Dlaczego nasze iPhone'y wciąż pytają o hasła innych użytkowników?


1

Wszyscy pracownicy naszego klienta mają iPhone'a 6s. Nie współużytkują telefonów i nigdy się z sobą nie korzystali, ale o dziwo, gdy jeden użytkownik próbuje pobrać aplikację ze sklepu App Store, prosi o podanie hasła iCloud zupełnie innej osoby. Jedyne, co współużytkują te telefony, to sieć Wi-Fi i konta pocztowe na serwerze Exchange.

Stało się tak w przypadku dwóch innych telefonów w ramach tego samego pracownika klienta. Jeden z telefonów faktycznie poprosił o zupełnie inne hasło klienta iCloud, mimo że te dwie osoby nigdy się nie spotkały.

Dlaczego tak się dzieje?

Aktualizacja: sam na to odpowiedziałem i zaznaczyłem jako poprawną odpowiedź, ponieważ tak właśnie się działo.


Współdzielą również ten sam serwer pocztowy Exchange. To byłaby jedyna myśl, która połączyła ich wszystkich.
user2924019,

Odpowiedzi:


1

Czy to konfiguracja dla przedsiębiorstw? Jak zarządzane są telefony? MaaS360, OS X Server, ect?

Wygląda na to, że użytkownicy są podłączeni do tego samego identyfikatora App Store i wszyscy mają różne konta iCloud, na które są zalogowani (lub odwrotnie).


IPhone'y są samodzielne, nie są częścią usługi zarządzanej. Każda osoba ma osobne konto iCloud, które samodzielnie utworzyła. Nigdy nie logują się na swoje konta. Dwie osoby, których nigdy nie spotkały, zostały nawet zamówione osobno.
user2924019,

Jeden z użytkowników wspomniał również, że zdarzyło się dwóm osobom w domu, które również nigdy nie dzieliły iPhone'ów. Zdarzyło się to również moim siostrom iPhone'om i jednemu z naszych klientów. To zdarzało się dość często, więc przypuszczałem, że był to powszechny problem.
user2924019,

Właśnie rozmawiałem z innym użytkownikiem, który powiedział, że jej osobisty iPhone prosił o konto córki iCloud, mimo że nigdy go nie używała. Wygląda na to, że ma to związek z udostępnianiem tego samego połączenia internetowego lub sieci WiFi?
user2924019,

1
Kto skonfigurował serwer wymiany?
ZOMGnerd

Dotyczy to osób, które nie znajdują się na serwerze wymiany. Jest to także popularna platforma hostowana. W jaki sposób serwer wymiany może spowodować, że iPhone poprosi o podanie informacji o innych użytkownikach?
user2924019,

-1

Odpowiedź dotyczyła głupiego sposobu, w jaki Apple działa, gdy tworzysz kopię zapasową w iTunes.

Osoba A tworzy kopię zapasową iPhone'a, który ma aplikację o nazwie „Whatsapp”.

Osoba B tworzy kopię zapasową swojego iPhone'a, który również ma tę samą aplikację. (Itunes nie utworzy kopii zapasowej Whatsapp, tak jak Osoba A).

Osoba B później przywraca iPhone'a z własnej kopii zapasowej.

Silly iTunes następnie używa kopii zapasowej Whatsapp osoby A w celu przywrócenia na iPhonie osoby B, co później powoduje wyświetlenie monitu o hasło podczas wykonywania aktualizacji.

Używając tych samych laptopów i komputerów stacjonarnych do tworzenia kopii zapasowych iPhone'ów, przechodząc z iPhone'a 5 na 6, co spowodowało, że ten problem pojawił się wszędzie.

EDYCJA: TAK, to jest 100% tego, co się dzieje, dlatego jest to odpowiedź, nie jestem pewien, dlaczego głosowanie w dół, ale prawdopodobnie od niezadowolonego faceta w komentarzach, który nie podobał mi się, że nazwałam jego cennego iTunes „głupim”. Jeśli masz problem, który miałem w pytaniu, to jest na to odpowiedź.


1
Ta odpowiedź jest zła (tak, wiem, że napisałeś pytanie ... odpowiedź jest nadal błędna). Kiedy „utworzyłeś kopię zapasową” wszystkich swoich urządzeń na tym samym komputerze, podłączyłeś je wszystkie do tego samego konta iTunes i powiedziałeś iTunes, że wszystkie należą do tej samej osoby. Tak się dzieje, gdy klikniesz każdą wyskakującą wiadomość na ekranie bez czytania. „Głupiutki” iTunes po prostu zrobił to, co mu kazałeś.
user9999999,

@drg Odpowiedź jest prawidłowa, ponieważ dokładnie tak się działo. Głupie ITunes za to, że nie wiedzą, że wiele kopii zapasowych było w rzeczywistości z różnych telefonów. W rzeczywistości, dlaczego kiedykolwiek powinna istnieć potrzeba przywracania aplikacji z INNYCH kopii zapasowych. Celem tworzenia kopii zapasowej jest przechwycenie urządzenia dokładnie tak, jak jest, w celu przywrócenia go. Z tego, co pamiętam, to to, że robi to, aby zaoszczędzić kilka MB, nie tworząc kopii zapasowych aplikacji pojawiających się w innych kopiach zapasowych. Ale nadal nie widzi, że była to kopia zapasowa innej osoby. W tym celu nie zalogowaliśmy się do ITunes za pomocą żadnego konta.
user2924019

Nadal nie widzisz, że spowodowałeś problem. iTunes zrobił to, co powiedział, że zamierza zrobić, a nie to, co zakładałeś . Bogate jest to, że najwyraźniej robiłeś to wszystko dla płacącego klienta, który oczekiwał, że będziesz wiedział, co robisz. Zamiast tego spieprzyłeś wszystkie ich telefony.
user9999999

ITunes nie powiedział, że to zrobi? Właśnie to sprawdziłem. Jabłka kiepskiej konstrukcji spieprzyły swoje telefony. To pomieszane z problemami z sygnałem, wyczerpaniem baterii, słabą jakością połączeń, kruchą konstrukcją telefonu, przekonaliśmy ich, by odeszli od iPhone'ów. Większy problem został rozwiązany!
user2924019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.