Jakie scenariusze korzystają z systemu Mac OS X, który umożliwia uruchamianie aplikacji, gdy nie pozostaną żadne okna dokumentów?


12

Zasadniczo programy na Mac OS X pozostają uruchomione po zamknięciu wszystkich okien dokumentów.

Takie zachowanie zauważyłem w MacVimie, VmWare Fusion, Chrome i wielu innych aplikacjach.

Osobiście uważam to za niepotrzebne i szczerze mówiąc dość denerwujące, chociaż mając pewną liczbę doświadczeń potwierdzających, że moja opinia nie zawsze dominuje w danej grupie docelowej, zakładam, że mógł istnieć powód tej decyzji.

Jakie są scenariusze, w których ta funkcja może być przydatna?

Odpowiedzi:


8

Gdy używasz systemu Windows i otwierasz aplikację, taką jak MS Word lub Adobe Photoshop, otworzy się okno aplikacji z jakimś pustym tłem. Gdy robisz to na komputerze Mac, nie ma tła, po prostu są opcje menu na samym górnym pasku. Powiedzmy, że masz plik otwarty w Photoshopie w systemie Windows i zamknąłeś ten plik, zobaczysz to samo puste okno aplikacji, które widziałeś podczas uruchamiania Photoshopa. Na komputerze Mac zobaczysz menu na górnym pasku, ale znowu, ponieważ nie ma tła, po prostu widzisz pulpit. Tak naprawdę nie ma różnicy w sposobie, w jaki Windows i Mac OS X obsługują aplikacje, inne niż jedna miała widoczne okno, a druga nie.

Korzyści płynące z robienia tego w OS X: Jeśli planujesz pozostawić aplikację otwartą, nie musisz zminimalizować aplikacji tak jak w Windowsie. Wystarczy, że klikniesz na coś innego w tle, co spowoduje, że apliacje przestaną się koncentrować. Aby go zamknąć, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji w doku i wybierz „Wyjdź”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7
Kolejną zaletą jest to, że skraca czas uruchamiania przy następnym otwarciu.
Enrico Susatyo

6

Zaletą tego zachowania jest to, że jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą cieszyć się różnicą między koniecznością uruchomienia całej struktury aplikacji lub po prostu otwarcia nowego dokumentu w już uruchomionej aplikacji.

Możesz ustawić uruchamianie tych aplikacji podczas logowania, jeśli masz wystarczającą ilość pamięci RAM lub po prostu procesor pokey. System pamięci wirtualnej uporządkuje, które strony należy zamienić na dysk, a które mogą pozostać w pamięci RAM.

Tak długo, jak aplikacje powoli wyciekają z pamięci , jest świetnym planem, aby nie zamykać żadnej aplikacji, której możesz użyć ponownie.

To podstawowe dostrajanie wydajności - ponowne wykorzystanie pracy, podział pracy na części, wykonanie pracy zanim użytkownik na nią czeka.


1
Fakt, że dobrze działające aplikacje na komputery Mac nie rzucają dużego płótna, sprawia, że ​​to zachowanie jest silniejsze. Dokument może zajmować cały ekran, ale aplikacje mają złą formę, ponieważ są uruchamiane.
bmike

5

Zasadniczo OSX i Windows mają różne podejścia do okien najwyższego poziomu. W systemie Windows okno zawiera całą instancję aplikacji, w tym pasek menu. W OSX okno zawiera otwarty dokument, co wyjaśnia, dlaczego aplikacja może wyświetlać tylko pasek menu.

Należy pamiętać, że obsługa „pustych” aplikacji zmieni się w najbliższej przyszłości, ponieważ coraz więcej aplikacji jest aktualizowanych dla Lion. Powszechnym zachowaniem jest to, że aplikacje oparte na dokumentach, które nie mają otwartych dokumentów (w przeciwieństwie do rzeczy takich jak Kalkulator) będą informować system operacyjny, że może zamknąć aplikację, gdy żadne dokumenty nie są otwarte. Chodzi o to, że nie będzie potrzeby zarządzania, które aplikacje są otwarte.

Zobacz szczegółową recenzję Lwa Johna Siracusa, aby uzyskać więcej na ten temat.


Łącze Ars Technica do automatycznego zamykania odnosi się do strony, która nie jest autoryzowana do publicznego oglądania.
Graham Perrin,

Zapewniam cię, że jest to link publiczny; Nie mam konta Ars i działa dla mnie. Być może jesteś przekierowywany na stronę prywatną?
David,

Cześć, znajduje się na stronie, link Ars Technica do automatycznego zakończenia odnosi się do developer.apple.com/library/prerelease/mac/documentation/…, który przekierowuje do developer.apple.com/devcenter/ios/unauthorized (nieautoryzowany na podstawie mojego członkostwo, więc sądzę, że nie jest autoryzowany do publicznego oglądania). Moja odpowiedź w pobliżu zawiera link do strony Apple, która, mam nadzieję, jest publiczna. (Błąd Ars Technica, nie twój; masz wyższy głos :)
Graham Perrin

3

Interpretacja

Na podstawie przyjętej odpowiedzi widzę dwa aspekty pytania:

  • czy aplikacja powinna działać bez okien
  • które okna powinny się prezentować podczas działania aplikacji.

Automatyczne i nagłe zakończenie

Zalecana lektura dla każdego użytkownika Lion, który jest zaniepokojony działaniem aplikacji:

Najważniejsze:

… System… jest lepiej przygotowany do pracy. Użytkownicy nie muszą ręcznie zarządzać procesami…

Przestań rzucać!

Jeśli używane są dobrze napisane aplikacje i jeśli użytkownik może złamać nawyk opuszczania aplikacji (nawyk wyuczony z mniej inteligentnych systemów), wówczas:

  • umożliwienie systemowi Lion zarządzania elementami może znacznie poprawić wrażenia użytkownika.

Tak działa wiara - bez polecenia-q - ale wiele raportów użytkowników potwierdza to, co sugeruje Apple.

Klawisz Shift dla okien

Czasami porównywalne do odrzucania okien.

W systemie Mac OS X 10.7 (kompilacja 11A511): bez zmiany globalnych lub specyficznych dla aplikacji ustawień przywracania systemu Windows (funkcja przezroczystego cyklu życia aplikacji (TAL)), aplikacje reagują na różne sposoby na użycie klawisza Shift, zanim aplikacja zostanie uruchomiona.

Przykłady

NeoOffice 3.2.1 Beta Patch 0 respektuje klawisz Shift. Jeśli zapisany plik był otwarty w momencie wyjścia, to klawisz Shift przed uruchomieniem spowoduje wyłączenie przywracania okna do tego pliku. Jeśli dodatkowo wolisz nic podczas uruchamiania (funkcja niezależna od TAL), nic nie dostaniesz.

zrzut ekranu opcji menu w NeoOffice

Wersja zapoznawcza 5.5 (719) szanuje klucz. Jeśli tylko zapisane pliki były otwarte przed wyjściem, to klawisz Shift spowoduje, że Podgląd nie będzie prezentował żadnych okien.

Safari 5.1 (7534.48.3) szanuje klucz. Jeśli preferujesz nowe okna, a pustą stronę, a jeśli przeglądałeś różne strony przed zamknięciem, to klawisz Shift przed uruchomieniem spowoduje wyświetlenie tylko jednego okna, pustej strony.

Terminal 2.2 (297) i TextEdit 1.7 (288) zachowują się w sposób zgodny z Preview i Safari.

Dla każdej aplikacji może obowiązywać inna logika, ale zasadniczo w momencie uruchomienia:

  • Klawisz Shift powinien coś pomijać.

Mail 5.0 (1244.2 / 1244.3) wydaje się ignorować klucz. Jeśli masz wiele okien przeglądarki, okno aktywności i okno na otrzymaną wiadomość: wszystkie zostaną przywrócone. Ta niekonsekwencja pachnie błędnie i powinna być karmiona Apple; Oczekuję, że Mail wyświetli co najmniej jedno okno (przeglądarkę), a nie wszystko.

Wskazówka

Nie zwalniaj klawisza Shift zbyt wcześnie.

Uwaga dodatkowa: wznawianie edycji

Wydania niezapisane przed zamknięciem są zwykle wznawiane jako wydania.

W niektórych środowiskach wydania niezapisane przed zamknięciem nie są wznawiane. Po otwarciu takiego pliku powinieneś stwierdzić, że system (nie ty) zapisał wersję.


Jestem ciekawy ostatniego głosowania w tej sprawie w dół. Komentarz wyborcy pomoże - dzięki.
Graham Perrin

0
  • Aplikacje, których otwarcie zajmuje dużo czasu, mogą być uruchomione w tle, nawet jeśli nie mają otwartych okien
  • Aplikacje bez otwartych dokumentów nie muszą wyświetlać pustego okna zakrywającego ekran
  • Możesz zamknąć ostatnie okno aplikacji i otworzyć nowe bez konieczności zamykania i ponownego otwierania aplikacji
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.