Czy iCloud zachowuje dane przez okres po tym, jak użytkownik zdecyduje się go usunąć? [Zamknięte]


1

Czy usunięcie kopii zapasowych iCloud powoduje natychmiastowe usunięcie powiązanych danych lub czy Apple zachowuje dane przez pewien czas?


Powiedziałbym, że nie celowo (nie planowane), zrobi to jak najszybciej.
Buscar웃

Zgaduję, że dane pozostaną na serwerach Apple przez kilka miesięcy, zanim zostaną całkowicie usunięte. Pragnę się założyć, że po przesłaniu danych zostanie wysłana do 12 różnych centrów danych na całym świecie. W przypadku zaniku jednego z tych centrów danych dane zostają zachowane. Ale jeśli go usuniesz, zajmie trochę czasu, zanim 'delete' rozprzestrzeni się na wszystkich serwerach.
gh0st

Wydaje się to wiarygodne, myślałem bardziej zgodnie z przepisami prawnymi. Przechowywanie danych przez określony czas po rozpoczęciu usuwania dla organów ścigania itp.
Quest-ion

Nie ma znaczenia, czy zastanawiam się, czy kopia zapasowa zostanie natychmiast usunięta, czy też plan zostanie usunięty po pewnym czasie. Ważniejsze jest dla Ciebie to, że po naciśnięciu „Usuń” znika i zwalnia zużyte miejsce na koncie. Wiem, że prawdopodobnie masz obawy dotyczące bezpieczeństwa, ale w tym przypadku ufam Apple.
Matt Komarnicki

Odpowiedzi:


0

Uważam, że istniałby przedział czasowy, w którym dane mogłyby zostać zachowane, biorąc pod uwagę prostą znajomość konfiguracji serwera.

Serwer iCloud można traktować jako serię dysków twardych połączonych ze sobą i podłączonych do Internetu. Niektóre z dysków twardych są używane do zapisywania informacji, a konto iCloud umożliwia wybór wielkości pamięci masowej iCloud.

Inne dyski twarde są używane do tworzenia kopii zapasowych tych dysków twardych. Zostałyby one użyte w przypadku, gdy duża liczba dysków twardych nie działała prawidłowo. W tym przypadku Twoje informacje są nadal zapisywane, co jest bardzo mądrą i dobrą praktyką biznesową.

Niektóre inne dyski twarde są używane, gdy zawiedzie tylko jeden z dysków twardych z informacjami o kliencie, a następnie dysk zostanie odebrany w miejscu, w którym został przerwany, więc nie ma problemów z obsługą. Również bardzo inteligentna praktyka.

Jeśli chodzi o te informacje, które zostały usunięte, prawdopodobnie nadal mogą być przechowywane przez pewien okres czasu, po czym zostaną nadpisane na dyskach, które wykonują kopie zapasowe dysków z oryginalnymi danymi. Twoja prywatność będzie nadal przestrzegana ze względu na wysoki poziom szyfrowania iCloud.

Wreszcie, zachowanie informacji przez interfejs, taki jak Ustawienia i panel iCloud w iOS, nie byłoby dostępne. Informacje te mogą jednak nadal zostać zachowane w przypadku, gdy zostały zrobione w razie wypadku.


0

Tylko ludzie, którzy napisali kod tworzący iCloud, będą wiedzieć na pewno. Jeśli ufasz firmie, to nie, nie zachowają jej, przynajmniej świadomie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.