze Mac (nie zwirtualizowanym), abyśmy mogli zacząć pomagać.
smoooosher,

13
@smoooosher W rzeczywistości umowa SLA firmy Apple umożliwia wirtualizację OSX na sprzęcie Apple, więc dopóki host jest komputerem Mac, jest to dozwolone. „otrzymujesz [...] licencję: [...] na instalację, używanie i uruchamianie maksymalnie dwóch (2) dodatkowych kopii lub wystąpień oprogramowania Apple w wirtualnych środowiskach systemu operacyjnego na każdym komputerze Mac, którego jesteś właścicielem lub który kontrolujesz który już uruchamia Oprogramowanie Apple, w celu: (a) tworzenia oprogramowania; (b) testowania podczas tworzenia oprogramowania; (c) korzystania z OS X Server; lub (d) osobistego, niekomercyjnego użytku. ”
onik

Otwórzmy wątek na Ask Different Meta, aby omówić status włączenia lub wyłączenia tematu - to trochę skomplikowane w przypadku komentarzy IMO
bmike

@onik Tylko jeśli licencja na system operacyjny została uzyskana za pośrednictwem Mac App Store. Jednorazowe instalacje i / lub wstępnie zainstalowane aplikacje umożliwiają jedną instalację na jednym wystąpieniu sprzętu Mac. Jestem prawie pewien, że El Capitan jeszcze nie trafił do App Store;) Nie widzę też nic w Sec. 15 Licencji na oprogramowanie Beta, która przyznaje wyjątek od reguły wirtualizacji.
smoooosher,

Odpowiedzi:


70

Poniższe instrukcje, znajdujące się w temacie Tworzenie rozruchowego obrazu ISO El Capitan , zadziałały dla mnie po pobraniu OS X El Capitan z App Store.

hdiutil attach "/Applications/Install OS X El Capitan.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg" -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/esd
hdiutil create -o ElCapitan3.cdr -size 7316m -layout SPUD -fs HFS+J
hdiutil attach ElCapitan3.cdr.dmg -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/iso
asr restore -source /Volumes/esd/BaseSystem.dmg -target /Volumes/iso -noprompt -noverify -erase
rm /Volumes/OS\ X\ Base\ System/System/Installation/Packages
cp -rp /Volumes/esd/Packages /Volumes/OS\ X\ Base\ System/System/Installation
cp -rp /Volumes/esd/BaseSystem.chunklist /Volumes/OS\ X\ Base\ System/
cp -rp /Volumes/esd/BaseSystem.dmg /Volumes/OS\ X\ Base\ System/
hdiutil detach /Volumes/esd
hdiutil detach /Volumes/OS\ X\ Base\ System
hdiutil convert ElCapitan3.cdr.dmg -format UDTO -o ElCapitan3.iso
mv ElCapitan3.iso.cdr ElCapitan3.iso

Dodatkowo do działania w VirtualBox:

  • Utwórz nowy OS X El Capitan z Wizard.
  • Zmień „System-> chipset” na PIIX3, zamontuj utworzone ISO i uruchom system.
  • Jeśli widzisz tylko dysk CD / DVD jako cel instalacji w programie instalacyjnym, wybierz „Narzędzia> Narzędzie dyskowe” i usuń dysk VirtualBox, co doprowadzi do pustego dysku HFS + z kronikowaniem, który teraz można wybrać jako docelowy.

1
Podczas formatowania należy wybrać opcję „Tabela partycji GUID”.
David Reich,

Próbowałem postępować zgodnie z instrukcjami powyżej „Utwórz bootowalny”, jednak plik obrazu ISO nie działa. Otrzymuję następujący błąd w virtualbox 5.0 Nie udało się otworzyć pliku obrazu dysku /mounted_drive/ElCapitan3.cdr.dmg. Nie można uzyskać formatu pamięci nośnika „/mounted_drive/ElCapitan3.cdr.dmg” (VERR_NOT_SUPPORTED). Skutkować Kod: VBOX_E_IPRT_ERROR (0x80BB0005) komponent: MediumWrap Interfejs: iMedium {4afe423b-43e0-e9d0-82e8-ceb307940dda} Wywoływany: IVirtualBox {0169423f-46b4-cde9-91af-1e9d5b6cd945} Wywoływany RC: VBOX_E_OBJECT_NOT_FOUND (0x80BB0001) Jakieś pomysły?
USTD

1
@ user1556435 W systemie OS X 10.11.4 strona podręcznika dla cp„Historyczne wersje narzędzia cp miały opcję -r… jednak zdecydowanie odradza się korzystanie z niej, ponieważ nie kopiuje ona poprawnie plików specjalnych, dowiązań symbolicznych lub plików FIFO. „ Czy chciałeś użyć -rliterówki czy masz na myśli literówkę i masz na myśli -R(rekurencyjne)? (Moja strona podręcznika nie mówi właściwie, co -rsię stało , tylko, że nie była w tym zbyt dobra.)
Calrion

1
@Calrion Myślę, że wbudowana strona podręcznika systemu OSX próbuje sugerować, że -r był innym sposobem na zrobienie rekurencyjnej kopii, która nie obsługiwała tych opcji. Jeśli google „manpage cp”, jeden z pierwszych wyników zauważa, że: -R, -r, - rekurencyjne katalogi kopii rekurencyjnie. Myślę więc, że bezpiecznym rozwiązaniem byłoby użycie opcji -R, jeśli chcesz.
Matthew Sanders

1
Ostrzeżenie dla tych, którzy próbują postępować zgodnie z tymi instrukcjami: Musisz uruchomić El Capitan (lub, prawdopodobnie, wyższy, kiedy Sierra wyjdzie), aby mogli działać. Jeśli korzystasz z hosta Yosemite (tak jak ja), te instrukcje (odpowiednio zmodyfikowane) będą działać, aby utworzyć dysk rozruchowy Mavericks lub Yosemite, ale nie możesz ich użyć do utworzenia działającego dysku rozruchowego El Capitan (maszyna wirtualna zawiesi się podczas proces rozruchu i nigdy nie przejdź do instalatora). Ponadto utworzonego pliku ISO nie można użyć do aktualizacji maszyny wirtualnej Yosemite (przy próbie pojawi się komunikat o błędzie). W tym celu musisz skorzystać z App Store.
rpspringuel

6

Wygląda na to, że VirtualBox obsługuje El Capitan. Ten zrzut ekranu przedstawia okno dialogowe tworzenia nowej maszyny wirtualnej.

Zrzut ekranu z opcją VirtualBox dla El Capitan

Jeśli nie możesz znaleźć instrukcji dotyczących przejścia z El Capitan .appna maszynę wirtualną VirtualBox, możesz postąpić zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi korzystania z Yosemite i mieć nadzieję, że zadziałają. Ten przewodnik zadziałał dla mnie .

Zaktualizuj Kolejny pomysł: skorzystaj z powyższego przewodnika, aby uruchomić Yosemite w VirtualBox, a następnie uaktualnij do wersji beta z poziomu maszyny wirtualnej. Właśnie tego spróbowałem i zadziałało to dla mnie.

Pokazuje El Cap w oknie VirtualBox

Zauważ, że VirtualBox nie wydaje się mieć żadnego oprogramowania integracyjnego dla OS X, więc nie możesz robić rzeczy takich jak przeciąganie, aby zmienić rozdzielczość systemu gościa lub włączyć udostępnianie schowka, chyba że naprawdę czegoś brakuje!


Dzięki! Jaka jest twoja wersja VirtualBox?
Chris Dragon,

Pobieranie Yosemite ze sklepu App Store nie jest już możliwe [1] Jak kontynuować? Używając bezpośrednio obrazu El-Capitan, nie mogę przejść przez powłokę UEFI [1] reddit.com/r/applehelp/comments/3n19d0/…
user1556435 18.10.15

0

Udało mi się wykonać ten samouczek i uruchomić El Capitan z kilkoma przeszkodami:

  1. W kroku 5 myślę, że coś jest nie tak ze składnią, by usunąć zepsuty link, po prostu otworzyłem go w wyszukiwarce i zepsułem.
  2. W kroku 7 jest trochę literówki, część html utknęła w wyrażeniu

Poza tym wydaje się, że do tej pory wszystko działało :)


0

Jest teraz nowa opcja, która jest najłatwiejsza: Parallels Light, która jest bezpłatna, jeśli używasz systemu Mac lub Linux OS, dostępna w App Store. Idealny do tego rodzaju pracy.


-1

Krótka odpowiedź na wysokim poziomie polega na tym, że w celu uzyskania najlepszych rezultatów powinieneś uruchomić wersję beta na goły metal. Nie znam jeszcze żadnego pakietu do wirtualizacji, który obsługuje El Capitan (kilka godzin po ogłoszeniu).

Z pewnością dostawcy zaktualizują swoje narzędzia na czas, ale ogólnie rzecz biorąc, nie sądzę, że VirtualBox ma najlepszą obsługę dowolnego systemu OS X jako systemu operacyjnego gościa podczas pracy na sprzęcie Mac, ponieważ koncentruje się na kompatybilności z wieloma systemami operacyjnymi hosta w przeciwieństwie do do projektu skoncentrowanego na Macu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.