Jak mogę obejrzeć plik AVI na moim iPhonie?


9

Rozumiem, że dołączone aplikacje dla iPhone'a nie obsługują plików AVI. Mam jednak wiele tych plików, które chcę oglądać na swoim iPhonie.

Czy możesz zasugerować usprawniony, automatyczny sposób na zrobienie tego? Nigdy wcześniej nie oglądałem filmów na iPhonie lub iTunes i doceniam odpowiedzi krok po kroku.

Odpowiedzi:


5

Użyj HandBrake, aby łatwo przekonwertować pliki AVI na format zgodny z iPhone'em, a następnie zsynchronizuj te przekonwertowane pliki z iPhonem

Lub wyślij je pocztą e-mail / opublikuj w Posterous , a zostaną one automatycznie przekonwertowane na format możliwy do obejrzenia na iPhonie


Hamulec ręczny ftw ..
Thomas

Hamulec ręczny ftl .. nie działa z wbudowanymi subwooferami MKV +

Cały czas koduję MKV w Handbrake. . . ale nie z sub. Hmmm nie wiedziałem o tym.
Thomas

4

Istnieje wiele aplikacji, które pozwolą iPhone'owi obsługiwać pliki .avi ...

Na początek dostępna jest ulubiona VLC (za darmo) . Otrzymujesz obsługę plików i przyjazny interfejs użytkownika, tak jak zwykle.

Potem jest AcePlayer (2,99 USD), który będzie obsługiwał nawet więcej plików, jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, a ta aplikacja jest bliska mojej ulubionej.

Ale moją ulubioną aplikacją jest CineX-Player (1,99 USD) . Mają tendencję do wykonywania niektórych działań, w których można uzyskać tę aplikację ze zniżką (lub nawet za darmo).

Wszystkimi tymi aplikacjami można łatwo zarządzać za pomocą udostępniania plików iTunes:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wszystkie obsługują wiele plików (w tym twoje .avi), napisy i wszystkie mają ładny i przejrzysty interfejs. Mogę gorąco polecić CineX-Player, ale VLC jest również świetny i jest darmowy!


VLC nie jest już dostępne w AppStore
cześć,

Sprawdzam teraz, 30 lipca, jest dostępny w AppStore @ Shellothere. (:
Neeku,

VLC był w stanie odtwarzać moje AVI na iPadzie. 28 lutego 2016 r.
boulder_ruby

1

Quicktime też to zrobi: PlikZapisz jako, a następnie wybierz iPhone z listy formatów.


Genialnie, mój odtwarzacz QuickTime miał opcję Plik> Opcja eksportu
David d C e Freitas

0

Istnieje wiele aplikacji, które to obsługują. Najlepsze, co znalazłem, to yxplayer w sklepie z aplikacjami lub yxflash z Cydii (to samo za darmo, ale wymaga jailbreak) - dobra kompatybilność, szybka z zawartością inną niż HD itp. Możesz przenosić pliki za pomocą iTunes lub dowolny program, który umożliwia dostęp do systemu plików, taki jak iPhoneBrowser , a następnie oglądaj je bez potrzeby żadnych konwersji.

Konwersja nie jest dobrą opcją:

 • Wolno (często około 2/3 długości filmu, więc musisz planować z wyprzedzeniem)
 • Strata (stracisz jakość)
 • Większe pliki (zwykle)
 • Ogólnie ból w dupie

Jeśli musisz przekonwertować, HandBrake (jak sugeruje zaakceptowana odpowiedź) jest dobry, ale nie obsługuje wszystkich formatów - xvid4psp z mojego doświadczenia jest nieco lepszy.

Jeśli chcesz przekonwertować pliki MKV z osadzonymi napisami ASS / SSA (po spędzeniu> 5 godzin na poszukiwaniu programu, który by na to działał), wersja 4 xvid4psp (nie działa na Win7 x64) jest jedynym programem, który to zrobi to. Wersje v5 / v6 programów xvid4psp, HandBrake itp. itp. nie będą działać.


Jak mogę zaimportować niekompatybilne pliki wideo do iTunes i przenieść je na mój iPhone? Za każdym razem, gdy próbuję upuścić plik avi do iTunes, pojawia się kursor myszy „zabroniony”.
Martin

@Martin - Gdy pojawi się yxplayer, przejdź do iTunes, przejdź do iPhone / iPad na lewym drzewie i wybierz kartę „Aplikacje” od góry. Przewiń nieco w dół do „Udostępniania plików” (pod nim bezpośrednio „Dokumenty”) i kliknij „yxplayer” z listy aplikacji. Następnie możesz przesyłać dokumenty ze swojego komputera (chociaż musisz użyć innego narzędzia do przesyłania folderów). Tak, nie jest to taka wykrywalna funkcja, ale Apple nie lubi rzeczy, które nie są Apple.

W zakładce Aplikacje nie ma sekcji „Udostępnianie plików”. Czy iPhone musi być za to złamany w więzieniu?
Martin

1
@Martin - Nie, to nie musi być jailbreak. Obraz mówi 1000 słów; Zrobiłem przewodnik: nv3wrg.blu.livefilestore.com/…

Dziękuję bardzo, Robert (+1 za samouczek). Teraz wiem, dlaczego nie widzę sekcji udostępniania plików. W chwili, gdy pytałem wcześniej, aplikacja nie została jeszcze zainstalowana, a jedynie downloadad. Kiedy próbowałem go zainstalować, musiałem zmierzyć się z faktem, że nie można go zainstalować na iPodzie touch. Wstydź się. IPhone jest zamówiony i na pewno wypróbuję tę aplikację.
Martin

0

Jestem wielkim fanem Flex: odtwarzacz na iPad, iPhone (3GS i nowszy) i iPod touch (3. generacji i nowszy).

flex: odtwarzacz odtworzy plik AVI bez konwersji . Musisz po prostu przesłać plik.

Flex player

Aby przesłać plik AVI, możesz użyć udostępniania plików iTunes .

Udostępnianie plików iTunes

Pamiętaj, że w zależności od urządzenia możesz się zacinać, jeśli wideo jest w jakości HD. Jednak iPhone 4 i nowsze wersje powinny być w stanie poradzić sobie z zawartością 720p.


0

Buzzplayer ze sklepu App Store odtwarza pliki AVI, a nawet osadza napisy srt.


1
Czy możesz podać link do aplikacji wymienionej w odpowiedzi?
Cajunluke

0

Sugeruję VLC na iOS . AVI jest „kontenerem” dla wielu różnych formatów wideo (kodeków). VLC może być dobrą przeglądarką dla wielu różnych formatów wideo obsługiwanych przez AVI. Podczas uruchamiania VLC po raz pierwszy ma dobrego kreatora, który mówi ci, co robić krok po kroku.

Oto krótki krok po kroku:

 1. Pobierz VLC na iOS z Appstore na iPhone'a
 2. Podłącz telefon do komputera
 3. Otwórz iTunes na swoim komputerze
 4. Wybierz ikonę iPhone'a
 5. Wybierz Aplikacje Przewiń w dół do Udostępnianie plików
 6. Wybierz VLC
 7. W Dokumentach VLC kliknij Dodaj ... i prześlij plik AVI
 8. Otwórz VLC na swoim iPhonie
 9. Wybierz wszystkie pliki
 10. Kliknij plik AVI
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.