Jak pobrać starą wersję Mac OS X, którą posiadam i listy App Store, ale App Store odmawia na nowszym Macu


13

Posiadam stare wersje Mac OS X, w szczególności Mountain Lion . Stare wersje są wymienione na liście „Zakupy” w aplikacji App Store na moim komputerze Mac.

Ale kiedy nacisnę przycisk „Pobierz”, pojawia się komunikat odmawiający rozpoczęcia pobierania, ponieważ mój MacBook Pro jest zbyt nowy i nie obsługuje tego systemu operacyjnego.

Inne pytania są podobne do tego, ale niezupełnie takie same.

  • Inni twierdzą, że używają App Store do pobierania, ale nie wspominają o odmowie App Store, z którą się spotykam.
  • Inni sugerują skorzystanie z developer.apple.com, ale nawet w przypadku płatnego członkostwa strona pobierania nie oferuje już starych wersji. Strona pobierania oferuje tylko 2 wersje: aktualną wersję ( Yosemite ) i przyszłą wersję beta ( El Capitan ).

Moim celem jest instalacja Mac OS X na maszynie wirtualnej Parallels .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie dotyczy to bezpośrednio, ale moją motywacją jest zainstalowanie starszego systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej (Parallels) w celu opracowania i przetestowania oprogramowania. Apple nie ułatwia tego. Jak na ironię, Microsoft czyni ten testowanie niezwykle łatwym, udostępniając wstępnie skonfigurowane pliki maszyn wirtualnych gotowe do uruchomienia w Parallels / VirtualBox / Fusion dla różnych bieżących i starszych wersji systemu Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1) bez żadnych kosztów .
Basil Bourque,

1
Teraz nie możesz już pobierać nawet bieżącej wersji MacOS ze sklepu App Store, jeśli już ją masz. Teraz musisz pobrać instalator z jakiegoś podejrzanego narzędzia do śledzenia torrentów, aby utworzyć maszynę wirtualną MacOS. Absolutnie niedorzeczne.
Miscreant

I nie wydaje się, żeby było lepiej, jeśli już jest gorzej, z Mojave i próbą znalezienia starych instalatorów.
theLastNightTrain

1
Niestety nauczyłem się zbierać instalatora z każdej generacji systemu macOS, na przykład odkładając antyki na strych. Smutne, gdy łatwiej jest zdobyć pasek zegarka od Apple niż system operacyjny.
Basil Bourque,

Odpowiedzi:


3

Jeśli potrzebujesz go na starszym komputerze Mac, pobierz go na ten jeden.

Żaden system Mac OS nie zostanie zainstalowany na żadnym komputerze nowszym niż system operacyjny, ponieważ sterowniki sprzętu po prostu wtedy nie istniały.

Jeśli sfałszujesz go, instalując na starszym komputerze, a następnie zamieniając dyski, po prostu nie uruchomi się.


1
Próbuję zainstalować starsze wersje systemu Mac OS X na maszynie wirtualnej (Parallels, VirtualBox, Fusion).
Basil Bourque,

Ta odpowiedź jest rzeczywiście jedyną opcją, jaką znalazłem. Wyśledziłem znajomego ze starszym komputerem Mac, użyłem konta użytkownika Guest do zalogowania się na moje konto Apple App Store, a następnie użyłem aplikacji App Store do pobrania pliku ≈ 5 gig dla aplikacji instalatora Mountain Lion . Musiałem także podać nazwę użytkownika i hasło pożyczonego administratora Maca, ponieważ pobierałem instalator systemu operacyjnego. Instalator uruchomi się automatycznie, ale możesz wyjść z instalatora, zanim cokolwiek zrobi.
Basil Bourque,

Ach, nie było oczywiste z twojego pytania, że ​​próbujesz wirtualizować - co zmieniłoby ton mojej odpowiedzi, ale nie rzeczywistą treść. Nie mam płatnego konta programisty, więc odpowiedź @ user128998 nie byłaby dla mnie otwarta.
Tetsujin

8

Jeśli przejdziesz na stronę developer.apple.com/downloads , znajdziesz wszystkie pliki do pobrania dostępne przez Apple. Ogranicz wyszukiwanie do kategorii „OS X”, a zobaczysz pliki do pobrania dla wszystkich wersji OS X od wersji 10.3 do 10.6 .

Domyślam się, że brakuje wersji 10.7 i nowszych, ponieważ od wersji 10.7 system operacyjny był dostępny tylko za pośrednictwem App Store. Niestety oznacza to, że będziesz mógł pobrać instalator ze sklepu App Store, a jedyny sposób, w jaki wiem o uzyskaniu starszej wersji ze sklepu App Store, to to, że wcześniej „kupiłeś” tę wersję i chcesz ją pobrać ponownie .


8
Kiedy filtruję tę listę pod kątem „os x mountain lion”, nie otrzymuję ofert pobrania całego instalatora systemu operacyjnego. Widzę pięć pobrań aktualizacji, a nie oryginalnych instalatorów.
Basil Bourque,

2
Przejrzałem listę i znalazłem podstawowe instalatory dla wszystkich wersji systemu operacyjnego do 10.6. Jednak podobnie jak ty nie mogłem znaleźć podstawowych instalatorów dla wersji 10.7 i nowszych. Chyba dlatego, że od wersji 10.7 system operacyjny był dostępny tylko w App Store. Niestety oznacza to, że będziesz mógł pobrać instalator ze sklepu App Store, a jedyny sposób, w jaki wiem o uzyskaniu starszej wersji ze sklepu App Store, to to, że wcześniej „kupiłeś” tę wersję i chcesz ją pobrać ponownie .
user128998

4

Apple „Jak pobrać macOS Sierra” za pośrednictwem Mac App Store

Dla tych, którzy nie mają subskrypcji programistów Apple, Apple udostępnia również oficjalny artykuł pomocy technicznej, Jak pobrać macOS Sierra :

Jeśli nadal potrzebujesz Sierra, wykonaj następujące kroki:

  1. Użyj tego linku, aby otworzyć stronę macOS Sierra w App Store: Pobierz macOS Sierra .
  2. Kliknij przycisk Pobierz na stronie Sierra. Jeśli Twój komputer Mac jest zgodny z Sierra, plik o nazwie Zainstaluj macOS Sierra pobiera się do folderu Aplikacje.
  3. Po zakończeniu pobierania instalator otworzy się automatycznie. Kliknij Kontynuuj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Nie zawiera linku do pobrania dla Sierra, tylko link do strony sklepu z aplikacjami.
Miscreant

Tak, z którego możesz kliknąć przycisk pobierania.
balupton

Zamierzałem napisać, że „to już nie działa”, ponieważ nie działa na moim komputerze iMac Pro. Teraz wypróbowałem go na starszym Macbooku Pro (z zainstalowaną High Sierra) i działa. Dziwne.
Miscreant

To jest cudowne. Spędziłem godzinę biegając po sklepie z aplikacjami i walcząc z bezużytecznym wsparciem Apple'a (zaprojektowanym, aby nikt nie mógł się z Tobą skontaktować), próbując znaleźć sposób na zdobycie Sierra (czego nie chcę, ale potrzebuję aktualizacji FCPX, High Sierra to zbyt duży bałagan, aby rozważyć). Jeśli naprawdę chcesz skontaktować się z kimś w Apple to może pomóc - apple.com/emea/support/itunes/contact.html
Foliovision

3

Przejdź do Purchasedzakładki na komputerze Mac App Store, możesz tam pobrać wcześniej zakupione wersje systemu macOS (nawet jeśli są starsze niż obecnie zainstalowana).


1
Problem polega na tym, że MacBookAir 2013 odmówi pobrania systemu Windows X Lion 2010 z Mac App Store.
esaruoho,

2
cóż, zadziałało dla mnie pobieranie „El Capitan” na moim MacBooku Air 2011, nawet jeśli Sierra miała już zainstalowaną ...
mb21

mb21, proszę zauważyć, że El Capitan został wydany po 2011 roku. Jeśli Twoje urządzenie zostanie wydane w 2012 roku, możesz pobrać OSX, który był wówczas aktualny, tj. Mountain Lion, Mavericks, Yosemite, El Capitan, macOS Sierra. Ale nie możesz pobrać Lion, Snow Leopard itp. Nie to, że Snow Leopard jest dostępny w Mac App Store, ale ykwim.
esaruoho,

@esaruoho wersje systemu macOS wydane przed określonym sprzętem po prostu nie mają sterowników dla tego sprzętu. więc nigdy nie będziesz w stanie uruchomić ich na tym sprzęcie ...
MB21

To zadziałało dla El Capitan - szukałem Sierra, ponieważ błąd PDFKit w High Sierra zepsuł moje aplikacje pdf (np. Skim). Teraz będę musiał używać mojej aplikacji Skim na maszynie wirtualnej z systemem El Capitan - jak smutne, że Apple tak często łamie użytkowników Mac OSX.
rholmes

-1

Rozwiązano dla mnie wylogowanie ze sklepu z aplikacjami, a następnie zalogowanie się, podpisanie nowej umowy użytkownika.

Aplikacje zostały później pobrane normalnie, zarówno el capitan, jak i indywidualni.


-2

ZNALEZIONO TO!

Mam nadzieję, że tego właśnie szukałeś - rok później. Lepiej późno niż wcale.

https://en.wikipedia.org/wiki/OS_X_Mountain_Lion (może również zrobić to samo z innymi wersjami OSX)

Przewiń w dół do wykresu, który zawiera aktualizacje różnic / aktualizacje kombi, a w prawej skrajnej kolumnie znajdują się linki do pobrania każdej z nich.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże!


potrzebujesz jednak aktualnych wersji, nie możesz zainstalować za pomocą prostych aktualizacji, prawda?
Kalamalka Kid

4
ponieważ dmgs dla aktualizacji są w zakresie wielkości <1G, powiedziałbym, że nie - to nie jest kompletny instalator.
chętny

1
Nie, ta odpowiedź nie dotyczy pytania. Linki tutaj służą do częściowych aktualizacji, a nie do pełnych instalatorów.
Basil Bourque
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.