Czy aplikacja Zdjęcia na MacOS może synchronizować twarze (lub osoby)? [duplikować]


11

Korzystam z aplikacji Zdjęcia na kilku komputerach Mac i mam włączoną bibliotekę zdjęć iCloud. Jeden z komputerów Mac pobiera również oryginały, inne używają funkcji Optymalizuj pamięć Mac . Ale nie mogę się dowiedzieć, jak synchronizować twarze na urządzeniach.

W artykule Apple Support HT204486 stwierdza:

Zdjęcia pozwalają oznaczać twarze ludzi na zdjęciach, dzięki czemu można łatwo znaleźć przyjaciół. Gdy korzystasz z biblioteki zdjęć iCloud, twarze te są automatycznie aktualizowane na wszystkich urządzeniach.

iCloud nie aktualizuje automatycznie zmian nazw związanych z twarzami ani zawartości albumu fotograficznego Faces w aplikacji Zdjęcia. Możesz oznaczać twarze ludzi imionami na wielu komputerach Mac, ale tagi twarzy i albumy ze zdjęciami Twarze pozostaną unikalne dla każdego komputera.

Teraz przeczytałem to kilka razy, ale tak naprawdę nie mogę zrozumieć, co to właściwie oznacza; pierwszy akapit mówi „jasne, że może być automatycznie aktualizowany na wszystkich urządzeniach”, ale drugi akapit mówi „ale nie aktualizuje zmian”.

Mówiąc prosto: czy to możliwe, czy nie, można mieć takie same twarze na wszystkich moich komputerach Mac? A jeśli tak, jakie jest najlepsze podejście do okresowego przypisywania zdjęć do twarzy / osób?

Zauważ, że widziałem podobne (jednoliniowe) pytanie z odpowiednią odpowiedzią. Ale nie odzwierciedlają tego, co podano w artykule wsparcia.

Aktualizacja 27 września 2016 r .: teraz z macOS Sierra i dołączoną aplikacją Zdjęcia nadal nie jest to możliwe . Oznacza to, że nowa funkcja „Ludzie” jest specyficzna dla urządzenia i nie jest zsynchronizowana z chmurą. I dlatego jest bezużyteczny, jeśli masz wiele urządzeń. Jest także inne pytanie .

Aktualizacja 20 maja 2017 r .: w programie Photos v2.0 (3150.4.120) w systemie macOS 10.12.5 zmieniono nazwę funkcji „Faces” na „People”. Jednak nadal nie jest możliwe synchronizowanie ludzi na komputerach Mac i urządzeniach z systemem iOS.


1
Nie wiem o wielu komputerach Mac, ale wiem, że dane Faces są synchronizowane z urządzeniami iOS (a zatem i iCloud). Chociaż album Twarze nie jest dostępny w Zdjęciach na iOS, możesz wyszukiwać nazwy i uzyskiwać odpowiednie zdjęcia. Może istnieć sposób na odzyskanie tych danych również na innych komputerach Mac.

Odpowiedzi:


5

Kluczową częścią jest tam, gdzie jest napisane: „Te elementy są dostępne tylko na komputerze Mac, na którym je utworzyłeś: Kafelki Twarzy i dane Twarzy”.

Zasadniczo Zdjęcia Apple to kolejna wersja iPhoto, ale z znacznie lepszą synchronizacją. Jednak nie dodali jeszcze synchronizacji do wszystkiego. Chciałbym móc rozpocząć projekt książki w domu i dokończyć go na komputerze w pracy, ale ponieważ podobnie jak twarze, książki nie są jeszcze zsynchronizowane, nie jest to możliwe.

Mamy nadzieję, że zaczną synchronizować resztę danych w następnej wersji lub dwóch.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.