Mój MacBook pro Wi-Fi działa wolno, inne urządzenia są w porządku


15

Problem polega na tym, że WiFi na moim MacBooku jest tak wolne, że jest prawie bezużyteczne, można to porównać do łączności EDGE. Zarówno iPad, jak i Nexus 4 działają dobrze i nie mają problemów z Wi-Fi, a sygnał jest silny, mimo że mam dwa pokoje z mojego routera. Czy ktoś ma pojęcie na temat problemu?wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
wiele pomysłów, więc pomóż nam, dostarczając następujące informacje: Przytrzymaj klawisz „alt”, a następnie kliknij ikonę WiFi. Teraz zanotuj / zgłoś RSSI, szybkość transmisji i indeks MCS. Zwykle jest to coś prostego, jak zatłoczenie kanału, więc zmiana kanału w routerze rozwiązuje ten problem.
Ruskes,

Proszę bardzo! mam nadzieję, że to pomoże
Daniele C

2
Dzięki, najpierw zmień kanał (na FritzBox), z 1 na 5 i przetestuj. Twój MCS wynosi 0 (zero), powinien wynosić minimum 3 lub więcej.
Ruskes,

Odpowiedzi:


16

Twój MCS wynosi zero (0), co wyjaśnia, dlaczego twoje WiFi jest wolne.

Może się tak zdarzyć, jeśli występuje zatłoczenie kanałów (nie tylko z urządzeń, ale także z sąsiadów).

Możesz teraz zmienić kanał na 1 na 5 i spróbować.

Możesz też wykonać szybką analizę kanałów:

W Spotlight wpisz „Wireless Diagnostics”

Kliknij opcję Diagnostyka sieci bezprzewodowej, aby ją uruchomić.

Teraz na pasku menu kliknij Okno - Narzędzie - Skanowanie WiFi - Skanuj teraz.

Posortuj wynik według kanału, aby zobaczyć, jak wyglądają te kanały.

Otwórz stronę konfiguracji FritzBox i ustaw na najmniej zajęty kanał.

Jeśli nie wiesz jak, otwórz dowolny z następujących programów Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari.

W oknie adresu wpisz 192.168.178.1, które powinno otworzyć stronę konfiguracji FritzBox.


Problemem było zatłoczenie kanałów, ponieważ sugerowana zmiana kanału (z 1 na 5) natychmiast poprawiła sytuację. @Allans odpowiedź jest również trudna.
markdsievers

Dzięki. To jedyna rzecz, która zadziałała dla mnie po tym, jak zmarnowałem cały dzień na wypróbowanie różnych rozwiązań. Przywrócono mój komputer Mac, nie działał. Czy to trwałe rozwiązanie, czy powinienem zmienić router? Ponadto, czy ilość urządzeń podłączonych do modemu jest przyczyną tego problemu?
Anon

Co to jest MCS i co oznacza wartość?
LWZ

@LWZ pozwól mi google dla Ciebie controleng.com/articles/…
Ruskes

2
Nie rozumiem z tej odpowiedzi, dlaczego dotyczy to tylko MacBooka Pro, a nie innych urządzeń.
Mark Fisher

3

Poprawka dostarczona przez Buscar jest dobra, ale tylko tymczasowa.

Zatłoczenie kanałów to problem, który tylko się pogorszy, a nie poprawi. Ponieważ coraz więcej osób kupuje routery bezprzewodowe, przedłużacze zasięgu i dodatkowe punkty dostępu w celu rozwiązania problemów z połączeniem, zabraknie kanałów.

Ręczne ustawienie kanału dzisiaj rozwiąże problem teraz , ale jutro, gdy inne routery bezprzewodowe z ich „automatycznym ustawieniem kanału” nagle przejmą ten, który skonfigurowałeś, wrócisz do punktu wyjścia.

Jest kilka rzeczy do obejrzenia:

  • Uzyskaj dwupasmowy (lub nawet trójzakresowy) router. To da ci wiele, wiele innych kanałów do pracy. Plusem jest to, że częstotliwość 2,4 GHz z łatwością przejdzie przez ściany, ale będzie bardzo zatłoczona. Częstotliwość 5 GHz będzie (jak na razie) stosunkowo cicha, ale ma większe trudności z przechodzeniem przez ściany. Powiedziałeś, że dzieli Cię tylko dwa pokoje ... 5 GHz powinno być w stanie dotrzeć do ciebie bez problemu. Minusem jest to, że są drogie. Ceny zaczynają się od 150 USD.
  • Poprowadź kabel CAT5e. W cenie routera o wysokiej jakości można uruchomić spadek CAT5e między dwoma pokojami z kablem w ścianie . Nie prowadź kabla krosowego o długości 50 lub 100 stóp. Wstaw trochę CAT5e o pojemności plenum i zakończ poprawnie. To zapewni ładne, solidne połączenie gigabitowe.

Ja osobiście zrobiłem to drugie, ponieważ miałem dokładnie taki sam problem jak ty.

Mam Surface Pro 3 i iMac, które mają połączenia CAT5e na moim biurku i nie mam problemów z połączeniem. Kiedy skanuję moją sieć Wi-Fi, mam około 20 różnych sieci walczących o przestrzeń (mieszkam w mieszkaniu)

Nawet jeśli chcesz „unosić się” z MBP i nie być przywiązanym do kabla, nadal możesz poprowadzić kabel i podłączyć niedrogi router lub WAP, zmniejszyć moc transmisji anten i zapewnić dobrą sieć Wi-Fi w tylko twój pokój. (Zrobiłem to w sypialni dla Kindle)

Jedną wielką zaletą jest to, że połączenie gig między moimi komputerami a moim Synology NAS oznacza super szybkie przesyłanie plików. Kopiowanie tego, co kiedyś trwało ponad 10 minut, zajmuje teraz tylko kilka sekund.


Ponieważ jest 15 kanałów, minie trochę czasu, zanim skończę się. W każdym razie dzięki za odpowiedź
Daniele C,

2
Ale tak naprawdę nie możesz używać tych 15 kanałów, ponieważ na przykład, jeśli wybierzesz kanał 6, WiFi faktycznie dodatkowo wykorzystuje otaczające 4 kanały: 4 + 5 + 6 + 7 + 8 w tym samym czasie. Tak to działa . Dlatego w praktyce w paśmie 2,4 GHz korzystasz z kanałów 1, 6 lub 11
hmijail opłaca odesłanie

0

Jest to trochę głupie, ale zawsze podłączam telefon do pracy, aby go naładować, a iTunes pyta za każdym razem, czy chcę pozwolić telefonowi na połączenie z moim komputerem Mac. Zawsze wybieram nie i zrobiłem to również dzisiaj. Ale jakoś nadal łączyło się z udostępnianiem Internetu przez USB i nadawało temu priorytet nad naszym biurowym Wi-Fi ..

Zrozumiałem dopiero po usunięciu Wi-Fi, aby dodać go ponownie, nadal miałem internet: P Po wyłączeniu udostępniania Internetu w moim telefonie znów stało się szybkie: P


1
W Preferencjach sieciowych możesz kliknąć mały trybik, a następnie wybrać Ustaw zlecenie serwisowe. Pozwoli ci to upewnić się, że WiFi zawsze ma pierwszeństwo przed USB itp.
BlueC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.