Jak uniknąć paniki jądra podczas instalacji Lion na dysku USB?


2

Pobrałem Lion z Mac App Store i próbowałem zainstalować go na dysku flash USB o pojemności 32 GB. Chcę móc uruchomić komputer Mac z tego dysku, aby korzystać z Lion i przetestować niektóre rzeczy, zanim zaktualizuję główny dysk twardy komputera Mac.

Sformatowałem dysk (mapę partycji GUID) zgodnie z instrukcjami Lion Installer i byłem w stanie wybrać go jako cel instalacji. Po trzech osobnych próbach instalator zaczyna instalować pliki i przechodzi około 2/3, zanim zostanie przerwany przez panikę jądra.

Miałem otwarte okno dziennika instalatora, ale nie pojawiło się tam nic ciekawego / niezwykłego. Po ponownym uruchomieniu jestem w stanie wyświetlić go /private/var/log/install.logna dysku docelowym, ostatni komunikat to po prostu komunikat o stanie wyodrębnienia pakietu. Plik nie zawiera ostrzeżeń ani błędów.

Ostatni wiersz dziennika instalacji to:

Jul 31 17:02:54 brs-macbook-pro OSInstaller[358]: PackageKit: Extracting file://localhost/Volumes/Mac%20OS%20X%20Install%20DVD/Packages/German.pkg (destination=/Volumes/Skunkworks/.OSInstallSandbox-tmp/Root, uid=0)

Poprzednie wiersze są mniej więcej takie same.

Dysk to zupełnie nowy dysk SanDisk Cruzer 32 GB.

Uwaga: NIE próbuję utworzyć rozruchowego dysku instalatora. Chcę użyć dysku do uruchomienia systemu Lion, zalogowania się i korzystania z komputera.

Jakieś pomysły, dlaczego może się nie udać i jak to naprawić?


Czy paniki są tego samego typu i mają ten sam ślad stosu? Czy możesz spróbować zainstalować na partycji HD, a następnie użyć Narzędzia dyskowego, aby upuścić końcowy obraz na dysk USB?
bmike

@bike Czy wiesz, gdzie znaleźć zrzut paniki, biorąc pod uwagę, że zostałem uruchomiony w instalatorze Lion?
benzado

Console.app - przycisk pokaż / ukryj dzienniki wyświetla lewy panel boczny. Powinny być w / Library / Logs
bmike

@benzado na wuala.com/grahamperrin/public/2011/07/24/d/?mode=gallery ignorując większość plików (niezwiązanych) przykład 2011-07-24 21.39.29 Installer Log.txtz 47 wystąpieniami extracting. W twoim dzienniku ostatnia linia, który pakiet jest rozpakowywany w czasie paniki jądra?
Graham Perrin

Dzięki za referencje; Kiedyś perl -n -e "m/^... .. ..:..:.. .+? (.+)\[(\d+)\]/; print \$1, '[_]', \$';"szorowałem daty i przetwarzałem identyfikatory, aby je porównać. Zamieszczę wiersz w moim pytaniu, ale nie za daleko.
benzado

Odpowiedzi:


1

Szukam wyjaśnienia

Do pytania otwierającego proszę dodać, czy panika występuje podczas:

a) etap przygotowawczy instalacji (przed pierwszym automatycznym restartem systemu)

lub

b) po przygotowaniu, etap instalacji (między pierwszym a drugim automatycznym ponownym uruchomieniem).

Rejestrowanie etapów przygotowania i instalacji instalacji

Zrzuty ekranu na stronie http://www.wuala.com/grahamperrin/public/2011/08/01/a/?mode=gallery pokazują okno dziennika instalatora na pierwszym planie, podczas gdy instalator Mac OS X działa - etap instalacji.

Podczas każdego etapu (przygotowania lub instalacji) można wyświetlić okno dziennika, wpisując:

  • Command-L

Przy odrobinie szczęścia możesz zobaczyć - być może wyszarzony poniżej szczegółów paniki na pierwszym planie - punkt, w którym panika występuje.

W katalogu głównym woluminu, na którym próbowana jest instalacja: jeśli instalacja się nie powiedzie, możesz znaleźć katalog:

Mac OS X Install Data

W tym katalogu dziennik. Jeśli jest obecny, ten dziennik może być dla Ciebie pouczający, ale nie tak przydatny (dla czytelników tutaj) jak plik .panic.

PRAM, informacje o panice jądra i plik .panic

Apple Mac OS X: Co jest przechowywane w PRAM, mówi nam, że ostatnie informacje o panice jądra są przechowywane w PRAM. Jeśli pierwszy normalny początek po panice nie przedstawia zwyczajowego dialogu, powinieneś się zastanowić, czy / jak ta informacja została utracona z PRAM.

Jeśli panika jądra wystąpi na etapie instalacji - i jeśli późniejszy start domyślnie podejmie próbę kontynuacji instalacji lub Narzędzia Mac OS X (nie normalny start) - i jeśli nie masz oczywistego interfejsu do informacji o panice jądra - to mój przeczucie polega na tym, że podczas uruchamiania w tym trybie specjalnym ścieżka, do której normalnie można zapisać plik .panic, jest tylko do odczytu… 

… Jeśli tak jest i jeśli czujesz się swobodnie w linii poleceń, być może zacznij w trybie pojedynczego użytkownika po panice, a następnie użyj następującego polecenia, aby sprawdzić, czy informacje o panice są czytelne na ekranie:

nvram -p

(Za liczbę ifs powyżej przepraszam!)


Zaktualizowałem moje pytanie; nic użytecznego w dzienniku instalatora; próbowałem, nvram -x -pale nie ma nic istotnego. Myślę, że to polecenie służy tylko do usuwania ustawień z PRAM, a nie do informacji o panice.
benzado

0

Uruchom z pełnym trybem (przytrzymaj klawisz Command-v), a następnie wyświetli tekst, który pomoże ci zdiagnozować, dlaczego jądro paniki - odpowiednie kexts itp.

Fakt, że ulega awarii podczas instalacji oznacza, że ​​obraz Lwa może być uszkodzony, możesz wykonać test MD5, aby go zweryfikować.


Kiedy obliczę skrót MD5, z czym go porównuję?
benzado

Myślę, że Google, twój skrót MD5 i zobacz, co się stanie. Spróbuj także zainstalować Lion na innym dysku, jeśli taki masz.
Paul Eccles

Google go i zobacz, co się stanie? Czy rozumiesz, co to jest skrót MD5?
benzado

Tak, więc jeśli MD5 pasuje do wszystkich innych, będzie to prawidłowe pobranie. Nie mam wersji Lion App Store, w przeciwnym razie dam ci MD5 do porównania. Ja też nie mogłem znaleźć.
Paul Eccles

0

W końcu udało mi się to:

  1. Za pomocą Narzędzia dyskowego wypalić plik InstallESD.dmg na dysku DVD, tworząc dysk instalacyjny.
  2. Uruchamianie instalatora z tego dysku DVD.
  3. Instalator DVD natychmiast powiedział „ wystąpił problem ” i powinienem „spróbować ponownie zainstalować”;
  4. Za pomocą menu Narzędzia uruchom aplikację Terminal, zabijając aplikację instalatora, co spowodowało jej ponowne uruchomienie i dało mi możliwość ponownej instalacji. (To było głupie szczęście, że pierwsza rzecz, którą próbowałem, zadziałała).
  5. Instalowanie na dysku USB.

Tym razem dobiegło końca, choć było to trochę puste zwycięstwo: dysk, który wybrałem, ma niesamowicie wolne prędkości przesyłania danych, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest bardzo bolesne.

Nie jestem pewien, ale powolność dysku jest prawdopodobnie odpowiedzialna za panikę jądra na początku.


Rutynowo zalecam ostrożność w przypadku nagrania DVD w ten sposób dla wersji 10.7 (kompilacja 11A511), patrz np. Ostatnio dyskutowane domowe nośniki startowe dla Lion: znane zagrożenia i nieznane informacje dotyczące wersji 10.7 (kompilacja 11A511) .
Graham Perrin

Z komentarzy na temat powolności można zadać dobre pytanie, na które chciałbym odpowiedzieć - ja również zainstalowałem 10.7 na dysku flash USB. W skrócie apple.stackexchange.com/search?q=lion+%2Bslow+%2Busb nie znaleziono jeszcze pasujących pytań…
Graham Perrin

Dla celów łącza w pytaniu innym: Jak określić prędkość napędu dyskowego? . Nawiasem mówiąc, znalazłem sposób, aby mój pełny Lion na dysku flash USB działał szybciej. Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące powolności, mogę napisać odpowiedź…
Graham Perrin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.