Czy FileVault może wyświetlać okno logowania jako „nazwę i hasło”, a nie „listę użytkowników”?


11

Zwykle Mac OS X pozwala wyświetlać ekran logowania jako listę użytkowników (kliknij, aby wprowadzić hasło) lub dwa pola tekstowe (podajesz nazwę użytkownika i hasło): wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale używam FileVault 2. Tak więc, kiedy po raz pierwszy włączam komputer, wita mnie ekran logowania (z niebieskim tłem).
Jest w porządku, z wyjątkiem jednej rzeczy: to lista użytkowników.
Ale z różnych powodów wolę styl „Nazwa i hasło”.

Czy możliwe jest, aby FileVault wyświetlał monit o podanie nazwy użytkownika i hasła zamiast listy użytkowników?


Sugeruję, abyś tego nie robił ;-) Po pierwsze, uczciwy poszukiwacz musi znać imię właściciela, a po drugie, powinieneś rozważyć ukrycie użytkowników, których chcesz ukryć, jak w tym superużytkowniku
Asmus

1
@ Sumus Mam komunikat o tym, że komputer został zgubiony i znaleziony, więc jestem tam objęty. Oto dlaczego chcę użyć alternatywnego układu: 1) Nie wymaga pracy myszą! 2) Nieco bezpieczniejszy (ktoś, kto próbuje się dostać, musi odgadnąć nazwę użytkownika i hasło).
Nathan Greenstein,

ale można się zalogować tylko za pomocą klawiatury! Możesz skierować strzałkę w dół do użytkownika, do którego chcesz się zalogować, nacisnąć „powrót”, wprowadzić hasło, „powrót” i swoje; możesz nawet wybrać dowolnego użytkownika za pomocą klawiszy strzałek, a następnie przytrzymać „Alt”, naciskając „Return”, aby przejść do monitu o nazwę użytkownika i hasło. Aha i „esc” przywraca cię na wypadek, gdybyś się zastanawiał.
Asmus

1
@Asmus To prawda, ale jest o wiele więcej pracy niż wiązanie nazwy użytkownika, naciśnięcie klawisza Tab, wpisanie hasła i naciśnięcie Enter. Mam świadomość, że normalny sposób jest użyteczny; moje pytanie brzmi, jak ustawić używanie nazwy użytkownika i hasła. Wiem, że jestem wybredna, ale wydaje się, że to podstawowa funkcjonalność, którą powinni obsługiwać ...
Nathan Greenstein,

W moim przypadku jest to po prostu „strzałka w dół”, „powrót”, hasło, „powrót” (jestem na szczycie mojej listy użytkowników); ale jeśli masz wielu użytkowników w twoim systemie, rozumiem twój punkt widzenia. I szczerze mówiąc, nie sądzę, żebym jeszcze był gotów zadzierać z preferencjami FileVault 2. ;-)
Asmus

Odpowiedzi:


4

Cytuję to bezpośrednio z postu w tym wątku w dyskusjach Apple:

To nie jest błąd. W ten sposób budowany jest interfejs użytkownika uwierzytelniania EFI FileVault-2. Gdy komputer Mac uruchamia się po raz pierwszy, EFI-boot przejmuje decyzję, co zrobić. Albo kontynuuje wyświetlanie systemu na typowym ekranie logowania OSX, którym zarządzają preferencje systemowe OSX, albo uruchamia specjalny rozruch EFI, w którym wyświetla ekran odblokowania FV2 z ikonami wyznaczonych kont OSX zatwierdzonych do odblokowania dysk. Po zalogowaniu sekwencja odblokowania EFI przekazuje dane uwierzytelniające, wykonując jedno logowanie.

Przesłałem żądanie interfejsu użytkownika (nie jako błąd), aby móc edytować ekran rozruchowy EFI (spójrz na katalog / usr / standalone / i386 / EfiLoginUI, żadnego nie można edytować za pomocą normalnych aplikacji) lub poprosić o włączenie funkcji, prawdopodobnie w okienku preferencji systemu FV, aby dodać niestandardowy baner.

Na razie nie ma sposobu, aby to zmienić.


Tak, nie rozumiem, że jest to inny interfejs użytkownika. Chcę to zmienić. Mówisz, że to niemożliwe?
Nathan Greenstein,

Tak, przepraszam - reszta jego postu zawiera nieco więcej szczegółów, które mówią, że na razie nie można go zmienić. Sam nie mam włączonej FileVault, więc nie byłem w 100% pewien, co miałeś na myśli, ale cytowana część wyjaśniła mi to. Tak, na razie - wydaje się, że nie ma sposobu, aby to zmienić. Zredagowałem odpowiedź, aby to odzwierciedlić.
Gauzy,

Może interfejs użytkownika uwierzytelniania FV2 może wykonać „Nazwę i hasło”, ale zmiana ustawień systemu po prostu go nie aktualizuje ... Czy próbowałeś sudo touch /System/Library/PrivateFrameworks/EFILogin.framework/Resources/EFIResourceBuilder.bundle/Contents/Resourcespo powyższej zmianie? (Może być konieczne wyłączenie ochrony integralności systemu).
TCB13
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.