Brak opcji rozruchu systemu Windows w wyborze dysku startowego


10

Mam komputer Mac Pro (początek 2009 r.) Z systemem Yosemite 10.10.2, wszystkie są aktualne. Yosemite jest zainstalowany na moim głównym dysku SSD (mam 2 dodatkowe dyski magnetyczne). Używam Boot Camp i mam Windows 8.1 zainstalowany na tym samym dysku SSD, co Yosemite.

Jeśli przytrzymam klawisz opcji podczas rozruchu, widzę zarówno Mac OS, jak i Windows jako opcje na ekranie wyboru dysku rozruchowego, a także niektóre opcje odzyskiwania. Działa to dobrze i mogę pomyślnie uruchomić się z jednego z nich:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mój problem polega na tym, że chcę ustawić domyślny rozruch systemu Windows (obecnie domyślnie jest to Mac OS - więc za każdym razem, gdy uruchamiam ponownie system Windows, muszę pamiętać, aby przytrzymać opcję i wybrać Windows), ale nie mogę tego zrobić z Mac OS -> Preferencje systemowe -> Dysk startowy , ponieważ widzę tylko Mac OS jako opcję, nie ma opcji dla Windows:

opcje dysku startowego

Zgaduję, że coś tu jest zakorkowane, ale nie mam pojęcia, dlaczego i jak to rozwiązać, jakieś pomysły? O ile mogę stwierdzić, że mój dysk jest dobrze podzielony na partycje, wszystko jest w porządku. To jest partycja systemu Windows w narzędziu dyskowym. Myślałem o naciśnięciu „Napraw dysk” w narzędziu dyskowym, ale nie mam pojęcia, co to zrobi i nie chcę spieprzyć systemu Windows:

użyteczność dysku

W systemie Windows mam ikonę Boot Camp na pasku zadań z opcją Panelu sterowania, ale pokazuje to tylko opcje klawiatury - co wydaje się dziwne, czy powinno być tam więcej opcji?

panel sterowania Windows Boot Camp

Ponadto kliknięcie opcji Boot Camp w Panelu sterowania systemu Windows nic nie robi :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dzięki


Czy zainstalowałeś system Windows za pomocą BIOS / MBR lub EFI / GPT? Co widzisz po otwarciu Boot Camp w Panelu sterowania systemu Windows? Czy próbowałeś błogosławić okno z okna terminalu?
David Anderson

Zainstalowałem system Windows po utworzeniu partycji rozruchowej po stronie Mac za pomocą asystenta rozruchu, a następnie zainstalowałem system Windows 8.1 z instalacyjnej płyty DVD (kupionej od Maplins). Dodałem więcej informacji o opcjach, które otrzymuję po stronie systemu Windows, czy to oznacza problem? dzięki
James Allen,

FWIW Nigdy nie miałem możliwości wybrania Windows jako domyślnego dysku startowego z OS X - Preferencje systemowe pokazują tylko moją partycję OS X. Jednak w Panelu sterowania Boot Camp dostaję kartę Dysk startowy obok Klawiatury na zrzucie ekranu, co pozwala mi wybrać system Windows jako domyślny.
grg

1
Panel sterowania Bootcamp (w systemie Windows) wyświetli opcje dysku startowego tylko wtedy, gdy jest uruchomiony jako administrator. Jeśli uruchomisz go jako użytkownik nieuprzywilejowany, wyświetli tylko określone opcje klawiszy funkcyjnych.
flakshack

Odpowiedzi:


7

Możesz ustawić domyślną partycję rozruchową z ekranu rozruchu opcji. Naciśnij Controlklawisz, klikając strzałkę pod dyskiem, i to powinno załatwić sprawę.


Magia! To się udało. Zacząłem podejrzewać, że jakieś fragmenty boot campu po stronie Windows jakoś brakuje lub są popsute (wydaje mi się, że brakuje niektórych opcji w panelu sterowania boot camp w Windows), ale to działa i trzymam się tego! Dziękuję bardzo :)
James Allen

Robi to panel preferencji Dysk startowy komputera Mac. Po prostu wybierz partycję Boot Camp i gotowe. Powinny być odpowiednie preferencje w systemie Windows, dziwne, że się nie wyświetla.
Steve Chambers

Z wyjątkiem, gdy nie. Zobacz obraz jego okna ustawień systemowych w oryginalnym pytaniu.
Kent

1

Znalazłem inny sposób, który działał dla mnie. Bootcamp nie tylko wyświetlał tylko ogólną nazwę (Windows) mojej partycji Windows 7, a nie jej prawdziwą nazwę (SSD Windows), ale również menu preferencji uruchamiania pominęło wyświetlanie mojej partycji Windows jako opcji uruchamiania.

Najpierw uruchomiłem funkcję naprawy na dysku i partycji Bootcamp, która znalazła kilka drobnych błędów i naprawiła je, ale to nie rozwiązało mojego problemu.

Następnie uruchomiłem partycję Windows (upewniając się, że jestem zalogowany jako administrator) i wykonałem następującą operację:

  1. Przejdź do menu Start
  2. W polu wyszukiwania wyszukaj „cmd.exe”
  3. Gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania, kliknij go, aby otworzyć
  4. Otworzy się okno Command.exe
  5. Wpisz polecenie sfc/scannow(uruchomi to narzędzie sfc, aby sprawdzić i naprawić pliki systemowe, jeśli to możliwe).
  6. W moim przypadku wykryto również błędy i musiałem zrestartować się, aby je naprawić.
  7. Po ponownym uruchomieniu systemu Windows ponownie uruchomiłem system OS X.

Po wykonaniu powyższego procesu Bootcamp nie tylko miał prawdziwą nazwę mojej partycji Windows, ale został również wymieniony jako jedna z moich opcji dysku startowego!


0

Możesz także dodać menedżera rozruchu, np. Refind lub nieistniejący RefiT. Ci zapamiętują ostatni wybór, pk, są bardzo konfigurowalni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.