Usuwanie wszystkich oprócz ulubionych zdjęć i filmów z iPhone'a


17

Chciałbym usunąć większość zdjęć / filmów z mojego telefonu. Tam jest poprzednie pytanie o usunięcie wszystkich zdjęć z telefonu, co zrobiłem w przeszłości. Chciałbym jednak zachować niektóre z moich ulubionych.

Czy są jakieś proste sposoby na zrobienie tego na iOS8?


Nie możesz przeprowadzić niestandardowego wyszukiwania, w którym niestety wybierzesz wszystkie oprócz ulubionych, ale możesz usunąć wszystko, a następnie przejrzeć ostatnio usunięte i wybrać te, które chcesz odzyskać. Należy jednak zachować ostrożność podczas tworzenia kopii zapasowej, prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł. Zamiast tego możesz użyć komputera do zarządzania zdjęciami?
nieznana domena

jak miałbym używać mojego komputera do zarządzania zdjęciami w telefonie? Czy mogę to zrobić za pośrednictwem iTunes lub iPhoto?
EightyEight

To nie ma natywnego rozwiązania, zdarza się, że jesteś programistą iOS?
Downgoat

@ vihan1086 Jestem, ale wolałbym oczywiście coś istniejącego. Dziwne, że nic tam nie ma, powinno to być dość częste zadanie. Może muszę zmienić swoje pytanie.
Osiemdziesiąt osiem

@EightyEight Tak, rozumiem. Jak mówią obecne odpowiedzi, tak naprawdę nie można tego zrobić w taki sposób, w jaki pytasz. Znam kilka aplikacji, opublikuję swoją odpowiedź
Downgoat

Odpowiedzi:


11

Użytkownik na forum MacRumors stworzył aplikację do wykonania tego zadania, znajdowania i usuwania wszystkich zdjęć w folderze lub w rolce z aparatu, które nie zostały oznaczone jako ulubione.

Aplikacja jest „Deleter” autorstwa saleksandras i znajduje się pod adresem : https://itunes.apple.com/us/app/deleter/id1180101544?ls=1&mt=8

Właśnie uruchomiłem aplikację i działała idealnie! Wybrał 2600 zdjęć w moim telefonie, których nie zaznaczyłem jako ulubionych, i zignorowałem 600, które dodałem do ulubionych. Kiedy nacisnąłem Usuń, przeniosłem wszystkie nie-ulubione z mojej rolki aparatu do ostatnio usuniętego folderu (w razie potrzeby mogłem je odzyskać przez 30 dni). Usunięcie wszystkiego zajęło około minuty, ale było to 9 GB zdjęć, więc myślę, że można to usprawiedliwić :)

Uderzenie skasowania na tak wielu zdjęciach było trochę denerwujące, ale już wykonałem kopię zapasową rolki aparatu na komputerze za pomocą aplikacji PhotoSync (inne świetne narzędzie), więc nie martwiłem się.

Nie wiem, dlaczego Apple nie ma narzędzia do masowego wyboru, aby łatwo wybrać wszystkie ulubione lub nie ulubione zdjęcia, ale ta aplikacja spełnia swoje zadanie!


To są pieniądze gotówkowe. Jeśli posiadasz iWatch i chcesz umieścić ulubione na tarczy zegarka, połącz je ze zdjęciami Google, które chętnie wykonują kopię zapasową danych i usuwają wszystkie twoje zdjęcia (w tym ulubione), ta aplikacja jest warta swojej ceny.
Josh Miller

1
Użyłem tego rozwiązania dzisiaj, zadziałało. Miałem gdzieś około 20 GB zdjęć, a aplikacja nie wykazywała żadnych oznak postępu podczas usuwania. Właściwie musiałem nacisnąć przycisk kosza kilka razy, nie jestem pewien, czy to działało, czy nie - ale po 3 próbach jestem tylko z ulubionymi. Ładny!
dpollitt

Dobrze, ale nie działało dla mnie w „One Fallup”. Musiałem nacisnąć Usuń trzy razy, aby usunąć wszystkie oprócz moich ulubionych i miałem tylko około 7 GB zdjęć. Wydaje się, że jest wadliwy, ale lepszy niż niektóre alternatywy. Wart cenę 1,40 USD na początku 2019 r.
Nova

Wygląda na to, że ta aplikacja nie jest już dostępna w sklepie iTunes w USA :-(
Kevin P.

3

Wiem, że to stare, ale właśnie znalazłem dobry sposób, aby to zrobić.

 1. Przejdź do folderu Ulubione i wybierz je wszystkie.
 2. Kliknij „duplikuj”. Spowoduje to utworzenie duplikatów, z których wszystkie pojawią się na końcu rolki z aparatu.
 3. Wybierz wszystkie pliki przed skopiowaniem kopii z rolki aparatu i usuń je.

2

Myślę, że nie ma rozwiązania twojego problemu w sposób, w jaki pytałeś:

Możesz jednak pobrać i usunąć wszystkie zdjęcia z telefonu do iPhoto na komputerze Mac, a następnie utworzyć album ze zdjęciami / filmami, które chcesz ponownie umieścić w telefonie i zsynchronizować z powrotem za pomocą iTunes .


Dzięki, przypuszczam, że to jeden sposób. Niestety jest też iPhone mojej żony, co oznacza, że ​​musiałbym to zrobić dwa razy, zamiast zmuszać ją do zrobienia tego. IPhoto rozumie ulubione zdjęcia i inne rzeczy, jestem tego pewien?
Osiemdziesiąt osiem

2

Aby zwolnić miejsce na telefonie, zachowując ulubione, wykonuję następujące czynności:

Twój folder „niedawno usunięte” przechowuje elementy w kolejności, w jakiej zostały usunięte. 1.: Przejdź do folderu ulubionych (lub dowolnego folderu zawierającego zdjęcia / filmy, które chcesz zachować) Wybierz wszystko, a następnie naciśnij ikonę kosza (usuń). Te zdjęcia będą teraz w jednej grupie w folderze „niedawno usunięte”. 2.: Przejdź do głównego albumu zdjęć „Rolka z aparatu”, zaznacz wszystkie zdjęcia i usuń. 3: Przejdź do ostatnio usuniętego folderu, a zobaczysz, że Twoje „ulubione” są nadal grupowane w grupę. Wybierz je i przywróć. 4.: Teraz wróć do ostatnio usuniętego folderu i trwale usuń całą zawartość. To zwolni miejsce w telefonie i nadal będziesz mieć swoje ulubione.

Uwaga: używam Dropbox do tworzenia kopii zapasowych wszystkich moich zdjęć, więc nigdy nie martwię się zbytnio o ich usunięcie, ale są te „ulubione”, które lubię mieć zawsze pod ręką, aby pokazać je innym. Przed wykonaniem powyższego procesu upewniam się, że moje pole upuszczenia jest zsynchronizowane i aktualne, dzięki czemu nie muszę się zbytnio przejmować przypadkowym usunięciem czegoś, czego chcę później. Amazon prime ma nieograniczone miejsce na zdjęcia, więc w końcu zrzucam wszystkie moje zdjęcia.


Ostatnio usunięte pliki są pogrupowane według dnia. Może to działać, ale wciąż jest dość ręczne i możesz poczekać dzień po usunięciu ulubionych przed przywróceniem ich, aby można je było łatwiej zidentyfikować.
bnjmn

To nie działało dla mnie. Może to być zmiana w przypadku nowszych wersji iOS.
dpollitt

1

Jeśli jesteś programistą iOS, zawsze możesz napisać szybką aplikację. W przeciwnym razie jest to kilka aplikacji, które mogą robić to, czego potrzebujesz.

 • Purrge

  Tak, przeliterowałem to dobrze, to pozwoli ci przesunąć palcem, aby wybrać wszystkie zdjęcia, których nie chcesz i usunąć je, możesz kliknąć zdjęcie, aby zobaczyć je na pełnym ekranie.

  Purrge

 • Flic

  Flic to prosta aplikacja, w której wystarczy przesunąć palcem, aby zachować lub usunąć zdjęcia wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Usuń zbiorczo

  To jest jak Purrge, ale obsługuje zdjęcia ORAZ wideo wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jeśli korzystasz z biblioteki zdjęć iCloud, możesz przesłać do niej wszystkie swoje zdjęcia. Stamtąd oznaczy twoich ulubionych gwiazdką, abyś mógł szybko je przeglądać.


Inną opcją jest umieszczenie wszystkich zdjęć w albumie. Następnie w tym albumie wyjmij wszystkie zdjęcia, których nie lubisz. Następnie możesz usunąć wszystkie zdjęcia z tego albumu jednocześnie


1

Mogłem znaleźć obejście. To nie jest ładne, ale może działać.

 1. Na iPhonie przejdź do swojego ulubionego albumu, wybierz wszystko i przenieś je do kosza.
 2. Podłącz telefon do komputera i przejdź do katalogu zawierającego bibliotekę zdjęć.
 3. Wybierz wszystko i usuń.
 4. Odłącz od komputera.
 5. Przywróć wszystkie zdjęcia z kosza telefonu.

To POWINIEN pozostawić Ci tylko ulubione.

Szkoda, że ​​to nie jest łatwiejsze. Może jest lepszy sposób?


Dzięki za Twoją sugestię. Wrzucanie czegokolwiek do śmieci wydaje mi się trochę niebezpieczne, ponieważ nie jestem pewien, kiedy to zniknie.
EightyEight,

W najnowszym iOS ostatnio usunięty album będzie przechowywać je przez miesiąc, więc nie powinno to stanowić problemu - załóżmy, że i tak robisz tego samego dnia. Zaletą tego jest to, że kiedy przywrócisz je z niedawno usuniętego albumu, wrócą do albumów, w których je pierwotnie umieściłeś, a także status „ulubionych” i „ukrytych” zostanie zachowany i przywrócony. Zamiast usuwania za pomocą eksploratora plików, importuję za pomocą opcji usuwania po imporcie, aby upewnić się, że eksplorator plików nie znajdzie mi ostatnio usuniętych zdjęć, na wszelki wypadek.
bokusama,

1

Możesz użyć Udostępniania zdjęć iCloud, aby zachować tylko wybrane zdjęcia na iPhonie podczas usuwania wszystkich zdjęć z Rolki z aparatu.

Jak: włączyć udostępnianie zdjęć iCloud, w „Udostępnione” utwórz nowy udostępniony album, powiedz „Ulubione na zawsze”. Udostępnij ten album sobie (możesz oczywiście udostępnić go także innym, ale załóżmy, że chcesz zachować ten folder tylko dla oczu). Zaimportuj istniejące zdjęcia z „Albumów / Ulubionych” do „Ulubionych na zawsze”. Po zakończeniu importowania możesz teraz usunąć WSZYSTKIE zdjęcia z Rolki z aparatu. Wszystkie zdjęcia, które były przechowywane w Rolce z aparatu i wyświetlane w „Albumach / Ulubionych” znikną. Jednak nadal masz oryginalne kopie wszystkich z nich w „Udostępnione / Ulubione na zawsze”.

Zasadniczo używasz Udostępniania zdjęć iCloud, aby utworzyć folder zastępujący domyślny „Albumy / Ulubione”. Albumy w usłudze Udostępnianie zdjęć iCloud są przechowywane oddzielnie od „Albumów / Rolki z aparatu” - dlatego to rozwiązanie jest możliwe.


1
Udostępnianie zdjęć w iCloud próbkuje udostępnione zdjęcia i filmy. To bardzo stratne rozwiązanie.

Nie jest idealny i na pewno ma swoje wady, ale jest łatwiejszy niż pobieranie innej aplikacji innej firmy tylko do tego celu. Czy masz lepsze rozwiązanie?
zire

1

AirDrop swoje ulubione zdjęcia na iPhonie znajomego. Usuń wszystko, a następnie AirDrop z powrotem do telefonu. Najłatwiejszy i najszybszy sposób na zrobienie tego, jeśli mówimy o dużej liczbie zdjęć.


0

To dobra sugestia, aby korzystać z komputera. Gdy używasz iOS8, musisz tylko upewnić się, że „iCloud Photo Library” jest włączona, a następnie wszystkie Twoje zdjęcia zostaną zsynchronizowane z aplikacją Photos for Mac. Następnie możesz zlokalizować swoje ulubione w Albumy> Ulubione, wybrać wszystkie i wyeksportować je gdzieś na dysku. Następnie przejdź do Albumy> Wszystkie zdjęcia, zaznacz wszystko i usuń wszystko. Następnie możesz ponownie zaimportować zapisane ulubione. W zależności od liczby zdjęć może to nie być praktyczne, biorąc pod uwagę synchronizację.


Dziękuję za sugestię, ale takie podejście nie wydaje się możliwe. Na moim iPhonie mam ponad 40 koncertów filmów i zdjęć. Jest cleenapp, który robi prawie to, co chcę, ale niestety nie obsługuje filmów.
EightyEight

0

Zainspirowany jedną z odpowiedzi tutaj, poszedłem do mojego ulubionego albumu i skorzystałem z funkcji „ukryj”, która następnie uniemożliwia wyświetlanie tych zdjęć w folderach Moments, Collections i Years. Następnie przechodzę do jednego z tych folderów - wybrałem Chwilę i usunąłem pozostałe zdjęcia z dzisiejszej sesji zdjęciowej, a następnie wróciłem do folderu Ulubione i „odkryłem” zdjęcia.


0

Nie informujesz nas, czy używasz systemu Windows, czy OS X. Jeśli jest to ten ostatni, otwórz Zdjęcia i kliknij ikonę „serca” dla swoich ulubionych zdjęć.

Następnie otwórz iTunes, kliknij ikonę urządzenia, wybierz „Zdjęcia” z lewej karty i zaznacz pole wyboru „Ulubione”.

wybierając ulubione zdjęcia w iTunes

Nowe wybory zaczną się synchronizować po naciśnięciu „Zastosuj”.

Zdajesz nie trzeba przejść przez iCloud .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.