Jak używać cmd + 1 jako skrótu klawiaturowego? cmd + 2, cmd + 3 itd., praca


2

W Preferencjach> Profile> Klucze, które zamapowałem cmd+ 1przez cmd+, 9ale cmd+ 1sam nie odpowiada.

Czy ktoś jeszcze ma ten problem?

Dotyczy to najnowszej wersji iterm2, v2.1.1 i kilku wcześniejszych wersji; to nigdy dla mnie nie działało.

Odpowiedzi:


1

Jeśli spojrzysz na skróty klawiaturowe OS X, zobaczysz, że naciśnięcie klawisza Command-1 do 4 jest już przypisane do wyszukiwarki, co oznacza, że ​​5 do 9 są dostępne do mapowania.

A skoro o tym mowa ... OS X kiedyś pozwolił ci tworzyć własne mapowania i ta funkcja wydaje się być wygodnie usunięta. Polecam przyjrzeć się Karabinerowi, który pozwoli nie tylko ponownie przypisać klucze, ale także zmienić wszystkie powiązane ustawienia. Karabiner powinien również umożliwiać zmianę mapowania Command-1 na 4.


Karabiner wydaje się świetny. Nie stworzyłem jeszcze mapy klawiszy, której potrzebuję, po prostu przeglądając dokumenty. Chciałbym cmd + 1 zmapować do ctrl + b 1 dla tmux.
Jakl

4

Problem polega na tym, że iterm2 domyślnie używa cmd+ 1, cmd+ 2... itd. Do przełączania między kartami. Tak długo, jak masz pierwszą kartę, cmd+ 1jest przypisany do przejścia do tej karty.

Obejściem jest zmiana Klawisze -> Skróty nawigacyjne -> Aby przełączyć karty: wartość na altlub dowolną inną, z wyjątkiem cmd.


To jest poprawna odpowiedź.
jameh

1

Nie korzystałem z iTerm, ale wygląda na to, że cmd+ 1może być używany gdzie indziej w twoim systemie. Spróbuj zajrzeć do Preferencji systemowych> Klawiatura> Skróty i rozejrzyj się, aby sprawdzić, czy skrót, którego chcesz użyć, jest już zajęty przez system lub inną aplikację.


-1

iTerm2 → Preferencje → klawisz → Skróty nawigacyjne → Aby przełączyć podzielone panele. Wymień go na inne klucze, a następnie ⌘ cmd 1zadziała.


2
Czym różni się to od istniejących informacji zawierających te same informacje?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.