Photos.app: unikalne kryteria inteligentnego albumu do identyfikacji zrzutów ekranu z iOS?


0

Szukasz sposobu na automatyczne zbieranie zrzutów ekranu z iOS i dodawanie ich do albumu Screeenshots, ale z dużą dokładnością (starając się unikać fałszywych alarmów).

Śledzenie różnych rozdzielczości urządzeń oraz fakt, że aparat to iPhone / iPad / iPod itp., Jest dość proste . Nie jest to jednak tak wąskie, ponieważ obejmują one również zdjęcia zrobione z urządzenia, a także tapety. Być może w przyszłej aktualizacji Photos.app zostaną one zaktualizowane automatycznie. Zastanawiam się, czy ktoś może zgadnąć, jakie kryteria metadanych stosuje Apple, czy też po prostu domyślnie umieszcza ten obraz w folderze Screenshots.

I bardzo wątpię, zastanawiam się, czy można przejść w regex jako wzorzec nazwy pliku. To by było znacznie łatwiejsze.


Rozumiem, że zrzuty ekranu są zapisywane jako pliki .png, czy to pomaga?
bjbk,

1
Właśnie to sprawdzałem. Można z łatwością dopasować tapety tak dobrze zapisane, jak .png. Jednak to go kruszy.
Kevin Suttle

Och, masz na myśli aplikację Zdjęcia tylko na iOS, a nie aplikację Yosemite, prawda?
bjbk,

Nie, tylko aplikacja Yosemite.
Kevin Suttle

Odpowiedzi:


2

Zrzuty ekranu nie mają kamery na metadanych. Możesz go użyć, aby usunąć większość zdjęć, ponieważ wszystkie zdjęcia zrobione zintegrowanym aparatem będą zawierać informację o modelu iPhone'a (a nawet jeśli zostaną zrobione przednim lub tylnym aparatem).

Po drugie, jak powiedział @bjbk, wszystkie zrzuty ekranu to .pngs.

Wypróbowałem filtr tekstowy dla każdej rozdzielczości, w tym jeden dla orientacji poziomej, a drugi dla orientacji pionowej. Nie mogłem odtworzyć opisanego tutaj zachowania , które stwierdza, że ​​nie ma znaczenia kolejność wymiarów. Będziesz musiał wyśledzić każdą parę wymiarów odpowiednią dla twojego przypadku.
Co więcej, nie mogłem złapać wszystkich zrzutów ekranu podczas dodawania tego filtra; w pozornie losowy sposób niektóre zdjęcia zostały poprawnie wybrane dla każdej pary rozdzielczości, a inne o tej samej rozdzielczości nie.
Sprawdziłem metadane w programie Adobe Bridge, aby dowiedzieć się, jaka była różnica między obrazami, ale nie mogłem ich znaleźć. Ważne jest również to, że wymiary zrzutu ekranu różnią się od wymiarów zdjęć wykonanych za pomocą urządzenia:

iphone 6:

  • Zrzuty ekranu: 1334 × 750
  • Zdjęcia z tylnym aparatem: 3264 × 2448
  • Zdjęcia z przednim aparatem: 1280 × 960

Więc nie będzie problemu z filtrowaniem; w każdym razie filtr Tekst nie działał zgodnie z oczekiwaniami.

Podsumowując, filtr wykonany przez wybranie Filename - ends with - .pngAND Filename - starts with - IMG_AND Camera Model - is emptydał mi najlepsze wyniki.

Nie próbowałem wyrażenia regularnego, ponieważ nie mogę tego obejść; Odniosłem pewne sukcesy po zapoznaniu się z przewodnikami, kiedy stwierdziłem, która wersja / składnia jest odpowiednia dla danego przypadku i dobry przewodnik, ale tak naprawdę nie rozumiem tego.


To było pomocne. Dziękuję Ci. Czy wiesz, czy możliwe jest określenie operatora OR? Na przykład: (320 x 480 || 480 x 320). Zastanawiam się, czy Hazel byłaby lepszą alternatywą.
Kevin Suttle

Możesz użyć operatora OR, ale nie możesz go połączyć z operatorem AND.
Jaime Santa Cruz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.