Jaki format mojego dysku zewnętrznego umożliwia korzystanie z komputerów Mac i Windows?


20

Jak mogę korzystać z zewnętrznego dysku twardego w systemie Mac OS, aby móc modyfikować / edytować pliki w obu systemach operacyjnych: Mac i Windows? Jak go sformatować?


Za pomocą Narzędzia dyskowego mam następujące możliwości: Mac OS rozszerzony z różnymi opcjami w nawiasach i MS-DOS. Którego użyć?
makaed

1
Jeśli chodzi o 32-bitowe dyski do odczytu w systemie Windows XP sformatowane przy użyciu tabeli partycji GUID, Microsoft wydaje się, że nie może. > Czy 32-bitowa wersja systemu Windows XP może odczytywać, zapisywać i uruchamiać się z dysków GPT? >> Nie. Wersja 32-bitowa będzie widzieć tylko Ochronny MBR. Partycja EE nie zostanie zamontowana ani w żaden inny sposób narażona na oprogramowanie. Od msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463525
Alistair McMillan

Odpowiedzi:


21

FAT32 (nazywany MS-DOS (FAT) przez Disk Utility; system plików pierwotnie wydany w 1977 r. I zaktualizowany kilka razy od czasu, wreszcie w 1996 r.) Naprawdę jest jedynym wieloplatformowym systemem plików, który będzie w pełni działał od razu z Windows i Mac OS X.

Uważaj jednak, jeśli używasz Narzędzia dyskowego do sformatowania dysku, powinieneś koniecznie wybrać schemat partycjonowania głównego rekordu rozruchowego (naciśnij przycisk „Opcje ...” poniżej kontrolki „Układ partycji” w okienku partycji). Domyślny schemat partycjonowania GUID nie będzie rozpoznawany przez 32-bitowy system Windows XP i wcześniejsze systemy operacyjne Windows oraz wersje Mac OS X wcześniejsze niż 10.4.

Mac OS X ma obsługę odczytu sformatowanego dysku NTFS dla kilku wersji, ale nadal nie obsługuje zapisu. Istnieje kilka produktów innych firm, które pozwalają Mac OS X na odczyt dysków sformatowanych w systemie NTFS, ale o ile mi wiadomo, te bezpłatne nie są tak dobrze utrzymane, jak te komercyjne. Chciałbym, żeby ktoś powiedział mi inaczej. Od jakiegoś czasu korzystam z http://code.google.com/p/macfuse/, ale o ile wiem, nie był aktualizowany od grudnia 2008 roku.

Tuxera (który opracowuje jeden z komercyjnych sterowników NTFS dla Mac OS X) ma listę darmowych sterowników NTFS, które zostały opracowane z tego samego źródła NTFS-3G, które jest używane przez Linuksa do odczytu dysków NTFS. http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-download/


1
Czy sugerujesz, że możemy dobrze korzystać z partycjonowania GUID w systemie Windows Vista +? (Naprawdę martwię się tylko o Windows 10+)
intcreator

1
@brandaemon Windows Vista i nowsze wersje mogą poprawnie odczytywać / zapisywać urządzenia z partycjami GUID (zwróć uwagę, że tylko Windows 8 i nowsze mogą również uruchamiać się z dysku z partycjami GUID). msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/…
Alistair McMillan

Partycja GPT / GUID + exFAT działa wszędzie (od Windows Vista, MacOS 10.6, po Linux, a nawet iOS i Android) obecnie (2019). Obsługuje duże pliki, jest solidny i nie ma na niego irytujących problemów z uprawnieniami.
gerlos

12

Użycie exFAT byłoby dobrym pomysłem, jeśli na komputerze z systemem Windows jest zainstalowany system Windows Vista lub Windows 7. Jest to „prosty” system plików, który obsługuje pliki o wielkości> 4 Gb i partycje wieloparabajtowe.

Aby zachować zgodność z 32-bitowymi systemami plików, nadal musisz używać MBR, a nie GPT.


10

FAT32 (zwany MS-DOS (FAT) w Narzędziu dyskowym)) to format plików kompatybilny z wieloma urządzeniami, chociaż będziesz mieć maksymalnie 4 GB na jeden plik. Wtyczki dla systemu Mac mogą również obsługiwać woluminy NTFS, co jest bardziej pożądanym rozwiązaniem


6

Moja odpowiedź na podobne pytanie: Najlepszy system plików do udostępniania między OS X a Windows


Jeśli pracujesz wyłącznie z wersją Mac 10.6.6 lub nowszą, wypróbuj exFAT . Natywna obsługa odczytu / zapisu w systemach Windows i OS X oraz brak ograniczeń rozmiaru pliku FAT32. Narzędzie dyskowe z przyjemnością sformatuje Twoje dyski, używając go.

Jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, ponieważ pozwala uniknąć sterowników systemu plików w przestrzeni użytkownika, co sprawia, że ​​jestem trochę niespokojny.

XP i Vista obsługują exFAT z odpowiednimi aktualizacjami: Vista od SP1 i XP z SP2 i aktualizacją KB955704

Również dobra uwaga z powyższych plakatów dotyczących: MBR vs. GPT na systemach 32-bitowych.


5

Jeśli masz do czynienia wyłącznie z Windows XP i nowszymi (XP i 2003 po aktualizacji) oraz OS X 10.6.5, oba systemy będą mogły odczytywać i zapisywać systemy plików exFAT. Nie będzie to wymagało dodatkowego oprogramowania do pracy i poradzi sobie z dużymi rozmiarami plików i pamięci znacznie lepiej niż FAT32.


5

Schemat partycji MBR z woluminem FAT32 (zwanym MS-DOS (FAT) w Narzędziu dyskowym) pozwoli zarówno OS X (10.4 i nowszym), jak i Windows (XP i nowszym) na odczyt i zapis bez dodatkowych sterowników.


2

NTFSjest lepszym systemem plików niż fat32 i jest dobrze obsługiwany przez wiele systemów operacyjnych. OSX ma kilka metod dostępu do odczytu i zapisu NTFS .

Rozwiązaniem typu open source jest instalacja ntfs-3gz Macports i modyfikacja skryptu automatycznego montowania systemu.

dysk można sformatować za pomocą systemu Windows lub ntfsprogs na komputerze Mac.

( operacje na systemie plików zawsze wiążą się z ryzykiem i bardzo prawdopodobne jest, że dużo pracy w wierszu poleceń ).

NTFS jest rodzimym systemem plików Windows. To sterowniki open source działają dość stabilnie i niezawodnie. NTFS będzie działał jak urok, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować wsparcia dla systemu Linux.

jeśli nie czujesz się komfortowo samodzielnie modyfikując system, zawsze znajdziesz płatne oprogramowanie i usługi.

mogę opublikować mój skrypt automatycznego montowania NTFS dla systemu Mac, jeśli nie możesz go znaleźć w Google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.