W jaki sposób mój selfie Stick robi zdjęcia za pomocą * gniazda słuchawkowego *?


42

Właśnie dostałem kij do selfie i łączy się on z moim iPhonem przez gniazdo słuchawkowe.

Kliknięcie przycisku na patyku powoduje wykonanie zdjęcia.

Zastanawiam się, jak to naprawdę działa . Jeśli gniazdo słuchawkowe jest wyjściem, w jaki sposób patyk wysyła sygnał wejściowy i to także, aby zrobić zdjęcie?

Czy gniazdo słuchawkowe ma jakiś „mechanizm” wejściowy, którego używa patyk?

Odpowiedzi:


75

Krótka odpowiedź: selfie stick udaje zestaw słuchawek iPhone'a, a naciśnięcie przycisku na stick jest tak samo jak naciśnięcie przycisku zwiększania lub zmniejszania głośności, który robi zdjęcie. Możesz zrobić to samo ze zwykłymi słuchawkami iPhone'a lub naciskając fizyczny przycisk na iPhonie.


Szczegółowa odpowiedź:

Uwaga: + (ve) i - (ve) odnoszą się odpowiednio do pozytywnych i negatywnych.

W zależności od posiadanego modelu iPhone'a , większość nowoczesnych iPhone'ów, ponieważ iPhone 3GS ma możliwość kontrolowania głośności odtwarzania dźwięku za pomocą zdalnego wbudowanego w kompatybilne słuchawki.

Gniazdo słuchawkowe na typowym urządzeniu muzyka być TS (mono) lub TRS (stereo), co oznacza, że ma ţ punkt IP, R sekcji nia i S sekcji leeve.

Schemat gniazd TS i TRS

Słuchawki są w zasadzie głośnikami i, podobnie jak większość urządzeń elektrycznych, działają na zasadzie obwodu, od + (ve) do - (ve), więc zestaw słuchawkowy stereo to w zasadzie dwa głośniki. Jeden dla każdego lewego i prawego kanału, więc potrzebujesz dwóch przewodów, po jednym dla każdego, i trzeciego, który łączy oba z powrotem z - (ve) strony obwodu. Właśnie dlatego stereofoniczne gniazdo słuchawkowe to TRS (końcówka, pierścień, rękaw).

Sekcja końcowa gniazda słuchawkowego jest zawsze lewym kanałem (lub mono), pierwsza sekcja dzwonka jest prawym kanałem, a sekcja tulei jest połączeniem - (ve), ta tuleja jest - (ve) ważna na później. ..

Już od czasu oryginalnego iPhone'a zawsze znajdował się pilot zdalnego sterowania z prawym wkładem dousznym, a także mikrofon. Umożliwiło to odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym, a także odtwarzanie / wstrzymywanie, pomijanie i przewijanie utworów przez kliknięcie przycisku.

Schemat gniazda TRRS

Aby wdrożyć te dodatkowe funkcje, wymagany był specjalny typ gniazda słuchawkowego, gniazdo TRRS (końcówka, pierścień, pierścień z tuleją), nie jest ono większe niż normalne gniazdo, a naprawdę sprytne jest to, że dodatkowy pierścień znajduje się w sekcji, w której znajduje się rękaw na normalnych słuchawkach.

Powodem tego jest sprytne, że gdy używasz słuchawek typu TRRS na urządzeniu, które jest normalnym odtwarzaczem muzyki, bit mikrofonu po prostu łączy się z - (ve) i jest zasadniczo wyłączony, ale lewy i prawy kanał są połączone normalnie dzięki czemu inteligentne słuchawki iPhone'a staną się normalnymi słuchawkami bez szansy, że mikrofon lub przyciski staną się problemem.

Schemat obok siebie gniazd TRS i TRRS

W każdym razie, wracając do pierwotnego pytania, używając części (dla nie-laików) podstawowej elektroniki, dodatkowej sekcji pierścienia można użyć do wysyłania impulsów elektrycznych, które wysyłają głośność w górę / w dół oraz przyciski odtwarzania i pauzy i mikrofon przez ten kanał.

Od iOS 6 możesz robić zdjęcia za pomocą przycisków zwiększania (i późniejszego) zmniejszania głośności w telefonie iPhone lub słuchawkach. Było to w odpowiedzi na wiele aplikacji fotograficznych innych firm, które pojawiły się, dodając tę ​​funkcję z coraz bardziej sprytnymi sposobami ukrywania tego przed recenzentami Apple App Store.

Zasadniczo kij do selfie udaje parę słuchawek Apple i naciska przyciski zwiększania lub zmniejszania głośności. Prawdopodobnie możesz to sprawdzić, przechodząc do aplikacji Muzyka i naciskając przycisk robienia zdjęć.


1
Dodałem kilka diagramów, aby to trochę wyjaśnić.
nieznana domena

1
Czy skróty + (ve) i - (ve) oznaczają pozytywne i negatywne? Jeśli tak, przepisałbym je jako takie, chyba że są naprawdę rozpowszechnione.
echristopherson

@echristopherson + ve i tym podobne są dość powszechne w matematyce i nauce (szczególnie w fizyce?), ale mogą być nieco żargonowe dla osób spoza STEM.
Schizm

Nie zrobiłem tego w odpowiedzi, nie mogę się martwić edytowaniem go wszędzie. ps Nie jestem projektantem, więc nie jestem w
STEMIE,

4
Pozytywne i negatywne są mylącymi, ponieważ audio nie jest DC. To, co nazywacie „ujemnym”, to po prostu uziemienie (zasadniczo stały poziom napięcia), a „dodatnie” piny przenoszą sygnał, który może się różnić (dodatni lub ujemny) względem masy.
R ..

8

iOS wprowadza funkcję umożliwiającą użytkownikowi zrobienie zdjęcia, naciskając przycisk zwiększania / zmniejszania głośności na pilocie słuchawek. Selfie stick po prostu odtwarza to naciśnięcie przycisku poprzez zwarcie styku 4 (mikrofon) i styku 3 (masa).


@unknowndomain Zawsze używałem środkowego przycisku, aby zrobić zdjęcie?
grg

2
@grgarside, właśnie przetestowałem zrobienie zdjęcia moim iPhonem za pomocą pilota na moich Apple EarPods i zajęło im to tylko przyciski zwiększania / zmniejszania głośności, a nie środkowy przycisk.
user3439894,

Użyłem słuchawek dousznych Apple i tym samym, nie mogę użyć środkowego przycisku.
nieznana domena
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.