Czy mogę połączyć się z serwerem linux L2TP / IPSec VPN za pomocą klienta Snow Leopard?


1

Czy potrzebuję specjalnego oprogramowania? Co powinienem zrobić, aby połączyć się z L2TP / IPSec VPN?


Klient VPN zawierający Maca w wersji 10.6 jest bardzo w pełni funkcjonalny. Nigdy nie potrzebowałem niestandardowego oprogramowania klienckiego, z wyjątkiem sytuacji, gdy administrator nie chce mi powiedzieć o swoich ustawieniach i zamiast tego chce wysłać plik cisco z osadzonym wspólnym sekretem. L2TP i IPSEC są dobrze ustalonymi standardami i nie powinieneś mieć żadnych problemów, jeśli zadbasz o prawidłowe wprowadzenie konfiguracji i dopasowanie na obu końcach.
bmike

Wspaniały! Gdzie jest ten klient? (wybacz noobishness)
Pitto,

Jest dobrze ukryty :-) noobishness jest obok pobożności w mojej książce. Początkujący umysł jest czymś bardzo cennym - trzymaj się go ;-)
bmike

Kiedy patrzę na lokalizację ustawień VPN wyraźnie rozumiem, jak logiczne było tam je znaleźć. Ale wyobrażam sobie również szalonego naukowca, który warczy przy stole, gdzie postanowili ukryć go za małym + w panelu Sieci.
Pitto,

Myślę, że genialni projektanci czystego interfejsu użytkownika mają też trochę szalonego naukowca. Poziom zaufania, jaki wykazuje Apple, jest zdumiewający. Załóżmy, że 99% użytkowników całkowicie zagubiło się w tym minimalizmie, dopóki się nie dowiedzą (nikt tego nie rozumie). A projektanci są w porządku, ponieważ gdy się dowiesz, na zawsze zaoszczędzisz miejsce na ekranie. Niewypowiedziana okazja jest taka, że ​​nigdy więcej nie zmienią idiomu - / + na kaprys (dlatego przewijanie i spacje są tak animowane wokół zmian Lwa)
bmike

Odpowiedzi:


2

Zaczynam od wbudowanego oprogramowania VPN na komputerze Mac. Zasadniczo dodajesz nowy interfejs sieciowy typu VPN.

Oto krótka prezentacja:

  1. Otwórz Preferencje systemowe
  2. Wybierz sieć
  3. dodaj nowy interfejs VPN, aby dopasować ustawienia serwera

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W menu pomocy Findera znajduje się kilka artykułów, które warto przeczytać - 5 najlepszych haseł pokazuje, jak rozumieć, konfigurować, używać, a także podstawowe rozwiązywanie problemów. Witryna pomocy technicznej Apple zawiera bardziej szczegółowe informacje, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skonfigurować serwer VPN (jest ukierunkowany na serwer OS X, ale koncepcje są takie same na każdym serwerze, a gdy uzyskasz terminologię, lokalizacja przycisku wygrała to tak ważne)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Elegancka odpowiedź! : D
Pitto,

Dowiedziałem się, że używając Apple + Shift + 4 mogę robić takie niegodziwe zdjęcia. Teraz muszę tylko wyznać, jak stworzyć te urocze strzały. Photoshop wyraźnie nie jest odpowiedzią, ponieważ wymaga zbyt wiele kliknięć, aby uzyskać tego rodzaju wynik. Mam rację, prawda?
Pitto,

1
Skitch jest odpowiedzią - itunes.apple.com/us/app/skitch/id425955336?mt=12 - może być jeszcze darmowa wersja na ich stronie internetowej, ale może być również związana z planem hostingowym.
bmike

Niech cię Bóg błogosławi! :)
Pitto,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.