Jak nie importować duplikatów z udostępnionego albumu Zdjęcia


14

Kiedy importuję zdjęcia ze wspólnej biblioteki, albo z mojego albumu rodzinnego, albo albumu udostępnionego innym użytkownikom iOS, są one importowane zgodnie z oczekiwaniami. Nie mogę ich ponownie zaimportować.

Jeśli jednak samodzielnie udostępniasz zdjęcie w udostępnionym albumie (np. Pochodzące z Photos.app na moim komputerze Mac), możesz ponownie zaimportować to zdjęcie ze swojej biblioteki. Powoduje powstanie zduplikowanych zdjęć.

Dzieje się tak w aplikacji Zdjęcia Mac OSX w wersji 1.0.1 (215.65.0).

Wiem, że „duplikat” w definicji technicznej może być niedokładny; importowane zdjęcie w tym przypadku będzie miało inną nazwę pliku i będzie miało niższą rozdzielczość. Ale z funkcjonalnego punktu widzenia JEST duplikatem.

Czy jest jakiś sposób na uniknięcie importowania tych duplikatów, aby od czasu do czasu bezpiecznie wybrać i zaimportować kilka zdjęć ze wspólnej biblioteki, bez konieczności późniejszego czyszczenia duplikatów?

Zauważ, że widziałem podobne starsze pytanie , które dotyczy tylko iPhoto.

Aktualizacja 11 stycznia 2016 r . : Nadal występuje problem z najnowszą wersją programu Photos v1.3 (350.23.0)


1
dobry punkt z technicznym i funkcjonalnym! +1 ode mnie
Ruskes,

Polecam produkt, aby znaleźć i usunąć duplikaty tutaj. apple.stackexchange.com/questions/364610/... Czy to byłaby dla Ciebie odpowiedź?
bmike

Odpowiedzi:


-1
  1. Otwórz aplikację Zdjęcia w OS X jak zwykle.
  2. Rozwiń menu „Zdjęcia” i wybierz „Preferencje”
  3. Na karcie „Ogólne” poszukaj „Importowanie: Kopiuj elementy do biblioteki zdjęć” i odznacz to pole, aby wyłączyć kopiowanie obrazów.
  4. Zamknij Preferencje.

Miłego przyciągania! :)


2
Dziękuję za sugestię @ Scorpion93. Ale czy nie wyłączałoby to całkowicie importowania zdjęć do mojej biblioteki? To nie rozwiązałoby pierwotnego pytania.
Moriarty

-3

Wyszukiwarka duplikatów MacPaw Gemini wydaje się być dobrą aplikacją do tego zadania


Witamy, aby zapytać inaczej! Proszę nie udzielać odpowiedzi w jednym zdaniu. Szukamy odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienie, dlaczego odpowiada na pytanie, a także dlaczego jest to najlepsza odpowiedź. Zobacz Jak odpowiedzieć, aby uzyskać informacje o tym, co stanowi dobrą odpowiedź. - Z recenzji -
fsb

Wątpię, aby służyło to do usuwania duplikatów w systemie plików zamiast w bibliotece.
Sunny Miu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.