Jak wysyłać wiadomości tekstowe do właścicieli innych niż iPhone za pomocą aplikacji iMessage na komputerze Mac lub aplikacji Wiadomości na iPadzie?


12

TL; DR

Korzystałem z ATT od lat i mogłem pisać SMS-y do użytkowników iPhone'a i Androida za pomocą aplikacji iMessage na moich komputerach Mac i aplikacji Messages na iPadzie. Przełączyłem się na T-Mobile (i przeniosłem na ten sam numer telefonu), a teraz nie mogę już używać iMessage ani Wiadomości do wysyłania SMS-ów użytkownikom Androida, z wyjątkiem samego iPhone'a . Jak mogę ponownie wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe z użytkownikami Androida?

Urządzenia, które posiadam

  • iPhone 6 z systemem iOS 8.4 na T-Mobile Pre Paid z przeniesionym numerem telefonu z ATT
  • iPhone 5 z systemem iOS 8.4, ale bez sygnału komórkowego. Używany jako iPod.
  • iPad Air WiFi z systemem iOS 8.4
  • MacBook Pro pod koniec 2013 r. Z systemem Yosemite 10.10.4
  • MacBook Air Mid 2012 z systemem Yosemite 10.10.4

Dłuższa historia

Przez wiele lat korzystałem z AT&T na wielu iPhone'ach i mogłem używać aplikacji iMessage na laptopach Mac oraz aplikacji Messages na iPadzie, aby wysyłać wiadomości tekstowe do osób korzystających z telefonów z Androidem. Użytkownicy Apple otrzymywali SMS-y za pośrednictwem protokołu iMessage, a komunikaty te pojawiały się na wszystkich urządzeniach w kolorze niebieskim. Użytkownicy urządzeń z Androidem i urządzeń innych niż iPhone zawsze używali SMS / MMS, a wszystkie urządzenia wyświetlały się na zielono. Mogłem przełączać się między urządzeniami i kontynuować rozmowę bez problemu. Wszystkie urządzenia zawsze wiedziały o każdej rozmowie.

Niedawno przełączyłem się na T-Mobile i przeportowałem na mój numer ATT. Nie mogę już używać programu iMessage na komputerach Mac, ani aplikacji Wiadomości na iPadzie / iPodzie (w porządku, iPhone 5 bez sygnału komórkowego) do znajomych, którzy sami nie są użytkownikami Apple iPhone. Mogę wysyłać wiadomości tekstowe tylko dla użytkowników spoza Apple, używając bezpośrednio mojego iPhone'a 6 z systemem iOS. Wszystkie urządzenia są zalogowane przy użyciu tego samego Apple ID.

Nie jestem pewien, czy zmiana przewoźników ma coś z tym wspólnego, ale to jedyna znacząca zmiana, która nastąpiła, o której jestem świadomy, a korelacja zawsze implikuje związek przyczynowy ... prawda? Dobrze.

Jak mogę wysyłać SMS-y / MMS-y bez iPhone'a z iPada / iPoda / Maca?

Odpowiedzi:


23

Na twoim iPhonie spróbuję przejść do Ustawienia> Wiadomości> Przekazywanie wiadomości tekstowych, a następnie odznacz przełączniki, które nie odbierają wiadomości SMS, a następnie sprawdź, a następnie ponownie uwierzytelnij je indywidualnie, powinno to zająć tylko kilka minut.


5
Tak mocno wyprostowałem twarz, że potrzebuję operacji rekonstrukcyjnej. To było to. Jedynym ograniczeniem jest to, że z jakiegoś powodu nie mogę zmusić go do działania na moim nieobsługiwanym iPhonie 5. Widzę to urządzenie na stronie opcji przesyłania wiadomości tekstowych na iPhonie 6, ale kiedy próbuję wysłać kod na iPhone 5, taki kod nie wyskakuje na urządzeniu (który jest podłączony do Wi-Fi i widoczny w iCloud). IPhone 6 po prostu tam siedzi i czeka i prosi o podanie kodu. No cóż, nie martwię się zbytnio o to.
Wesley,

Możesz spróbować wylogować się, a następnie wrócić do iMessage na iPhonie 5 (nie na iPhonie 6).
RedEagle2000

🤦‍♂️ Tattoo! Wiele. Wielkie dzięki.
mts

3

Miałem podobny problem, kiedy zmieniałem karty SIM (chociaż zmieniłem również numery).

Aby rozwiązać problem, sugeruję:

  • Wylogowanie z iCloud na urządzeniach, a następnie (zaczynając od telefonu) ponowne zalogowanie się na wszystkie z nich. Wydawało się, że to zaktualizowało mój powiązany numer iMessage (co nie wydaje się mieć zastosowania do twojej sytuacji, ponieważ nie zmieniłeś numerów - więc być może możesz to pominąć)

  • Upewnij się, że na wszystkich urządzeniach na kontach iCloud znajduje się Twój adres e-mail ORAZ (poprawny) numer telefonu. Jeśli twój e-mail nie znajduje się na liście, dodaj go (jeśli twój numer nie jest wymieniony, powtórz powyższy krok)

  • Na telefonie iPhone 6 przejdź do ustawień -> wiadomości -> przekazywanie wiadomości tekstowych i włącz ją na wszystkich urządzeniach (wszystkie powinny być podłączone do Internetu).

  • Wpisz odpowiednie kody, które pojawią się na twoich urządzeniach

Uwaga: Myślę, że naprawdę przydałaby Ci się aktualizacja iPada Air do iOS 8. cokolwiek zamiast próbować go uruchomić z iOS6

Nie jestem również pewien, czy napotkasz problemy podczas próby uruchomienia go na 2 urządzeniach telefonicznych. Najpierw postaram się, aby działał na wszystkich innych urządzeniach, a dopiero potem spróbuję dodać iPhone'a 5 do ekosystemu.

Przydatne strony :

http://www.macrumors.com/2014/11/06/text-messages-phone-calls-on-your-mac/

Mam nadzieję, że działasz!


Nie jestem pewien, jak przegapiłem literówkę w wersji na iPada Air iOS. Jestem na 8.4. Ponadto zastosowałem się do sugestii @ RedEagle2000 i wszystko działa na wszystkich urządzeniach iPhone oprócz usług. Oczekuję, że chociaż nie mam na to solidnego wyjaśnienia.
Wesley

Tak, nie zdziwiłbym się, gdyby istniała klauzula, która nie pozwala na przekazywanie wiadomości tekstowych na urządzenia telefoniczne. Dobrze słyszeć, że to działa! :)
m4p85r

2

Te same problemy występowały po przywróceniu iPhone'a 6. Udało się Settings > Messages > Text message forwarding.

Jedyne zawieszenie polegało na tym, że pojawienie się kodu na ekranie mojego Maca zajęło około 30 sekund. A jeśli jesteś niecierpliwy, tak jak ja, anulowałeś go i spróbowałeś jeszcze raz około 5 razy. Proponuję więc poczekać co najmniej 2 minuty przed anulowaniem.

W końcu to działa.


Jeśli „Przekazywanie wiadomości tekstowych” nie jest widoczne na twoim telefonie, wyłącz i włącz ponownie iMessage (musisz ponownie zalogować się do swojego Apple ID), a wtedy się pojawi. Cóż, zrobiłem dla mnie przynajmniej :)
rcoup
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.