Wifi upuszcza Macbooka Pro 13in Retina na początku 2015 roku


46

Próbowałem wszystkiego, co mogłem wymyślić. Resetowanie routera, zmiana numeru kanału i pasma.

Połączenie internetowe jest w porządku, a następnie zawiesza się przez minutę lub 2, a następnie wraca do normy.

Ikona Wi-Fi pozostaje połączona i mam zainstalowaną najnowszą aktualizację 10.10.4. Na początku myślałem, że to błąd DNS w Yosemite, i grałem z ustawieniami, takimi jak zmiana dostawcy DNS, zmiana IPV6 tylko na IPV4 itp.

Wkurza mnie. Czy ktoś miał podobny problem? Sprawdziłem otoczenie za pomocą skanerów Wi-Fi i wybrałem najlepszy dostępny kanał.

 1. Jedną rzecz, którą zauważyłem, wydaje się być znacznie bardziej niezawodny na 5GHz w porównaniu do 2.4Ghz
 2. Wydaje się, że wpływa to na mój Macbook Pro Retina 13in na początku 2015 roku o wiele bardziej niż inne urządzenia w sieci.
 3. Korzystam z Virginmedia Superhub 1.

1
Sprawdź, czy możesz przekonać Virgin do udostępnienia hubu v2; są nieco lepsze niż v1. BTW, afaik, Virgin w ogóle nie mają jeszcze możliwości IPv6.
Tetsujin,

Żeby to wyjaśnić, tracisz WiFi, ale modem / router jest nadal podłączony? patrząc na światła na routerze.
Ruskes,

Mam, jeśli nie to samo, więc bardzo podobny problem. Używam kapsuły czasu 1 TB podłączonej do modemu ISP jako punktu dostępu Wi-Fi.
Thorbjørn Ravn Andersen

1
Ten sam problem tutaj, na MacBooku Pro El Cap 2015 10.11.3. Wi-Fi pozostaje podłączone, ale powoduje znaczną utratę pakietów. Ponieważ dzieje się tak po podłączeniu do iPhone'a za pośrednictwem osobistego punktu dostępowego z działającym połączeniem internetowym, nie jest to problem z routerem. Przekroczenia czasu podczas pingowania lokalnego adresu IP iPhone'a ujawniają, że problem dotyczy warstwy transportowej 802.11.
malhal

Odpowiedzi:


26

Miałem podobny problem z 10.10.3, który nie został naprawiony, gdy zaktualizowałem do 10.10.4. Wiele, wiele rzeczy zostało wypróbowanych, zanim udało mi się niezawodnie pozostawać w kontakcie z Wi-Fi, jednak usunięcie plików PLIST w sieci wydaje się być tym, co w końcu to zrobiło.

Poprawka:

 • Wyłącz WiFi
 • Otwórz Finder
 • Naciśnij, Cmd+Shft+Gaby przejść do folderu/Library/Preferences/SystemConfiguration/
 • Usuń (lub przenieś) następujące pliki:
  • com.apple.airport.preferences.plist
  • NetworkInterfaces.plist
  • preferences.plist
 • Zrestartuj swój komputer
 • Ponownie włącz WiFi

Inne rzeczy, które próbowałem:

 • Resetowanie PRAM
 • Resetowanie SMC
 • Używane Onyx do jasnych skrytek, skrypty uruchamiania aktualizacji itp
 • Wyłączono AirDrop , używając terminalu do uruchomieniasudo ifconfig awdl0 down
 • Narzędzie Kext do resetowania uprawnień do kext, a następnie ...
 • Narzędzie dyskowe do weryfikacji / poprawiania uprawnień.
  • W moim przypadku znaleziono błędy i musiałem ...
  • Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (naciśnij Cmd + R jako dźwięk rozruchowy, przytrzymaj, aż zobaczysz logo Apple ), użyj Narzędzia dyskowego , jednak nie wykryto błędów
  • Wyłączony FileVault , czekał na zakończenie deszyfrowania
  • Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania , użyj Narzędzia dyskowego , niektóre błędy zostały wówczas naprawione return value 8i powiedziano mi, że muszę wykonać kopię zapasową, sformatować i przywrócić na dysk.
  • Naprawa Ran Disk Utility ponownie i nie wykryto żadnych błędów (następnie ponownie uruchomiłem to dla pewności)
  • Uruchomiono ponownie i Narzędzie dyskowe nie znalazło błędów.
  • Nadal miałem Wi-Fi rozłącza się ...
 • Usunięto pliki Plist AirPort (poprawka powyżej), a WiFi jest stabilne.

Czy wiesz, dlaczego te trzy pliki zostały usunięte?
Thorbjørn Ravn Andersen

2
Wygląda na to, że dla mnie pracowało. Mocno!
dsp_099

1
Pracowałem też dla mnie, usuwając pliki preferencji. Mam nadzieję, że ktoś w Apple zobaczy ten post!
Dan J

1
Pracowałem też dla mnie. Dzięki temu naprawdę przyspieszyłem korzystanie z przeglądarki.
jjnevis

1
UDATE: W rzeczywistości problem zaczął się od nowa, więc tylko tymczasowa poprawka.
jjnevis

10

Zerwanie i utrata połączenia Wi-Fi to dwie całkowicie odrębne rzeczy.

Jeśli przestanie działać Wi-Fi, utracisz łączność ze wszystkim w sieci. Jeśli Twój Internet spadnie, stracisz tylko połączenie ze światem zewnętrznym, Twoja sieć wewnętrzna jest nadal dobra.

Poniżej znajduje się ogólny obraz sieci domowej z Intenet.

Sieć domowa

(Używany tutaj modem kablowy może być również routerem DSL, połączeniem światłowodowym lub innym szybkim połączeniem, to wyjaśnienie nie ogranicza się do modemów kablowych)

Jeśli połączenie między modemem kablowym a Internetem zostanie przerwane, nadal będziesz mógł komunikować się ze wszystkimi innymi urządzeniami w samej sieci. Na przykład nadal można wydrukować dokument lub przesyłać strumieniowo muzykę do konsoli rozrywki z biblioteki iTunes na komputerze.

Najpierw ustalmy, czy jest to Wi-Fi, czy Internet.

Uzyskaj swój adres IP i adres IP routera. W obszarze Ustawienia -> Sieć zobaczysz swój adres IP i router. (Używam tutaj Ethernetu, ale dokładnie tak samo jest z Wi-Fi)

Ustawienia sieci

W takim przypadku adres IP mojego routera to 192.168.10.1

Testowanie połączenia Wi-Fi.

Jeśli Twoje Wi-Fi spadnie, najpierw będzie wyglądało na odłączone (czerwona lub żółta kropka), tak jak moje na zdjęciu. Możesz także spróbować pingować router.

W terminalu wpisz następujące polecenie:

ping -c 5 <your router IP>
ping -c 5 192.168.10.1  <-------- Example using my IP

Powinieneś zobaczyć wyniki, które wyglądają jak (górna połowa) zdjęcia poniżej. Jeśli się nie powiedzie, będzie wyglądać jak dolna połowa z błędem „Limit czasu żądania”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli się powiedzie, twoja sieć działa. Jeśli nie, oznacza to problem z adapterem Wi-Fi lub samym modemem / routerem

Jeśli działa, spróbuj pingować Google lub jeden z publicznych serwerów DNS. Wpisz następujące dane w Terminalu:

ping -c 5 www.google.com  <----- This should work, but if DNS is failing, try the next line
ping -c 5 4.4.4.4 <------ If you can't hit this, your connection to the internet is failing

Jeśli teraz zawiedzie, oznacza to, że Twój Internet nie działa, a to będzie wymagać połączenia z usługodawcą.

Inną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest podłączenie kabla Ethernet bezpośrednio do routera / modemu i wyłączenie Wi-Fi. Jeśli przestaniesz korzystać z usługi, będziemy wiedzieć, że masz problem z Wi-Fi. Nadal może to być komputer lub router / modem, ale będziemy wiedzieć, co działa, a co nie.

Jak możemy stwierdzić, czy jest to problem Wi-Fi z routerem / modemem lub z komputerem iMac?

To jest miejsce, w którym wchodzi inne urządzenie. Jeśli masz iPhone'a, inny komputer lub tablet, sprawdź, czy masz połączenie, gdy połączenie z komputerem spadnie.

 • Jeśli nie, to jest to router / modem. Czas na połączenie z usługodawcą
 • Jeśli tak, to prawdopodobnie jest to twój komputer. Więcej diagnostyki i sprawdzania ustawień, ale czas na umówienie spotkania z serwisem Apple.

9

Ten sam problem z dostępem do sieci Wi-Fi pojawia się od czasu uaktualnienia do Yosemite na moim MacBooku Pro 13 "z wyświetlaczem Retina (początek 2014 r.). Po przeczytaniu wielu dyskusji odpowiedzią na to pytanie było użycie polecenia terminalu:

sudo ifconfig awdl0 down

Wyłączając AirDrop, którego nigdy nie używam połączenia Wi-Fi na moim Virgin Media SuperHub 2 wydaje się być stabilny. Problem nie dotyczy wszystkich innych urządzeń, iPhone'ów, iPadów itp. Uważam, że Yosemite ma coś wspólnego ze sposobem zarządzania Wi-Fi, który powoduje ten problem. Mam nadzieję, że El Capitan będzie miał do tego inny / rozwiązany fragment kodu.


Ponieważ AirDrop dzieli interfejs WiFi, na pewno brzmi prawdopodobne, że może to zniszczyć prawdziwe połączenie WiFi.
malhal

I dla mnie to działało jak urok! Dzięki! Wreszcie normalny ping i prędkość!
imike

4

Ok, doszłam do sedna tego. To był mój router. Uaktualniłem teraz z Virginmedia Superhub VMDG480 do najnowszego Superhub 2ac. Minęło już ponad tydzień i połączenie jest solidne, więc odpowiadam na to osobiście.

Ich najnowszy zestaw ma jednocześnie 2,4 Ghz i 5 Ghz, co, jak sądzę, zaowocowało ogólnie solidniejszym połączeniem. Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie trzy telefony, serwer multimediów, 3 komputery, dwa tablety, drukarka i Xbox, po prostu nie sądzę, że zestaw z 2010 roku mógłby go zhakować. Nie wspominając już o bardzo zatłoczonym paśmie 2,4 Ghz w mojej okolicy.

Myślę, że powodem, dla którego wydawało się, że wpłynęło to bardziej na mój MacBook niż na innych urządzeniach, jest to, że po przetestowaniu na innych urządzeniach odbiór Wi-Fi nie wydaje się tak wrażliwy jak na innych urządzeniach, co oznacza, że ​​porzucił połączenie znacznie bardziej niż urządzenia jednocześnie zasięg. Na marginesie, mój Galaxy Tab 8.4 Pro wydaje się mieć bardzo solidny odbiór Wi-Fi w porównaniu z komputerem Mac.


Nie sądzę, że jest to problem z połączeniem Wi-Fi, ale z tablicami routingu.
Thorbjørn Ravn Andersen

Dziękuję za tę sugestię. Miałem trwałe przerwy i spowolnienia na 5 GHz, a nie na 2,4 GHz. Kiedy sprawdziłem status połączenia na moim komputerze Mac, zobaczyłem, że sygnał 5 GHz miał jedynie 10-19 dB SNR i działał z bardzo niską prędkością (13-27 Mb / s, MCS 0/1), podczas gdy sygnał 24 GHz był silniejszy i szybciej. Okazuje się, że mój router (BT Home Hub 4) z jakiegoś powodu ma słaby sygnał 5 GHz (to tylko przez jedną ścianę). Używam osobnych identyfikatorów SSID dla A i B, ale myślę, że teraz połączę je i pozwolę klientom wybrać 5 GHz automatycznie, tylko gdy sygnał jest silniejszy niż 2,4 GHz.
qris

3

Ach, też mam ten problem. Muszę jednak powiedzieć, że kiedy kupiłem nowy router i zrobiłem SuperHub w modemie, wtedy właśnie działa on najbardziej. Nadal dostaję internet, a potem wszyscy. W rzeczywistości jest jeden dowód. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Okno terminala powyżej pinguje google, a poniższe pinguje router, który kupiłem i podłączyłem do SuperHub (teraz działa jako modem). W momencie zrzutu ekranu Internet był wyłączony. Inny komputer podłączony do tego samego routera, internet był włączony i nie doświadczył żadnego spadku internetu. Co jest bardzo dziwne. Ale powiedziawszy to, otrzymanie routera i stworzenie SuperHuba sprawiło, że mam Internet 4 na 5 razy, w przeciwieństwie do 1 na 5 razy, gdy jestem podłączony bezpośrednio do sieci bezprzewodowej SuperHub (2 lub 5 GHz).

Tutaj zobaczysz, że internet nagle postanowił wrócić, podczas gdy odpowiedzi z routera poniżej nadal były spójne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dzieje się tak tylko na MacBooku Pro, a nie na żadnym innym systemie w sieci (iMac). Wciąż puzzle.

Mam jeszcze spróbować zresetować SMC itp. Ale jako dobre rozwiązanie zaleciłbym zakup routera i używanie SuperHub 2 w trybie modemu - jeśli nadal masz problemy, tj. - Zasadniczo, sprawiłem, że SuperHub 2 działa w trybie modemu (który przełącza funkcję routingu i czyni go tylko modemem kablowym). I dostałem inny router do wykonania zadania, dostarczając potrzebny sygnał bezprzewodowy


Ach, OP, nie zdawałem sobie sprawy, że masz już działające rozwiązanie. W każdym razie odejdzie ze stanowiska, jeśli inni mają problemy. Mówię to, ponieważ twoje rozwiązanie nie zadziałało w moim przypadku.
user54287,

Trudno jest znaleźć odpowiedź w swoim poście (a zrzuty ekranu też tak naprawdę nie pomagają), czy możesz spróbować bardziej szczegółowo opisać swoje rozwiązanie?
nohillside

Wyjaśniałem problem, który miałem, i proces, który pomógł go złagodzić. Zasadniczo sprawiłem, że SuperHub 2 działa w trybie modemu (który przełącza funkcję routingu i czyni go modemem kablowym). I dostałem inny router do wykonania zadania, dostarczając potrzebny sygnał bezprzewodowy. Mam nadzieję, że to wyjaśnia to lepiej.
user54287

Czy potrafisz zastosować to bezpośrednio w odpowiedzi? Komentarze zwykle są usuwane wcześniej lub później.
nohillside

1
Ach! Myślałem, że tak zrobiłem w ostatnim akapicie - kursywą. Ale zrobi to, co sugerowano.
user54287

1

To samo dzieje się ze mną! Nie wiem jednak, jak trwale rozwiązać ten problem, ale uważam, że wyłączenie Wi-Fi rozwiąże problem. Jest to jednak tylko tymczasowe, ponieważ zawsze wydaje się, że porzuca Wifi raz na jakiś czas.


1
Czy używasz myszy Logitech?
Chris J Allen,

nie ma bezprzewodowej myszy mobilnej Microsoft. Używam jednak tego samego laptopa. Macbook Pro 13-calowy model z wyświetlaczem Retina z 2015 r.
Jeremy

1

Miałem ten sam problem. Wydawało mi się, że zadziałało usunięcie wszystkich sieci Wi-Fi, które zapisałem w moim systemie z listy „Preferowane sieci” w ustawieniach, sieci, Wi-Fi, zaawansowanym. Potem po prostu ponownie dołączałem do sieci, której potrzebowałem ponownie.


0

Wypróbowałem wszystkie rozwiązania tutaj i nic nie naprawiło utraty WiFi.

Rozwiązaniem, które zadziałało dla mnie, było kupienie kabla WiFi, jak czytam w tym poście: http://warrantyvoidifremoved.blogspot.com/2014/01/repairing-intermittent-wifiwireless-on.html

Byłem całkiem pewien, że problemem jest kabel, ponieważ próbowałem obejścia tego problemu w celu „ochrony” kabla. Położyłem dwie monety po obu stronach kabla, aby kabel nie zetknął się z pokrywą przycisków komputera Macbook ... A po kilku próbach WiFi przestało działać. Właśnie dlatego byłem całkiem pewien, że kabel nie jest OK. Wziąłem zdjęcie macbooka i monet, aby zapamiętać!

spróbuj naprawić problemy z przewodem WiFi za pomocą dwóch monet

Tak poza tym. Kupiłem ten kabel za około 14 € tutaj: https://www.ebay.es/itm/Macbook-Pro-A1286-2011-2012-821-1311-A-Wifi-Bluetooth-Airport-Card-Cable-New/ 172242614579? SsPageName = STRK% 3AMEBIDX% 3AIT & _trksid = p2060353.m2749.l2649

W moim MacBooku Pro na początku 2011 r. 15 "kabel bardzo łatwo było wymienić. Brak pomysłu w innych modelach ... Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.