W jaki sposób można przywrócić okna do właściwej przestrzeni podczas otwierania aplikacji?


0

Za każdym razem, gdy otwieram aplikację i przywraca ona otwarte okna, zwykle przywracają one do dowolnego miejsca, które jest aktualnie aktywne, a nie do miejsca, w którym okna pierwotnie znajdowały się przed zamknięciem aplikacji. Na przykład, jeśli mam kilka okien terminala otwartych na różnych przestrzeniach, zamknij Terminal.app i uruchom go ponownie, a następnie okna terminali zostaną ponownie otwarte, ale zrób to na bieżącym miejscu. TextEdit, Xcode, iTunes, Wiadomości, wszystkie aplikacje, z których korzystam, mają ten problem. Jedynym, który ponownie otwiera okna na odpowiednią przestrzeń, jest Finder.

Jest to denerwujące, ponieważ oznacza to, że przy każdym ponownym uruchomieniu komputera ponownie organizuję wszystkie moje przestrzenie. I mam wiele otwartych okien i wszystkie są zorganizowane w sześciu różnych przestrzeniach. Robi się nudny.

Czy jest jakiś trick, hack lub coś, czego mogę użyć, aby to naprawić?

Odpowiedzi:


1

Z twojego pytania nie jest jasne, czy zrobiłeś to, co oczywiste, więc wspomnę o tym na wszelki wypadek. Patrząc na określone miejsce, kliknij prawym przyciskiem myszy (opcja) w ikonę (w doku) aplikacji, którą chcesz „przypiąć” do określonego miejsca. Zostaną wyświetlone dwie opcje, które mówią coś w stylu „ta spacja” lub „dowolna spacja” (przepraszam, nie jestem na komputerze Mac, więc nie mogę być bardziej precyzyjny, ale myślę, że będziesz w stanie zrozumieć Ta metoda)


1
Zdaję sobie sprawę z tej opcji, ale przy prawie każdej aplikacji, której używam, często otwieram okna w kilku różnych przestrzeniach, więc nie jest możliwe, aby przypiąć aplikację do tylko jednego miejsca. Terminal.app jest tego dobrym przykładem. Zwykle mam co najmniej jedno okno terminala na połowie wszystkich moich przestrzeni.
GuyGizmo,

Nie możesz przypiąć więcej niż jednego miejsca na aplikację, chyba że przypiszesz do wszystkich - po prostu niemożliwe.
Tetsujin

0

O ile mi wiadomo, nie ma możliwości „przypięcia” okien aplikacji, aby zostały one przywrócone do różnych przestrzeni w Kontroli misji po zamknięciu / ponownym otwarciu aplikacji w tej samej sesji logowania. Jednak… jeśli podczas wylogowywania zostanie wybrane Ponowne otwieranie okien , okna aplikacji zostaną przywrócone do tych samych poprzednich Przestrzeni podczas ponownego logowania. Korzystam z tego przede wszystkim w przypadku ponownego uruchomienia Safari, gdy mam wiele okien rozmieszczonych w różnych przestrzeniach. Może być mniej żmudne po prostu wylogowanie się i ponowne zalogowanie z tymi oknami umieszczonymi z powrotem tam, gdzie były pierwotnie, niż zrobienie tego ręcznie po zamknięciu / ponownym otwarciu Safari.


Mam bardzo różne doświadczenia z używaniem „Ponownie otwieraj okna podczas ponownego logowania”. Czy kiedykolwiek zostawiasz otwarte okna dla aplikacji innych niż Finder lub Safari? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wszelkiego rodzaju inne okna, w tym okna terminali, okna aplikacji innych firm, dokumenty TextEdit itd., Ponownie otworzyłyby się w całkowicie niewłaściwych dowolnych miejscach. Jest to naprawdę denerwujące i na tyle złe, że nigdy nie korzystam z tej funkcji, ponieważ nigdy nie przywraca mojego pulpitu do poprzedniego stanu.
GuyGizmo,

Tak, okna pozostawione otwarte w różnych przestrzeniach od kilku aplikacji podczas wylogowywania, gdy Ponowne otwieranie okien podczas ponownego logowania jest włączone, przywracaj dobrze przy ponownym logowaniu. Możesz utworzyć nowe konto użytkownika, aby spróbować ustalić, czy problem jest spowodowany przez coś w zwykłej konfiguracji konta, czy też wpływa na inne konta. Ogólnie rzecz biorąc, wiedza, czy problem dotyczy konkretnego użytkownika, czy całego systemu, może pomóc w wyodrębnieniu jego przyczyny.
sjk

@sjk: nie powiedzie się 10.10. Czy jesteś na 10.11? Może to jest kluczowa różnica.
iconoclast
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.