Jak edytować wartości formularza Safari?


9

Chciałbym móc selektywnie edytować określone wartości autouzupełniania w Safari - zamiast tylko usuwać całe dane formularza dla tej witryny.

Wiem, że mogę to zrobić z Prefs> Autouzupełnianie> inne formularze> Edytuj… ale wolę raczej usunąć tylko te osobliwości, które generuje moje błędne pisanie, niż faktycznie przydatne autouzupełnianie, które już mam tam.

Na przykład z panelu Edytuj w samym Pytaj inaczej wydaje się, że mam kilka przerwanych wersji „Formatowania”. Wolę mieć tylko „poprawne” wpisy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślam się, że dane znajdują się w ~ / Library / Safari / Form Values, ale plik wydaje się być albo zaszyfrowany, albo może binarny - nie wiem, który.

OS X 10.10.4 Safari 8.0.7


Jestem pewien, że dotyczy to całego systemu. Możesz użyć tej funkcji w TextEdit i innych edytorach tekstu, naciskając klawisz ESC, gdy kursor znajduje się na końcu (lub w środku, ale to dziwne) niedokończonego słowa (lub jest zakończone, jeśli jesteś w środku).
Arc676,


1
@ Arc676 zdecydowanie nie jest to system. te wartości formularza są dla poszczególnych użytkowników i znajdują się w pliku ~ / Library / Safari / Form Values
Motti Shneor

Odpowiedzi:


2

~ / Library / Safari / Form Values ​​to plik plist, ale jest szyfrowany za pomocą AES-128. Klucz szyfrowania jest przechowywany w pęku kluczy systemowych jako Autouzupełnianie formularzy Safari.

Możesz odszyfrować ten plik za pomocą narzędzia deszyfrującego znajdującego się tutaj:


Brzmi przerażająco - strona z sfvd została zamknięta przez cały wczoraj, więc dziś popatrzę… kciuki; chociaż nie spodziewałbyś się, że usunięcie kilku literówek będzie dość pracochłonne ;-) [Wiem, bezpieczeństwo, mogę mieć tam również moje hasła bankowe ...]
Tetsujin

2
Hmmm ... wydaje mogę odszyfrować i edytować, ale nie mogę znaleźć drogę do ponownego szyfrowania, aby umieścić go z powrotem w Safari
Tetsujin

@ Tetsujin- Nie tylko straszne - głupie. Kto przy zdrowych zmysłach przesłałby prywatne dane, które mogą zawierać ważne dane osobowe - których nie znasz, ponieważ są szyfrowane - na nieznanej stronie internetowej? szczególnie strona skupiająca się na łamaniu szyfrowania ... Chciałbym mieć jakieś inne narzędzie, które mógłbym pobrać i używać lokalnie do odszyfrowywania tego pliku.
Motti Shneor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.