Jaka jest prędkość transferu AirDrop?


18

Próbowałem wczoraj przesłać plik 4 GB i wydaje się, że zajmuje to tak dużo czasu. Czy ktoś zna prędkość transferu?

Pomóc może stwierdzenie, że używam zeszłorocznego AirPort Extreme.

EDYCJA: Dwa lata później zastanawiam się: co powiesz na 802.11ac? Jeśli laptopy obsługują standard 802.11ac, ale router nie, jaka będzie prędkość?


1
Nie jest jasne, w jaki sposób przydzielana jest przepustowość AirDrop lub czy obecność połączenia Wi-Fi zmieni przepustowość. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby przetestować i obserwować użycie dysku do pośredniego pomiaru przepustowości :-) Wyślę, gdy będę miał jakieś liczby.
bmike

Prędkości są do tej pory ograniczone przez prędkość zapisu odbieranego dysku twardego. To jest naprawdę szybkie. Sprawy zwalniają, gdy wychodzisz poza zasięg, a inne komputery Mac wkraczają, aby pomóc w siatkowym przenoszeniu plików.
bmike

Czy kopiowanie przez AirDrop będzie tak szybkie, jak powiedzenie kopiowania przez zewnętrzny dysk twardy w FireWire / USB?
Enrico Susatyo,

Odpowiedzi:


20

AirDrop działa poza wszelkimi sieciami WiFi w pobliżu i nie potrzebuje stacji bazowej. To jest jak sieć kratowa, w której wszystkie urządzenia po prostu rozmawiają między sobą. Jeśli nic więcej nie „dzieli” drogi - dostajesz pełną prędkość. Im dalej jesteś lub im więcej zakłóceń, tym wolniej się robi. AirDrop będzie działał, przesyłając dane z komputera Mac na komputer Mac, dzięki czemu plik będzie tam (choć wolniejszy), jeśli będzie musiał przeskoczyć raz lub dwa razy po drodze.

Biorąc to pod uwagę, w przypadku dwóch bliskich maszyn prędkość transferu powinna być maksymalną prędkością bezprzewodową między dwoma urządzeniami. Dyski twarde są prawie zawsze szybsze w czytaniu i zapisywaniu niż prędkości WiFi, więc łącze radiowe jest zazwyczaj najwolniejsze.

Wszystko to jest jednak tylko teoretyczne. Możesz sprawdzić swoją rzeczywistą prędkość, otwierając Aplikacje> Narzędzia> Monitor aktywności

Kliknij kartę Sieć na dole i powinieneś zobaczyć statystyki dotyczące szybkości wysyłania i odbierania danych. Odłącz od stacji bazowych WiFi, aby AirDrop mógł uzyskać cały sprzęt, jeśli chcesz najszybszych transferów - pozostaw włączony, jeśli potrzebujesz Internetu, upuszczając tak duży plik.

Statystyka sieci w monitorze aktywności


Próbowałeś tego przy włączonym AirDrop, ale nie masz połączenia WiFi? W tym przypadku interesująca byłaby komenda netstat, aby zobaczyć, jak system Mac OS widzi połączenie zrzutu na stosie sieciowym.
bmike

Co chcesz zobaczyć w raporcie Netstat? Mogę opublikować listę, jeśli jesteś zainteresowany.
Nate Bird

czy możesz opublikować dane otrzymane / wysłane / s? Czy będzie to miało wpływ, jeśli zmierzę to podczas przeglądania Internetu lub wykonywania innych zadań?
Enrico Susatyo

1
AirDrop użyje tylko połączenia peer-to-peer, jeśli jesteś podłączony do punktu dostępowego, może to znacznie spowolnić transfer. Najlepszym sposobem jest prowadzony kabel ethernet pomiędzy urządzeniami 2. W ten sposób mogę uzyskać prędkość transferu ~ 12 MB / s.
Raymond

Gigabitowy interfejs sieciowy ma przepustowość około 100 megabajtów na sekundę. Dlatego w przypadku dysków innych niż SSD wąskim gardłem jest dysk (i narzut systemu plików).
Thorbjørn Ravn Andersen

5

Właśnie przetestowałem teorię szybszych prędkości AirDrop między komputerami w różnych sieciach i to prawda. Różnica prędkości wynosiła od 1 MB / s do ok. 5 MB / s. Tak więc wzrost o 500%. Zauważyłem, że transfer o wielkości 8,58 GB wzrósł z oczekiwanych 2,5 godziny do około 33 minut.

Podczas przesyłania plików należy znajdować się w różnych sieciach lub wcale.


1
Sposób na odłączenie się od sieci: biasedbit.com/speed-up-airdrop - podsumowanie: bieg/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport -z
Ken Arnold

3

Zauważyłem różne prędkości między moimi laptopami (Macbook Pro 13 '2010 i Macbook Pro 13' 2011). Czasami prędkość jest dość duża, a czasem strasznie niska.

Podejrzewam, że jeśli dwa komputery są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej, prędkość jest niska (ponieważ pliki przemieszczają się przez mój pogardliwy router).

Z drugiej strony, jeśli Macbooki Pro nie są podłączone do tej samej sieci, transfer wydaje się być znacznie szybszy.

Nie przetestowałem tego dokładnie, więc potrzebowalibyśmy potwierdzenia.


2

Właśnie przetestowałem z moim komputerem MacBook Pro i moim. Okazało się, że jest około 30 razy szybszy. Jeśli podłączysz się do sieci, wysyła dane przez router. Odłącz oba komputery od wszystkich sieci i przekonaj się sam.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.