Moja karta SD nie pojawia się w Finderze


9

Mam kartę SD, którą włożyłem do mojego MacBooka Pro. Następnie pojawił się w wyszukiwarce. Chciałem uzyskać do niego dostęp i przypadkowo przeciągnąłem zamontowaną kartę, a teraz nie ma jej w Finderze.

Wyjęcie karty i włożenie jej ponownie nie pomogło. Jak mogę ponownie znaleźć napęd na kartę SD?


Gdzie pan przypadkowo przeciągnąć ikonę karty SD do ? Edytuj swoje pytanie, aby było bardziej zwięzłe.
IconDaemon,

@IconDaemon, chciałbym wiedzieć. To był rodzaj wypadku, który zacząłem przeciągać, więc natychmiast puściłem: przysięgam, że następująca animacja faktycznie wyglądała tak, jakby urządzenie karty SD poszło w dym, a potem zniknęło.
Repox

Spotlight prawdopodobnie miał już swoją kartę, więc spróbuj wyszukać plik, który znasz na karcie lub nazwę karty. Jeśli przytrzymasz klawisz Command w wynikach Spotlight, powinno to wskazywać ścieżkę do tego, czego szukasz.
Wayfaring Stranger

Odpowiedzi:


12

Na pasku bocznym Findera powinna znajdować się sekcja „Urządzenia”. Kliknij na nazwę komputera i powinieneś zobaczyć kartę SD. Przeciągnij go z powrotem na pasek boczny.


2
Jeśli nie widzisz nazwy komputera, przejdź do Findera / Preferencji / paska bocznego, aby ją włączyć.
Mark-AR

7

Odkryłem, że usunięcie karty SD, a następnie ponowne uruchomienie, a następnie ponowne włożenie karty po całkowitym ponownym uruchomieniu działało dobrze dla mnie.


Uruchomiłem ponownie z włożoną kartą i to działało OK, chociaż wyjąłem ją i włożyłem z powrotem przed ponownym uruchomieniem, aby zobaczyć, czy się pojawi (oczywiście nie).
hBrent

OSTRZEŻENIE, jeśli je usuniesz, możesz uszkodzić dane na karcie SD. Tak mi się przydarzyło poprzednio. Spróbuję zrestartować się, pozostawiając kartę w środku, co rzekomo powinno pozwolić procesowi, który uzyskuje dostęp do karty, wyjść z gracją.
Morozov

4

Upewnij się, że „Pokaż dyski zewnętrzne” jest włączone w Finderze. Oto jak:

Otwórz Finder, kliknij „Finder” na górnym pasku i wybierz preferencje. „Powinno to wyświetlić okno Preferencje Findera. W pierwszej zakładce (Ogólne) upewnij się, że pole „Dyski zewnętrzne” jest zaznaczone. Pod trzecią kartą (pasek boczny) „Pokaż te elementy na pasku bocznym” przewiń w dół do „Urządzenia” i upewnij się, że pole obok „Dyski zewnętrzne” jest zaznaczone (chociaż prawdopodobnie zostało to wybrane przez pierwszą akcję)


4

W moim przypadku nie pojawił się, ponieważ nazwa była pusta. Używam narzędzia dyskowego, aby go nazwać.


3

Uruchomiłem narzędzie dyskowe i uruchomiłem pierwszą pomoc na moim głównym dysku SSD, a karta SD wróciła do istnienia.

Może właśnie miałem szczęście, ale próbowałem tutaj wszystkiego innego i to nie działało.


Tak! To zadziałało dla mnie. Z jakiegoś powodu zajęło mi dziwnie dużo czasu, aby załadować moje dyski do Narzędzia dyskowego, ale to załatwiło sprawę. Dzięki.
Bangkokian

2

Miałem ten sam problem i udało mi się sprawić, aby urządzenie ponownie się pojawiło przez „Force Quitting” Findera. Gdy Finder zrestartował się po wymuszonym zamknięciu, mój dysk ponownie pojawił się na pasku bocznym urządzeń.

Aby wymusić zamknięcie, przytrzymaj klawisze Option + Command + Escape, pojawi się okno dialogowe z listą wszystkich aplikacji, które obecnie uruchomisz, wybierz „Finder” z listy otwartych aplikacji.


Nie najlepszy sposób na ponowne uruchomienie Findera. Ponadto nie naprawiłby OP, ponieważ usunął ikonę paska bocznego, nic więcej.
Tetsujin

0

To jest dziwne, że tylko usunięcie i ponowne włożenie karty nie pozwalają na dostęp do karty ponownie. Ponowne uruchomienie może pomóc. Niepowodzenie tego otwartego narzędzia dyskowego i sprawdzenie, czy włożona karta jest tam rozpoznana. Jeśli tak, powinieneś być w stanie wybrać urządzenie i format, podzielić je na partycje lub zamontować za pomocą Narzędzia dyskowego.

Jeśli nie pojawia się nawet w narzędziu dyskowym, może to oznaczać problem z samą kartą (lub mniej prawdopodobne) problem z gniazdem karty. Jeśli masz inny, możesz spróbować, zrób to. Jeśli nie, być może będziesz musiał zwrócić kartę w celu wymiany gwarancyjnej.


0

Wpadłem dziś na ten problem, ale odpowiedzi nie były do ​​końca jasne.

Według opisu OP przeciągnął ikonę karty SD z paska bocznego w Finderze (w starszym systemie operacyjnym był to animowany dymem i pojawił się również w Docku). Spowoduje to usunięcie z paska bocznego skrótu dostępu do kart SD po ich włożeniu.

Można go ponownie aktywować za pomocą Findera> Preferencje> Pasek boczny i zaznaczając pole obok Dyski zewnętrzne (możesz zauważyć, że w polu jest minus, co wskazuje na usunięcie skrótu z karty SD).

Tak czy inaczej, dostęp do karty nadal można uzyskać za pomocą jej ikony na pulpicie, jeśli skonfigurowano to w preferencjach Findera (karta Ogólne).


-1

To mi się dzisiaj przydarzyło. Może się nie wyświetlać, ponieważ jak mówi quip, ponieważ go teraz wyciągnąłeś, musisz to sprawdzić na urządzeniach, aby na pewno się pojawiło.

Ponadto, ponieważ wyciągnąłeś go bez „wysunięcia”, musisz również ponownie uruchomić komputer.

Moim problemem były te i czytnik kart SD, który czasami miał moc, a czasem nie, więc musiałem powtarzać te rzeczy, dopóki nie otrzymałem potrzebnych plików.


-1

Jak rozwiązałem ten problem, 1. Użyj wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu (wyszukaj kartę SD) 2. Pod folderami zobaczysz kartę SD. 3. otwórz go w wyszukiwarce, otwórz wszystkie dokumenty 4. przeciągnij i upuść kartę SD z wyszukiwania na urządzenie we wszystkich oknach dokumentów.

co powinno pozwolić zobaczyć kartę SD za każdym razem, gdy wkładasz ją do swojego systemu.


Jak szukać karty SD?
Mark

-5

Nic nie działa. To jest rozwiązanie. Podłącz aparat za pomocą kabla, który będzie działał.


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. .. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo”Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy , jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

-1 To nie odpowiada na pytanie, które dotyczy karty pamięci SD, a nie aparatu. (Pytanie nie mówi, że karta SD była używana z aparatem cyfrowym i istnieje wiele zastosowań innych niż kamera dla takich kart.)
Calrion 29.09.16
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.