„Prawdziwy” Thunderbolt na kabel DisplayPort lub DVI?


1

Czy istnieje natywny kabel Thunderbolt do DisplayPort lub DVI?

Rozumiem, że Thunderbolt jest kompatybilny w dół z Mini DisplayPort, jednak szukam kabla z adapterem Thunderbolt w rodzimym stylu;

Tło: Chcę wyłączyć dwa wyświetlacze a Belkin Thunderbolt Express Dock 2 , jednak nie pozwala na uruchomienie portu Thunderbolt w trybie Display Port i jednoczesne używanie portu HDMI.

Więc szukam jakiegoś adaptera od (rodzimego) Thunderbolta do nie-Thunderbolt bez przy użyciu trybu zgodności Mini DisplayPort.

Wszelkie wskazówki bardzo cenione !!

Odpowiedzi:


1

Przyjrzałem się stronie internetowej Belkin pod tym konkretnym produktem i wyraźnie stwierdzili, że „obsługuje podwójne wyświetlacze i rozdzielczość kinową 4K”.

enter image description here

Teraz nie ma „Thunderbolt” na DVI / HDMI, ponieważ Thunderbolt jest rozszerzeniem PCIe. Tak więc, w bardzo podstawowym znaczeniu, byłoby to jak próba podłączenia monitora bezpośrednio do karty logicznej i nie przechodzenie przez kartę wideo; nie może się zdarzyć.

Jednak Thunderbolt „multipleksuje” sygnał DisplayPort na tym pojedynczym kablu. Dostaniesz oba. Teraz, jeśli używasz kabla zgodnego z Thunderbolt, możesz połączyć dodatkowe urządzenia TB z monitorem, choć przy niższej szybkości przesyłania danych. Dlatego monitory są ostatnimi w łańcuchu. Jeśli korzystasz z kabla innego niż TB, otrzymasz tylko wyświetlacz i brak sygnału TB.

EDYTOWAĆ:

Naprawdę denerwowało mnie to, że to nie zadziałało, ponieważ byłem bliski rekomendowania tego produktu przyjacielowi i chciałem zrobić moją należytą staranność. Znalazłem to na ich stronie wsparcia:

Belkin FAQ

Tak więc, abyś mógł uzyskać podwójne wyświetlacze, potrzebujesz natywnego Thunderbolt Display te .

Jeśli pójdziesz tą trasą, pamiętaj, że potrzebujesz Piorun / Piorun 2 kabel


Cóż, obaj wydają się korzystać z Mini DisplayPort, który w Thunderbolt Express Dock najwyraźniej wyłącza port HDMI - więc nie będzie działać, boję się
cacau

Ach, ok - dzięki za dodatkowe wyjaśnienie. Teraz ma więcej sensu.
cacau

Znaleziono kilka nowych istotnych informacji. Zobacz moją edycję powyżej.
Allan

Pozdrawiam - nie ma jednak ochoty na kupowanie drogiego wyświetlacza Thunderbolt.
cacau

1

Niestety nie sądzę, aby to, czego chcesz, było możliwe, chyba że jeden z wyświetlaczy jest wyświetlaczem Thunderbolt. Zobacz na przykład to FAQ na stronie Caldigit (domyślam się, że większość doków innych firm używa podobnej technologii wewnętrznie, stąd link), a także ten cytat z strona produktu :

Uwaga o podwójnych wyświetlaczach: Przynajmniej jeden wyświetlacz musi być gotowy do użycia w technologii Thunderbolt lub Thunderbolt 2. W przypadku wyświetlaczy, które nie są gotowe do użycia w technologii Thunderbolt, port Thunderbolt jest wstecznie kompatybilny z Mini DisplayPort. Stacja dokująca obsługuje HDMI lub Mini DisplayPort, ale nie oba. Stacja dokująca obsługuje tylko jeden wyświetlacz w rozdzielczości 4K.

To powiedziawszy, ja myśleć przede wszystkim dlatego, że nie ma żadnych adapterów Thunderbolt na HDMI / DisplayPort (przynajmniej nie znalazłem żadnego). Zgaduję, że ponieważ Thunderbolt jest kompatybilny z wtyczką Mini-DP, nikt nie odczuwał potrzeby jej wykonania.

Możliwe obejście to coś w rodzaju Zotac Mini DP na podwójny kabel HDMI .

Zobacz też ten wątek omawianie tego samego pytania.


@Cacau Hmm, właśnie zauważyłem to . Twierdzi, że pozwala podłączanie komputera do monitora Apple Cinema Display . To nie jest obsługiwana kombinacja, więc zastanawiam się, czy zawiera ona wystarczającą ilość magii, aby podłączyć ją do kabla Thunderbolt, a następnie monitora przez DP. Być może warto spróbować, ponieważ cena nie jest zbyt wysoka.
mjturner

Z drugiej strony - jeśli Thunderbolt nie „naprawdę” dostarcza sygnału wideo, a port po prostu przenosi sygnały DP, nie wyobrażam sobie, żeby to działało. Może sprawdzić u sprzedawcy - dzięki!
cacau

1

Możliwe jest zrobienie tego, czego zażądasz - ale nie będzie to proste.

Możesz podłączyć obudowę Thunderbolt do PCIe do stacji dokującej i dodać zwykłą kartę graficzną (GPU) do tej obudowy. W ten sposób możesz dodać dodatkowe wyświetlacze do stacji dokującej za pomocą sygnału Thunderbolt PCIe zamiast sygnału displayport.

Niestety, będzie bardziej masywny i kosztowny niż prosty kabel.

Do obudowy Thunderbolt-PCIe można użyć na przykład 269 $ AKiTiO Thunder2 PCIe Box lub 299 $ OWC Mercury Helios. Do tej ceny trzeba dodać zwykłą kartę graficzną.


Wow, dzięki za informację .. nie znalazłem jeszcze tego rozwiązania. Jednak w międzyczasie zrezygnowałem i nie użyję dwóch zewnętrznych wyświetlaczy z moim Macbookiem do momentu aktualizacji do nowszej maszyny.
cacau

0

Mam Apple Thunderbolt Display (ATD) podłączony do Mac Pro 2013, stacja dokująca Belkin TB2 podłączona do ATD i Apple Cinema Display podłączony do drugiego portu TB Belkin. Działa dobrze, ale czasami kolejność ekranów jest zmieniana (jest to powszechny problem i ból dla wszystkich odtwarzaczy wielopoziomowych w nowym Pac Pro) i czasami ACD nie włącza się, więc muszę ponownie podłączyć zasilanie do Belkina i wszystkiego idzie dobrze.


Z pewnością działa przy użyciu wyświetlaczy Thunderbolt, jednak szukałem rozwiązania DisplayPort lub DVI
cacau
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.