Czy można odinstalować aplikacje OS X bez hasła administratora?


2

Mam szkołę wydaną MacBook Air z kilkoma zainstalowanymi aplikacjami. Podczas pobierania z App Store przy użyciu mojego osobistego Apple ID potrzebuję hasła administratora, którego nie mam, aby je usunąć. Czy można to zrobić bez dodawania innego konta?

Odpowiedzi:


2

Nie, ale możesz odwołać komputer z konta Apple ID.


Jestem pewien, że John ma rację. Jeśli odwołasz ten komputer ze swojego Apple ID, następnym razem, gdy konteksty pojawią się w Internecie, WSZYSTKIE z tych aplikacji powinny zostać usunięte z tego komputera. Pamiętaj tylko, że wszystkie dane i pliki dziennika prawdopodobnie pozostaną, w zależności od sposobu ich spakowania. Możesz usunąć te informacje tylko wtedy, gdy znajdują się w katalogu użytkownika.
AMR

2

Niestety, nie jest to możliwe bez obejścia systemów bezpieczeństwa (co nie sugeruję robić.) Zakładam, że naprawdę potrzebujesz, aby te aplikacje zniknęły (jak na przykład wyłączenie narzędzi wiersza poleceń xcode), więc zalecam zebranie dobry argument dla twojego szkolnego centrum pomocy technicznej, aby odinstalować je za ciebie, coś w stylu „Byłem idiotą, kiedy je zainstalowałem, proszę o pomoc”.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz tego robić, istnieje kilka dobrych sposobów na zmiękczenie komputera do tego stopnia, że ​​będzie potrzebował pełnego reimage. Jest to bardzo znaczące dla informatyków w szkole, ale jeśli wykonasz kopię zapasową plików, a następnie zmusisz ich do ponownej instalacji OSX na komputerze, to z pewnością pozbyć się aplikacji, miejmy nadzieję, że bez zbytniego podejrzenia.

Jest to bardziej rozwiązanie psychologiczne niż techniczne, ale mam nadzieję, że to pomoże!Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.