Czy Macbook Pro może obsługiwać dwa monitory Ultra HD z prędkością 60 klatek na sekundę?


1

Mam na myśli 15-calowy Macbook Pro 2015 z AMD Radeon R9 M370X z 2 GB pamięci GDDR5. Czy może to obsługiwać dwa monitory Ultra HD (3840 x 2160) z prędkością 60 klatek na sekundę? Jeśli tak, czy byłbyś w stanie jednocześnie korzystać z wbudowanego wyświetlacza?

Dla jasności mam na myśli monitory SST (transport jednostrumieniowy), a nie MST (transport wielostrumieniowy).

Będziesz musiał podłączyć każdy monitor do portu Thunderbolt, ponieważ HDMI obsługuje tylko 30 klatek na sekundę. Czy oba porty Thunderbolt w różnych autobusach Thunderbolt, czy są takie same? W tym drugim przypadku przepustowość może być niewystarczająca.

Odpowiedzi:


0

Zgodnie z tym dokumentem https://support.apple.com/en-us/HT204154 MacBook Pro (15-calowy i 17-calowy, początek 2011 r.) I nowsze mają Thunderbolt2 i mogą obsługiwać dwa wyświetlacze piorunów (2560 x 1440).

Zgodnie z tym dokumentem https://support.apple.com/en-us/HT202856 MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 i później) może obsługiwać jeden ekran MST 4K przy częstotliwości 60 Hz.

Możesz uruchomić jeden monitor 4K poza wyświetlaczem Thunderbolt przy 60z, a drugi wyłączyć HDMI przy 30Hz. dwa porty piorunów są połączone. Gdy spróbujesz podłączyć drugi monitor 4K do drugiego portu, przekroczysz przepustowość, a drugi monitor zgaśnie.


Wyjaśniłem pytanie, aby powiedzieć, że mówię o monitorach SST, a nie MST. Czy masz źródło „przekroczysz przepustowość”? A może to z własnego doświadczenia?
Vaddadi Kartick

Wymagana jest 4K @ 60Hz do 16 Gbps. Thunderbolt2 składa się z PCIe2.0 i displayport1.2 w jednym. Przepustowość Thunderbolts 2 wynosi 20 Gb / s. Matematyka ... to zabójca.
ZOMGnerd

Tak, chciałem zapytać: czy istnieje źródło potwierdzające twoje twierdzenie, że oba porty są na tej samej magistrali Thunderbolt? Dzięki za pomoc.
Vaddadi Kartick

Istnieje tylko jeden kontroler piorunów dla MacBooka Pro
ZOMGnerd

A jeden kontroler oznacza tylko jedną magistralę?
Vaddadi Kartick
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.