Czy iPhone 5S z iOS 8.4 ma uzależnienie od danych komórkowych?


2

Ostatnio brakuje mi danych co miesiąc i to mnie wkurza, ponieważ przez większość czasu mój telefon jest w domu lub w pracy, gdzie jest WiFi. Na pewno nie mogę używać tak dużej ilości danych komórkowych, jak myślałem.

Więc przeprowadziłem test. Podłącz mój telefon do domowego WiFi, zresetowałem statystyki użytkowania danych komórkowych do zera, a następnie wrzuciłem do AppStore, aby pobrać aplikację (dowolna aplikacja, nieważne która). Ponownie sprawdzam statystyki danych w moim telefonie komórkowym - wykorzystano 12,3 KB. Moje pytanie brzmi dlaczego?

Ważne jest, aby pamiętać, że na moim telefonie dane komórkowe były włączone i miałem wtedy połączenie E. Odświeżanie aplikacji w tle zostało wyłączone. Podczas testu nie pozwoliłem, aby telefon zablokował się lub nie przeszedł w tryb gotowości, więc nie powinno być problemu z przejściem WiFi w gorący tryb gotowości. WiFi było aktywne przez cały czas (korzystałem z niego).

Wiem, że 12Kb to niewiele, ale ganiam tu zasadę. Moja sieć Wi-Fi jest włączona i jest aktywnie używana - dlaczego więc mój telefon nadal korzysta z komórkowego połączenia danych? Co jeszcze robi na korzyść znacznie wolniejszego połączenia?

Czy ktoś może mi pomóc w debugowaniu / śledzeniu tego? Najlepsze, co mogę znaleźć, to to, że „Usługi systemowe” wykorzystują niewielką ilość danych (0,3 KB), głównie przypisywanych powiadomieniom push, ale poza tym utknąłem.

Odpowiedzi:


1

Istnieje wiele sytuacji, w których telefon może być połączony z siecią Wi-Fi podczas połączenia z siecią Wi-Fi. Obejmuje to normalną komunikację z wieżą komórkową, połączenia przychodzące, wizualną pocztę głosową lub, w zależności od sygnału Wi-Fi i wydajności, dodatkowe dane z aplikacji.

Po zresetowaniu statystyk użytkowania danych komórkowych ponownie uruchom ten sam test, który zrobiłeś. Po zakończeniu przejdź do Ustawienia -> Komórkowe i sprawdź, które aplikacje zgłaszają teraz wykorzystanie danych. Pomoże Ci to zawęzić zakres aplikacji, ale znowu istnieje zbyt wiele potencjalnych odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.